Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 27.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бисерите на Карбовски!  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.11.07 19:30



Хора, просто съм шокирана. Хилих се като идиот на поредния "Отечествен фронт". Момчето си говореше добре, ама ако на Карбовски не му бяха давали думата, щеше да е прекрасно


Аз, като една добра студентка, си взех лист и химикал и записвах готините лафове.
ХИВ-позитивните /или болните от СПИН, както се изразява той/ могат да изчислят датата на смъртта си-3, 5 или 8 години Аз съм разочарована, че Мартинчо умори някои хора
Те са сигурни смъртници Бла-бла, че кой не е
HIV=AIDS=DEATH Майко мила, това е некво уравнение странно, но явно важно!
Билетчето с дата и час на смъртта Това от БДЖ ли го дават?
Не им остава много
Осъденият на смърт идва! Как не му резнаха главичката на гилотината на момчето, ако бях аз, бих му избола очите на Мартинчо.
Тя лесно ли ти пуска? /за жената на момчето/ Ми що да не му пуска... Човещинка!
Няма да престанеш да правиш секс, усещам те! Ужас, и сега кво ще правим?!
По-добре да си правиш секс с тези твоите Ужас, "тези" са много страшни и дайте да ги отделим верно на самотен остров.
Списък с хора, с които не трябва да спим

Червените са неговите, черните са мои коментари.

Андрей /от другата тема/, не вземайте пример от Карбовски! Забележете, момчето няколко пъти спомена, че взима лекарства всеки ден, но никой не го попита за тях, а това е най-важното-ЧОВЕК НА АНТИРЕТРОВИРУСНА ТЕРАПИЯ МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ, СТИГА ДА СИ СПАЗВА РЕЖИМА!

Край на коментара!

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 18.11.07 13:51.



Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: julkata_]  
Автор kuki_m (gotin)
Публикувано03.11.07 19:53



и аз се ядосах от глупостите на един уж авторитетен журналист...докато има такива журналисти ще има стигма и дискриминация. не мога да си представя,че е толкова трудно да попрочете малко преди да прави предаване. или по-скоро той не е толкова тъп,важно е да е сензационно и да е гледаемо,но според мен скоро май сам ще си гледа предаванията



Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: kuki_m]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.11.07 20:18



Радвах му се аз едно време на драсканиците в ЕГОИСТ, ама нещо туй момче гледа само сензацията. Жалко





Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: julkata_]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 00:19



Е щом е на лечение как тогава са му подути лимфните възли ? Защо не го разпита малко повече преди колко време се е заразил , как ? Получил ли е първоначални симптоми ?



Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: vlado]  
Автор Penka_Penkova (site.ad)
Публикувано04.11.07 08:34



защото човек може все още да не се е оправил!
Когато някой е изпаднал в състояние на СПИН и има намален брой на определени бели кръвни клетки така наречените Т-помощници, Т-хелпери или CD4 клетки <250 копия в милилитър кръв! За тази цел той трябва да ги въстанови над този брой за да започне имунната му система да функционира нормално. Това става като се взима Антиретровирусна терапия и се намалява броя на вирусните телца в крувта т.н. вирусен товар. След това Тимуса (не случайно тези клетки се казва Т- клекти) сам трябва да му направи количеството от тях, А това не става за 1 ден не става и за 2 дена, не става и при някой хора и за месец или година. Ето защо след като на някой който преди това не се е тествал за ХИВ и не е взимал Терапия която се започва при брой на въпросните T-помощници около 250 т.е. не е потискал вируса на СПИН или както се нарича ХИВ, може трудно да възстанови имунната си система, така че да работи нормално. И момчето което показаха беше в такова положение. ТОй качва броя на клетките но бавно от 50 до 100 от 100 до 125 примерно но все още под нормалния праг 250. (всъшност нормално неинфектираните с ХИВ хора имат нормален брой на тези т-помощници или CD4 клетки от 400 до 1400).
И това момчето си го каза вие сте ми по опасни за мене защото имунната ми система не е въстановена. ама никой не обърна внимание на този факт нали? Нито Мартин нито ти сега.
Мартин побърза да пусне сензационно плочата за смърта колко му оставали на момчето и т.н. без да се съобрази с това че ако се лекува - не само ХИВ инфекцията но и заболяването което подува линфните възли на момчето то то ще има шанс "да не гушне букетчето". Именно за тази цел в България съществуват отделение за лечение на ХИВ и СПИН. В тях освен че се правят излседвания за сътоянието на пациентите и им се предписва терапия, се лекуват и инфекциите които пораждат СПИН, докато не се въстанови имунната система на хората. В конкретния случай на въпросното момче лечението продължава повече от година!
Та ето за това са му пудути линфните възли.

