Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 01.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема смешно питаненови  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 00:05



вижте трябва да питам нещо което така и не намерих в темите тук чела съм че хив няма симптоми и че е почти безсимптомен това го пише почти навсякаде но е много обаркващо защото в същото време пише и какв са му симптомите(зоостер,др херпеси,и какви ли не други неща)
въпроса ми е кога все пак идват симптомите каквито и да били?
имам приятелка за която се самнявам и съм доста притеснена за нея



Тема Re: спешно питаненови [re: мapинa]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 00:12



съжалявам грешка в заглавието никак не е смешно исках да кажа спешно





Тема ама смешно си е защо?нови [re: мapинa]  
АвторИлиaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 01:47



1. Как ХИВ инфекцията, не самия вирус ще няма симтоми: ми има: повишена температура, подути линфни възли, -> все симптоми на ХИВ инфекция. Като всяка една инфекция си има и симптоматика.
Другите са на СПИН дето ги изброяваш...
Наистина е смешно, че пак си объркала ХИВ като вирус и СПИН като болест.ю
Но най-смешното е за накрая: И ти ли с твоята приятелка искаш да си играеш на чичо-доктор??? Олей! Съмняваш се за приятелка и се притесняваш за нея, ама или и се месиш в личния живот, или искаш да си играеш на чичо-доктор. С ква цел се зае да я лекуваш с въпсори по форуми?
П.п. ако наистина си загрижена за твоята приятелка, ОБЯСНИ И ЧЕ ХИВ инфекцията се лекува успешно в днешно време и за да може да го направи трябва да се изследва в КАБКИС.
Освен това може да се притесниш и за самата себе си, и да идеш и ти да се тестваш, защото понякога симтомите на ХИВ може и да не се забележат. Според някой лекари дори температура от 37градуса е нормална, но ... може и да е в следствие на неоткрита инфекция а именно инфекция с ХИВ!



Тема Re: ама смешно си е защо?нови [re: Илиaнa]  
Автормapинa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 11:00



не мисля че трябваше да бъдеш толкова груба и придирчива съмнявам се за нея и исках да знам отговора за да й кажа да ходи на тест
съжалявам че не мога да не бъркам като тебе сигурно си безгрешна ще си взема поука



Тема Re: ама смешно си е защо?нови [re: мapинa]  
АвторИлиaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 20:59



Ти си знаеш, само ти напомням. че с тези неща не бива да се шоглежда некомпетентно! Аз лично мисля, че трябва да съм по-груба когато някой се опитва да следи симптоматиката на друг и да му дава медицински съвети! Колкото за бъркането, ми как ще даваш съвет като в някой сличай може да забатачиш нещата, след като съжаляваш че си некомпетентна???



Тема Re: смешно питаненови [re: мapинa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано10.08.07 21:09



Приятелката да отиде на тест. Всичко е до късмет

и разболяването е въпрос на време. Има терапия и при положителен резултат тя е безплатна, така че е по-добре да живее дълги години знаейки, че е ХИВ+ и грижейки се за здравето си, отколкото да остане примерно с 10-тина ЦД4 клетки и тогава при влизане в болница от нещо да се установи, че вече е СПИН и възстановяването да бъде много тежко, а понякога някои процеси-необратими. Е, пак може да се възстанови и да се подложи на терапия, но ще бъде по-трудно и рисковано, а и не се знае какви ще бъдат последствията.

______________________________


Тема Re: смешно питане [re: julkata_]  
АвторФифитo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 07:17



така е! Но аз лично не бих искала да общувам повече с такава приятелка, дето ме мисли за спинозна и ми дава съвети мислейки уж да ми помогне. ХИВ статуса, тестуването и лечението е лично, безплатно и анонимно.Всеки трябва лично да се грижи за своя ХИВ и СПИН статус лично, и да не се подава на обгрижване на никоя приятелка или съседка. Те не би трябвало да се интересуват от това и да дава съвети как и кога, защото са я набелязали и решили да и помогнат.



Тема Re: смешно питане [re: Фифитo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано11.08.07 09:03



Ами това пък са си отношения между хората. Ти ако искаш да си сама в такъв момент, други нямат такова желание.

______________________________



Тема Re: смешно питане [re: julkata_]  
АвторФифитo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 20:46



какъв е този момент? Представяш ли си, живееш си живота и изведнъж идва една твоя приятелка и ти казва:
- Ами знаеп ли Мариана, днес поставих въпрос в Интернет за симптомите на ХИВ и СПИН защото бях много притеснена за теб, и ми отговориха че може би ти ще трябва да отидеш да се изследваш!

Та нали за това е темата??? Или аз не съм разбрала нещо?ю
Обикновенно съм тъпо фифи така е но тука много ясно разбирам!



Тема Re: смешно питане [re: мapинa]  
АвторXaйджak (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 22:34



Защо се съмняваш в твоята приятелка ? Какви точно симптоми има ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.