Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 03.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Временови  
АвторЛяни (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 11:44



За колко време след евентуално заразяване става тоталното отслабване на имунната система ? Възможно ли е това да стане за 2-3-5 месеца ? Знам че след получаването на първоначалните симптоми от инфекцията с хив след това нямало никакви симптоми години.. Възможно ли е симптомите на СПИН да се появят 3-4 месеца след първоначалното заразяване или трябва доста повече време ?



Тема Re: Временови [re: Ляни]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано24.09.07 15:58



От рисковия контакт до първите симптоми/които продължават около 10-14 дни/ минават около 2-4 седмици.От тогава до началото на ранните опортюнистични инфекции могат да минат средно 3-8 години./в зависимост от това как се развива ХИВ инфекцията/.
За СПИН не може и дума да става дори и 1-3 години след инфектирането с ХИВ.
Надявам се че успях да ти отговоря.



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Временови [re: bat_out_of_hell]  
АвторЛянa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 19:30



Благодаря за хубавия отговор ,но искам и още нещо да ми обясниш. Доколкото съм информиран при първоначалното навлизане на вируса в организма той бута страшно много имунната система и след това тя се възстановявала.. Значи , ако при навлизането на вируса и падането на имунната система не се получат обичайните симптоми и всичко протече безсимптомно възможно ли е 1 месец след това да започнат гъбични инфекции, пневмония, херпеси и т.н. - в този период преди да се е възстановила още имунната система ?



Тема Re: Временови [re: Лянa]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 20:57



А ти тест направи ли си?
Казвам ти от личен опит, няма да се успокоиш без да си направиш тест, винаги ще има "ами ако не е така?"



Тема Re: Временови [re: mustangGT]  
АвторЛянa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 00:39



Направих си ,но беше 2 месеца след риска. Сега вече след 7 месеца имам чувството че се появяват най различни симптоми затова ми кажете за колко време това чудо отслабва имунитета ? 7 месеца достатъчни ли са му ? Не съм имал първоначални симптоми или подобни работи..



Тема Re: Временови [re: Лянa]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано25.09.07 03:24



При 87% от заразените с ХИВ инфекция първоначалните симптоми си ги има.Изключение правят само тези които имат страшно силен имунитет,които на практика живеят в идеална,почти стерилна среда.
Времето за което говориш 1 месец след рисковия контакт ли е или 1 месец след времето на сероконверсията/тоест след като симптомният период би трябвало вече да е приключил/?
Ако говорим за 1 месец след рисковия контакт е възможна появата на гъбични инфекции ако човек е инфектиран.Но видях по-долу че си ходил на тест на 2-рия месец/и е бил отрицателен/значи нямаш причина за безпокойство.
Ако говорим за 1 месец след времето на предполагаема
сероконверсия/т.е.около 3 месеца след рисковия контакт/,тогава просто не е възможно да има такава инфекция.Или то поне не е свързана с ХИВ,дори и да предположим че си инфектиран.А ти не си,щом теста ти е отрицателен.



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Временови [re: bat_out_of_hell]  
АвторЛянa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 10:51



Да теста ми беше 2 месеца след рисковия контакт отрицателен, но явно не съм поставил добре въпроса ми.. 1 месец след контакта,ако човек не е имал симптомите не серконверсията ,чувства се абсолютно здрав,а се е заразил възможно ли е да се появят тогава някой ОП като Херпеси ,Гъбички в устата и т.н. без абсолютно никакви други оплаквания ?



Тема Re: Време [re: Лянa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано25.09.07 11:10



Тъй като продължава да се рови в грешна посока веднага да уточня, че всички тези изреждани "болежки" не са толкова характерни за ХИВ-инфекцията, че чак да служат за диагностика и самовнушиния в тази посока.
Още повече, че обикновенно тука питащите си поставят и сами диагнозата гъбички, херпес или нещо друго.

Усмирете се бре хора и вярвайте само на тестовете.
Уж ги правите и са отрицателни пък пак се шашкате.
Не трябва така.



Тема Re: Време [re: Лянa]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано25.09.07 15:57



Периода за който говориш е точно периода на сероконверсията,т.е.1 месец след рисковия контакт/винаги така те разбирам/.
Да в периода на сероконверсията могат да се появят посочените от теб оплаквания,но те са свързани и с още.Ако е сероконверсия не би следвало да има САМО тези оплаквания.Човек в този период съвсем не се чувства здрав.
Сега по-ясна ли бях?


А при теб наистина няма място за притеснения,теста е 100%сигурен

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Време [re: Лянa]  
АвторИcaбeллa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 18:29



направи си още един, или не се знае къде е рисковия контакт или след онзи тест си имала друг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.