Повече информаця за това какво е СПИН? какво е ХИВ, Как се лекува ХИВ как се лекува СПИН може да намериш в сайта:


или на обновената страница в ляво: ТЕМИ И АКЦЕНТИ:



П.п. и по одновните други въпроси дето не са го разпитали:
Разпитаха го: той си каза, не знам - мислех че е от едно момиче но тя се оказа, че е отрицателна и че я е водил на тест.
Колкото до другия какви симптиоми е имал и това го питаха: Когато е давал кръвата не е имал никакви т.е. броя на CD4 клетките му е бил >250. И когато е влязъл в затвота не е могъл да си зпазва режима на прием на лекарства и те са му спряли да действат и клетките са му паднали под 250 за това е получил и прекъсване за да се лекува.

Ти изобщо гледа ли предаването като хората???
А разбра ли го?

Редактирано от Penka_Penkova на 04.11.07 08:39.



Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: Penka_Penkova]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 12:33



Честно да си кажа мислех че съм го гледал цялото ,но май не, защото ми се обадиха да ми кажат да гледам нова ама то май е било започнало доста преди това.



Тема Re: Бисерите на Карбовски!нови [re: Bлaдo]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 12:50



тва за възлите беше накрая бе човек... и това че другите са по опасни за Калин от колкото той за тях...
Оправдаваш ли се с този пост???
звучи ми че точно се оправдаващ и за по горния "интересуващия се постинг", но май наистина не си и внимавал. май и у тебе (а и не само у тебе) не са останали думите на момчето и то какво каза а думите на Мартин нали???

Кой ли е внимавал всъшност в приказките на интервюирания - никой че той кво некъв болен от спин кво да го слушам. Най-важното е да запомня коментарите на Мартин. И се получава точно ситуалция ала Албена Вулева ... Нейните думи помня на този който го интервират не...

е за тва подобни изяви трябва да се спрят. Пък после що имало " Злоба у форума тук"
Нито Любо нито Калин не са говорили нещо безсмислено. Напротив, даже дори и неочаквано за всички хора в обществото на инфектираните се справиха чудесно!!!! НО коментарите на Автора на предаването, начина на представяне и търсене на сензацията усраха за пореден път нещата!!!!



Аман от сензации...
п.п. Андрейчо сега ясни ли са ти някой неща защо никой не иска да застава пред камера? защото квото и да каже, се запомнят коментарите на водещия...



Тема не знам за "бисерите" на тозинови [re: julkata_]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 20:19



"псевдо" журналист, дето ни го натропосаха и в изборната вечер барабар със звездата на Господари на Ефира Проф. Вучков, но
днес видях и двамата участвали във Отечествен фронт.
Да не ви разправям до какъв стрес е стигнал единия, особенно след публикацията във в. Стандарт и заглавието му...
Нямам думи и не знам как да ви опиша но е получил трайно изменение в пигментацията на косите... за 1 ден...
После някой ми пише тук за "злоба"! Не злоба, малко е това което може да излезе от нас 800те регистрирани носител/ки на ХИВ, след въпросните "бисери".

Направо нямам думи, и за кво? За да получи някой хонорар вследсвеие на "бисери" които както се оказа са втълпени вече в ума на хората!

АМАН!



Тема Re: не знам за "бисерите" на тозинови [re: Cлaвka]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано05.11.07 20:49



Ми извинявай, ма точно при Карбовски всеки трябва да се замисли, преди да отиде





Тема Re: не знам за "бисерите" на тозинови [re: julkata_]  
АвторИзxoд (Нерегистриран)
Публикувано06.11.07 16:20



не е само при него. Да ти припомня съшия вестник Стaндapт
Нeйкa KPЪCТEВA Пoнeдeлиk, чeтepинадесeтти Ю ли 2OO3




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.