Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 28.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Елайза или Теста за 10 мин.  
Автор45728 (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 20:33



кой според вас е по добър и по точен?



Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: 45728]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 20:37



Бързият тест е по-чувствителен и понякога дава фалшиви положителни (поне преди беше така, но забележете само фалшиви положителни, не отрицателни)



Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: mustangGT]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано25.09.07 21:10



Само да допълня Мустанг.Ако теста излезе положителен пациента бива изпратен в потвърдителна лаборатория за доуточняване на теста с Илайза.
Иначе бързия тест е 100% сигурен.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 00:17



Е да ама не забравяай ,че ИЛАЙЗА дава конкретни стойности и може да се видят точни стойности и си има и референтни стойности за сравнение.



Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: Ивaн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано26.09.07 05:50



Да,до някъде си прав.Само че пак е според зависи,от лабораторията.И разбира се тези стойности никой не ти ги казва.В най-добрия случай ти дават листче с негативния резултат и те пращат да пасеш.Ако теста е положителен/недай боже/тогава и листче няма шанс да ти дадат и пак те пращат да пасеш/насочват те към отделението/.В този случай бързия тест е по-добрия вариант,за 10 мин.ти дават ясен резултат,вместо да чакаш едни кошмарни 3 дни.
Плюс това,ако резултата от бързия тест е положителен,пак ти правят Илайза.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 16:29



Аз съм си правил Илайза и в тази лаборатория ти дават лисче с конкретния резултат - 0.30 при рефернтни стойност до 1 - над 1 + и това означава ,че си -
Тестът стана за 4-5 часа. Иначе в Капкис съм си правил Илайза става за 1 седмица включително и всички други тестове за ВБ .



Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: Ивaн]  
Авторmilotofff (Нерегистриран)
Публикувано11.05.13 02:48



Моля ви помогнете ми......много съм притеснена!!! Момиче на 23 години съм! Преди два месеца имах рисков контакт с момче което почти не познавам! Направих си Елайза тест за Хив на 3 седмици в частна лаборатория и референтните стойности бяха 0,2 (отрицателен)! На 65 ден от рисков контакт референтните стойности бяха- 0, 38 (отрицателен)! Това което ме притеснява е дали повишаването на стоиностите са сигнал че съм заразена с Хив!!! Казаха ми че теста е вил антиген- анти тяло! Моля ви помогнете ми!



Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: 45728]  
Автор SeoKungFu (непознат)
Публикувано29.05.14 10:44



Никога не съм разбирал ирационалната сляпа вяра в тези тестове, предвид следните прости факти :

- въпросният вирус е всеизвестен с особено високата си мутируемост, изменчив е до степен на пълна неузнаваемост в много кратки срокове

- тестовете главно детектират наличието на специфични антитела, с много отклонения и фалшиви положителни резултати, както и въпросните антитела са предимно проявени при определени базови щамове - HIV-1, като отново не се взима под внимание мутациите и изменчивостта, които във времето със сигурност отдалечават много антиген-антитяло отговора и неговия биологично детектируем отпечатък.

Разбирам емоционално-психологическата неуверена необходимост да имате вяра и упование в нещо, но нека поне бъде нещо по-солидно...не някакви плацебо тестове, моля ви...

О, да, разкажете ми колко са надеждни :) Нека, моля ви, ако ще иницираме спор тук, да бъде поне на някакво основание, не на fake protein fingerprint stale redundant test :D Та, моята позиция е че това е мега ненадеждно, поради не само тези, но и тези са достатъчни, прости и ясни факти...

NinJah

Тема Re: Елайза или Теста за 10 мин.нови [re: SeoKungFu]  
Автор SeoKungFu (непознат)
Публикувано25.06.14 09:56



Поставих абсолютно същия въпрос на лаборантката оня ден ( for the record - NEGATIVE HIV(-) wooo hoo ) и тя само мрънкаше, че "такива са директивите от UNAIDS-а" и тетака.

Все още искам да получа експертен отговор на въпросите как така за детекцията на свръхмутагенен вирус се разчита на статичен белтъчен отпечатък - антитела от щам, който отдавна вече сигурно си е "сменил кожата", буквално, незнамсиколкоси пъти ?!?

NinJah


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.