Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 22.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Риск от заразяване?  
АвторMнoro yплaшeн (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 21:18



Здравейте. Виждам, че тук има хора, които са компетентни по тема СПИН, затова се надявам да получа адекватен отговор. Днес докато бях на една бензиностанция, ми трябваше някакъв метален предмет и без да искам се обърках и докоснах една спринцовка, която ми се стори метална пръчка. Не се убодах с иглата, но я докоснах отстрани, външната част. Това, което ме притеснява е, че преди седмица ми вземаха кръв от палеца, за изследване на кръвна захар и не знам доколко е зарастнал отвора на пръста след убождането, а аз точно с този пръст докоснах спринцовката. Има ли шанс да съм се заразил със СПИН при тази ситуация? Кажете ми, моля ви!



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: Mнoro yплaшeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано15.09.07 22:26



1 .За една седмица всичко е зараснало на пръста ти и няма опасност от заразяване с ХИВ.Трябва раната все пак да е кървяща или поне прясна.
2 .Живота на ХИВ извън средата му,т.е. човешките течности,е твърде кратък.Толкова кратък че трябва да си видял човека който е хвърлил спринцовката.
Надявам се да съм отговорила на въпроса ти.Ако нещо не си разбрал ще се радвам да се допълня



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Редактирано от bat_out_of_hell на 15.09.07 22:28.



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторMнoro yплaшeн (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 22:46



Точно това е проблемът - колко кратък е животът на ХИВ извън тялото на човек? Дали е 40 секунди или е няколко часа? Защото аз на все по-различна и все по-противоречива информация попадам като чета различни статии в интернет. Ако е 40 секунди, със сигурност съм извън тази граница. Но ако е няколко часа, няма как да знам колко време преди да я пипна спринцовката е била ползвана.



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: Mнoro yплaшeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.09.07 23:55



Изобщо не е това проблемът ти, а че си внушаваш глупости.
Както стана ясно си докоснал някаква повърхност без да се натъкнеш на остра част, а предното ти убождане е преди доста време, което е напълно достатъчно за да зарастне и да не си бил в опасност.
Ако ще теоретизираш колко време живеел ХИВ и т.н. се запаси с търпение и обяснявай в подробности различните хипотези, пък тука си обичаме да обсъждаме разни такива нещица.
Това обаче, което няма да получиш е отговор 40 секунди или 4 часа примерно, защото това не е универсално правило за всяка ситуация.
Където и да се цитират такива данни следва де се обясни при какви условия е измерен този резултат и в рамките на какво изследване. Но обикновено такива неща се пропускат от медиите които ги цитират доколкото им е компетентността, а тя пък от своя страна си е под нулата и накрая потребителите биват облъчени с изопачени и неясни дивотии.



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: Mнoro yплaшeн]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано16.09.07 01:36



Рядко съм се дразнил толкова много колкото на тази.
Просто или се подфиграваш на посетителите на форума или не си посетил куба Хипохондрици преди това.
Нямаш никаква база за притеснения. Период...

--



Тема абсолютно не! СПИН не е заразна болестнови [re: Mнoro yплaшeн]  
АвторKиpилka (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 16:12



не се предава по кръвен път!



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: Mнoro yплaшeн]  
Автор3aпpинчeтo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 16:14



абе ти нали търсеше зараза със СПИН? тоя ХИВ къде го намъкна???



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: krassyo]  
АвторCaшka (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 16:24



все опак да ви върна на основния му въпрос:

В отговор на:

Има ли шанс да съм се заразил със СПИН при тази ситуация? Кажете ми, моля ви!



а вие му пишете за зараза с ХИВ!
Лично аз мисля, че докато хората бъркат думите и не боравят правилно с тях, ще имат повод за многобройни притеснения, и многобройни оплаквания. Следователно първо ги насочете към правилната информация а именно някъде тука:



Не започвайте дирекно да пишете за ХИВ зараза, защото във въпросната ситуация, може да се развие СПИН, вследсвие на получена от иглата ОИ, ако човека е с неияснен ХИВ статус но серопозитивен от години - смалък борй клетки без да знае това, но не и да се "зарази със СПИН"



Тема Re: Риск от заразяване?нови [re: Mнoro yплaшeн]  
АвторГинka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 16:18



Няма страшно, добре че не си я докоснал с някой друг пръст обаче.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.