Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 28.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Тема Отрицание  
АвторlMPORTANT (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:45



Здравейте . днес ходих да си правя тест . Имам един мн. важен въпрос .....интересно но теста ми стана готов за точно 8 минути - отрицателен ! Възможно ли е да има грешка ? На теста видях да има една чертичка -което значи отриц. ....а може ли поради краткото време , примерно , втората чертичка да не се е появила ?



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
Автор kuki_m (gotin)
Публикувано11.10.07 20:32



не,не може да е грешка,приеми- резултата ти е отрицателен.така са бързите тестове,ти какво искаш да те накарат да отидеш за резултата след 1 седмица за да повярваш в достоверността му





Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
АвторE4s (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:22



а там защо не ги зададе тези въпроси? Мързеше ли те или после се сети?
Питам просто.



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано12.10.07 02:41



Колко седмици след рисковия контакт направи теста? 13? Ако са по-малко от 12 или 13 седмици е желателно да повториш теста в края на този период от 13 седмици, който се нарича прозоречен за да бъдеш убеден в достоверността на резултата.
В противен случай винаги има едно "но".
Ако тестът е извършен в правилния момент и чертата е една (т.е. контрола е успешен), то просто можеш да изключих варианта да си ХИВ+.... период.

--

Редактирано от krassyo на 12.10.07 02:41.



Тема Re: Отрицаниенови [re: krassyo]  
АвторlMPORTANT (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 03:56



значи теста е направен точно 16 седмици след контакта .... -отрицателен ....
като го направих исках на сестрата да ми го покаже . имаше една черта .
Но ме притесни че стана за 7-8 минути ?! и не ми е ясно дали ако е положителен двете черти се появяват едновременно или първо едната и след това втората ?!



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 08:42



появяват се почти заедно, за това е бърз тест и става за 5-10минути!



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.10.07 08:47



Сега използваните в КАБКИС бързи тестове се отчитат от 5-та до максимално 20-та минута и просто следва да се изчака малко след като се да се появи първата така наречена контролна чертичка, която показва, че тестът не е дефектен и е сработил.
Тава е философията и няма какво да се обърка изобщо.



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
АвторKeлeшчe (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 13:37



Всичко си е наред с теста, не се шашкай :)



Тема Re: Отрицаниенови [re: lMPORTANT]  
АвторCтpeлeцa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 15:10



Ако случайно дакажем някой спи с заразен от ХИВ, прихване болеста ХИВ и отиде да дари кръв 4 седмици след това? НАли теста се разбира след 3 месеца а в този период той е заразяващ?? Сорру че пиша в таая тема ма не ми се отваря нова.



Тема Re: Отрицаниенови [re: Cтpeлeцa]  
АвторДeвa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 15:26



ми нали тоя тест търси антитела бе а оня другия самите вирусни информации,




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.