Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 01.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гърло  
АвторBacилeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 14:26



Много съм притеснена ,защото преди 1 седмица и половина се разболях - започна с лека температура , болки в гърба , възпалено гърло и отпадналост. На 3тия ден отпадналостта изчезна и болките в гърба , но вече 1 седмица и нещо ме боли много гърлото без да имам каквито и да било други оплаквания. Бях на лекар но нищо не може да ми каже освен да смуча за гърло някакви неща но те не помагат изобщо. Просто за успокоение искам да ми кажете дали може да е някакъв симптом на хив.
Последния незащитен контакт ми беше преди 1 година и нещо със сериозен приятел който казва че се е тествал и е негативен, а аз никога не съм се тествала.



Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано28.07.07 16:01



Симптомите ти ми приличат на обикновен грип с тия болки в гърба,отпадналостта,възпаленото гърло и температурата.А за гърлото,ако наистина е още възпалено и те боли,едва ли биха помогнали само някакви неща за смучене.
И накрая-НЕ,възпаленото гърло не е симптом на ХИВ.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
АвторCтeфa Keнeфa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 21:02



МИ ходи се тесват. така няма да пишеш по форуми за всяко въпзалено гърло. Иди още в понеделник за да се увериш че не си го носиш от години и после след 6 месеца пак
Иначе да симптом на ГРИП е опреденено но може и да имаш ХИВ инфекция щом не си се тествала, никой от тука не мое и да ти каже, най-много някой по опитен хипоходрил да ти сподели собсвения си отпит който не значи че ще ти направи тест за ХИВ.



Тема Re: Гърлонови [re: bat_out_of_hell]  
АвторHинa Caнитapkaтa oт CПИHa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 21:08



е ме и пречи и да има и ХИВ инфекция, след като не се е тествала никоха. Мие не можем да и кажем това нали, щото ме сме тест лаборатория. Но щом е чела в интермет и някъде си са и мапсали че са достоверна лоборатория която работи по симптоми.



Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 17:47



Ми тествай се. Не е толкова страшно. Аз нямам незащитени контакти, но се тествам на 7-8 месеца и когато ме хване грип не се притеснявам от ХИВ. Като кихна два пъти в един и същ ден - също не се притеснявам.



Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:05



Не се притеснявай, и аз имах проблеми с гърлото миналата зима дълго време, смуках всички видове хапчета , имах леко повишена температура, всичко отшумя, разбира се направих си и тест , защото и аз като теб се притесних



Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
АвторГинka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 16:21



А ти защо например не отидеш да се тестваш?



Тема Re: Гърлонови [re: Гинka]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 17:32



Не се притеснявай. В момента има грип който протича с такива симптоми и най характерно за него е че засяга гърлото. Щом си нямала незащитен контакт през миналия 1 месец няма от какво да се притесняваш. Ако имаше хив нямаше да започне така , щеше да започне с гъбични инфекций ,херпеси и др.
Не ги слушай тея злобари тука. Живей си живота и недей да мислиш за такива работи.



Тема Re: Гърлонови [re: Ивaн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано19.11.07 18:49



Иване, Иванке, Иванушченце,
Не ме бърка какъв си по пол, но това за което даваш съвети ме касае.
Първо защото уверено говориш за мистериозен грип върлуващ в момента и характеризиращ се с прояви в гарлото. Все пак научи се един път завинаги, че не всичко е грип, а съществуват както други вирусни инфекции така и много бактериални, всичките в един момент с краен резултат подобен на описания от питащата.
Второ защото не обръщаш внимание на факта, че питащата все пак не си е правила тест никога, а разчита на твърдението на гаджето си, че бил се тествал.
Трето, че ограничаваш възможните прояви на намален от ХИВ имунитет предимно до гъбички и херпеси, което разбира се може да доведе до грешното впечатление да се чакат такива вместо да се отиде на тест. А да ти кажа колко хора си умират в такива очаквания изневиделица от пневмоцистна пневмония например.

Не поставям диагноза на питащата, но не случайно тука се стига до глупости и обвинения, че пишещите сме злобари.
Щото е по-лесно май да се дават неадекватни съвети вместо за де осъзнае простата истина, че тестуването си е необходима и обичайва практика, а търсенето на симптоми и съвети във форумите си е доста наивно занимание.
Ще повтора пак. Фактът, че питащата не се е тествала никога не дава право на никого да я успокоява, къкто е на нея, че ако се доверява на такива писания завършващи така Живей си живота и недей да мислиш за такива работи.
няма да пострада.



Тема Re: Гърлонови [re: Bacилeнa]  
АвторKim (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 21:01



какъв по чудесен начин едно гърло да те накара да се тестваш! Иначе какво да те успокояваме...
Виж някой инфектирани с ХИВ имат деца, замисли се малко, ако някое детенце го заболи гърлото, майка му трябва ли да изживява по твойта логига, че го е заразила???
т.е. искам да ти кажа ако имаш дори трън в петата, не питай за това тук!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.