Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 19.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Притеснен  
АвторEвreни (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 14:39



Здравейте. Малко ми е странен въпроса ,но все пак се притеснявам и искам вашето компетентно мнение.
Преди 2 дена си срязох ръката на едно стъкло през ноща. Част от стъклото остана в ръката ми и се наложи да потърся помощ от спешния хирургичен кабинет в болницата.
Хирурга си сложи предпазни ръкавици , но щипките(незнам точно как се казват,но ми приличаха на такива), които ползваше да извади стъклото изглеждаха доста стари. Извади ги от една ваничка с много други такива. Попитах го дали всичко е стерилизирано и той ми се изсмя и каза да не задавам глупави въпроси.
Та въпроса ми е има ли опасност да ме е заразил така ? По щипките нямаше кръв като почна да ми маха стъклото от раната и по неговите думи всичко било стерилизирано "термично" . Има ли опасност някой вирус да е останал жив при стерилизацията по щипките и нещо да се е случило в мойта ситуация или нарочно да е взел някой използвани щипки ?



Тема Re: Притесненнови [re: Eвreни]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано24.05.07 14:57



И защо, по дяволите, нарочно ще взима използвани щипки? Да не е имал таен план да те убие?!

Това там не е касапница, все пак е кабинет на лекар.
Не, няма опасност. Трябва кръв, и то прясна, с вируси.

______________________________


Тема Re: Притесненнови [re: julkata_]  
АвторEвreни (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 15:11



Благодаря ти за отговора. И аз така си мислех ама все пак като ги знам какви са некадърници нашите лекари и ме е страх нещо да не са направили. Затова ги предопредих още преди да почнат манипулацията , а те ми се смеят. След като свършиха пак ги питах и ми казаха ,че всичко било стерилизирано да не се безпокоя. Абе имаше кръв по ръкавиците му ,ама тя си беше от мен. А щипките бяха от уж стерилната ваничка ,но самите щипки ми изглеждаха доста стари.



Тема Re: Притесненнови [re: Eвreни]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 16:03



Пич, ако не са стерилизирани и са бъкани с вируси, както ти каза, те рискуват първо себе си





Тема Re: Притесненнови [re: Eвreни]  
Автор bat_out_of_hell (непознат)
Публикувано25.05.07 07:21



Няма нужда да се притесняваш.Дори и да не са били стерилизирани,вероятността да е останал някой вирус е нулева.Вирусът на ХИВ има много кратък жизнен период извън нормалната си среда,някъде до 1 минута.Е,друг е въпроса че ако инструмента не е бил стерилен,можеш да пипнеш някое друго вирусче,напр.Хепатит А.



Тема Re: Притесненнови [re: Eвreни]  
АвторKлaea (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 07:55



За всички съмнения относно въжможността за зараза с ХИВ, можеш да информираш отговорното за това лице в МЗ:
Ето още веднъж координатите и:
д-р Тонка Върлева
Адрес: Министерство на здравеоопазването
бул. "Ал. Стамболийски" 39, ет. 3, ст. 5
София 1000
Тел.: (02) 930 1243; (02) 930 1274
e-mail:



И йе трябва да се притеснявш точно от зараза с вируса на СПИН - ХИВ, има и други по-опасни зарази. Например тетанус.
За тях не знам кой да информираш.



Тема Re: Притесненнови [re: Kлaea]  
Автор bat_out_of_hell (непознат)
Публикувано25.05.07 08:49



Ако по божията воля

успее да се свърже някак с нея.Ще му трябва мнооого късмет на човека.А и едва ли е толкова влиятелна личност,че да му се обърне някакво внимание.И ако все пак стане чудо и успее да говори с Тонка,ще го прати на тест.И чак тогава,ако недай боже е положителен,може да се търси отговорност от лекаря.Но осъдени лекари в Бг няма,така че ХИВ-а си остава за сметка на пациента,без право на обжалване.Какво направиха на Мими Виткова,като по нейно време са заразени десетки хемофилици?



Тема Re: Притесненнови [re: Eвreни]  
Автор da_hammer (непознат )
Публикувано06.06.07 01:39



virusa na spin izdurja izvun 4ove6koto tqlo ot 30 do 90 sekundi.... ot onezi 6tipki si mojel da se zarazi6 sus vsi4ko drugo no ne i sus spin..



Тема Re: Притесненнови [re: bat_out_of_hell]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 10:15



И аз мислих, че няма осъдени лекари в БГ, ама установих, че все пак има. Малко, на фона на многото грешки, но има. Което е обнадеждаващо, наспорти мен.

А за Мими Виткова. Нямам отношение към нея, но няма как да бъде съден човек за чужди грешки. Наказателната отговорност е лична. Слава Богу, груповата отговорност остана в Средновековието.



Тема Re: Притесненнови [re: da_hammer]  
АвторAнreлиka (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 13:10



Естесвено че със СПИН никой не може да се зарази изобщо не казваш нищо ново толкова стара информация си пуснала че чак се чудя, това че си изпозлвала цифри в думите в първи клас ли са ти го првподавали и в кое училище да не записвам там детето си?
Ще ти бъда благодарна ако ми споделиш коя даскалка те е окапазила така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.