Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 28.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема болки в гърлотонови  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:32



Минаха 3 месеца от както теста ми показа +. От тогава за най-малкото се чувствам болен. Миналия петък ме заболя гърло. Днес вече кашлям. Не съм ходил и на лекар че не съм се осигурявал здравно за последните няколко години. На всичко отгоре и ще пътувам за около седмица извън страната. Трябва ли да тичам да търся лекар. Нямам температура или други симптоми. А и лекаря ако не знае че съм позитивен едва ли ще обърне внимание на една кашлица. Моля ви даите ми съвет.





Тема Re: болки в гърлото [re: doomed]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.09.07 11:46



Имаш ли потвърдителен резултат? Къде прави изследването? Регистриран ли си като ХИВ+? Правено ли е изследване за вирусен товар и CD4? Ако да-колко са ти CD4? Първо ми кажи тези неща и после ще продължим с подробностите.

Редактирано от julkata_ на 26.09.07 11:47.



Тема Re: болки в гърлотонови [re: doomed]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 12:36



ярно ли е това, че много често се възпалявз гърлото? И мен често ме боли, макар че имам алергия и задна хрема, но тест не съм си правила





Тема Re: болки в гърлотонови [re: lili]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.09.07 12:40



Ами направи си, тук човекът има реален проблем и е ХИВ+, тъй че ще оставя твоите притеснения на заден план





Тема Re: болки в гърлотонови [re: julkata_]  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 13:39



Да, регистриран съм. CD4 клетките ми са 384. Поне толкова бяха на изследването което ми беше през август. То всъщност ми беше и първото. Лекаря ми каза да отида отново на края на 4-тия месец. Не знам обаче какъв ми е вирусния товар. Имам час в началото на октомври и тогава ще питам. Нямам представа и кога съм се заразил, че историята ми е много дълга, но си мисля че е около края на миналата година. Края на декември 2006 лежах в болница със симптоми на салмонела и направения ми тест за ХИВ беше неопределен. Мислеха да ми правят повторен, но мисля че така не ми направиха. Поне никой не можа да ми каже дали е правен ... нали се вдигнах на крака за 2-3 дни, докторите приключиха случая. Преди 3 месеца си направих тест - профилактично, досещате се че е бил +.
За сега други същественни оплаквания маи нямам, освен психозата.
Още не съм наяасно дали да се лекувам както преди или за най-малкото да тичам при лекар.





Тема Re: болки в гърлотонови [re: doomed]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.09.07 16:08



julkata_m@mail.bg ми е мейлът. Ако искаш ми пиши там, за да ти дам по-подробна информация и да ти кажа някои неща.
Да ти кажа, това "неопределен" ми звучи като непотвърден положителен, така че е твърде вероятно да си инфектиран и по-рано. Явно още не са ти предложили терапия, раничко ти е, но това е добре.
Опита ли да се лекуваш, както си го правил преди? Моят приятел първо пробва, пък то до няколко дни си проличава, ако се влоши, и отива при лекарката за антибиотик.
Лошото е, че ти предстои пътуване в чужбина. Добре е да се запасиш с лекарства за там.
Нямам идея личният лекар как би реагирал и доколко има опит в лечението на такива пациенти, така че зависи от теб дали ще кажеш. Зависи и къде живееш

-в София или на друго място.
Пиши ми, може да ти дам инфо за читав личен лекар.
Психозата се преодолява, не се притеснявай. Трудно е, но като започнеш да контактуваш с други хора като теб, става неусетно



Тема Re: болки в гърлотонови [re: julkata_]  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 17:40



Пратих майл. Живея в София. Терапия ощте не съм започнал но с това темпо на намаляване на CD4 клетките може и да започна скоро





Тема Re: болки в гърлотонови [re: doomed]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.09.07 18:15



По принцип намаляват с около 80 на година.



Тема Re: болки в гърлотонови [re: julkata_]  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 18:23



Значи имам един тест края на август миналата година който е отрицателен, а после края на декември които е бил неопределен, но не знам дали е правен потвърдителен и защо лекарският екип го прие за отрицателен в крайна сметка. Така че заразяването най-вероятно е станало в края на миналата година.



Тема Re: болки в гърлотонови [re: doomed]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.09.07 18:51



Писах ти.
Странна работа за тестовете






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.