Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 19.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дете от серопозитивни родителинови  
Авторrosi (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 18:35



Здравейте!Не съм много навътре в нещата, затова се обръщам към всички с питане каква е възможността да се роди здраво дете от двама серопозитивни родители, знам, че е дискутирана такава тема, доколкото разбрах става въпрос само за единия да е серопозитивен от двойката, а когато са и двамата въобще съществува ли малко надежда и вторият ми въпрос е дали е възможно в начален стадий на бременността до към 3-я месец , чрез изследване или друг начин да се разбере дали плода е заразен?



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: rosi]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано23.04.07 19:03



Трябва да се обърне внимание на доста неща. Ще се опитам да ги нахвърлям.
Не е добре по принцип двама ХИВ-позитивни да правят секс без предпазни средства заради опасност от реинфектиране с други щамове на ХИВ. По този начин може допълнително ХИВ-позитивният да се инфектира с резистентен щам. Това е едната подробност, която е от значение. Това е и причината да се прави същото "промиване" на спермата, дори когато двамата са ХИВ+, както се прави и при двойки, при които жената не е. Важно е да се знае, че само от жената зависи дали бебето ще е ХИВ+ или не, мъжът в случая е важен, доколкото жената да не се инфектира с друг щам.
Ако все пак стане по нормалния начин без да се пазите, то има голяма вероятност да се роди негативно бебе, но все пак е необходимо жената да е в добро здравословно състояние. Тук визирам вирусен товар и ЦД4, които е добре да са с добри стойности, за да може и жената да няма усложнения и здравословни проблеми по време на бременността.
Другият въпрос е терапията. Ако жената е на терапия, трябва да се види какви медикаменти взима, за да може да се прецени какво трябва да взима по време на бременността. С подходяща терапия по време на бременност се намалява вероятността бебето да е ХИВ+.
Преди известно време тук се роди бебе, което не е ХИВ+, така че е възможно.
Установяването дали бебето е ХИВ+ може да стане със сигурност 6 месеца след раждането, доколкото съм запозната.
Винаги има риск, но и има вероятност бебето да си бъде здраво.



______________________________


Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: rosi]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.04.07 21:24



С подходяща терапия прилагана на жената рискът се свежда до 1%, което не е повече от доста вродени заболявания.
Промиването на сперма е задължително и при двама позитивни по вече споменатите причини.
Има значение какви са медикаментите на майката по време на бременоста.
За това има правила кои може и кои не може.
Ако майката не се нуждае от терапия поради добро състояние за момента на бремеността, то се прилага само по време на износването и то не през всички месеци. Ако до момента на раждането вирусният товар е под откриваемите нива може да се роди нормално. В противен случай се препоръчва операция (секцио) за намаляване на риска да стане заразяване по време на раждането кадето е моментът на основен риск. По време на износването рискът е много малък.
Ако те интересува как е нормативно уреден въпросът за България виж препоръките за профилактика на бременноста публикувани в бюлетин 9 от 2005 на МЗ. Бюлетина си го има в сайта. Макар да са остарели малко вече, ако се прилагат добре нещата с риска стоят както казах, под 1%.
И питай де щото не всичко съм написал сигурно сега наведнъж.



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: no one]  
Авторrosi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 11:09



Много благодаря за отговорите,тъй като това се отнася за брат ми и снаха ми, може би ще трябва да науча допълнителна информация за състоянието им, те не обичат да говорят за това, зная,че не искат да ме притесняват, а и съм бременна, но аз искам да им помогна.Те също не са решили твърдо дали да опитат за дете, с оглед и на бъдещето му, когато в един момент ще остане без родители, но смятам,че ние близките можем да го поемем.Разбирам,че е много трудно да се вземе такова решение,затова искам да проуча нещата предварително.Отново благодаря за бързите и ясни отговори, при въпроси отново ще се обърна към всички вас!!!!!!!



Тема Re: дете от серопозитивни родители [re: rosi]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано24.04.07 12:16



Ако искаш се регистрирай и ми пиши бележка.
Ако не-мейлът ми е julkata_m@mail.bg
Все пак с наличната терапия те могат да си отгледат детето съвсем спокойно



______________________________


Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: rosi]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано24.04.07 20:56



Брат ти и снаха ти трябва да се обърнат за помощ и информация към една от организациите работещи с хора, жевеещи с ХИВ.
Те са 3 и към 2 от тях можете да се обърнете без притеснение за компетентноста им по темата. Изключвам само тази базирана в болницата в София, за нея не съм чувал да разбират нещо.
Адресите им модераторката ги е качвала и в този форум.



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: no one]  
АвторPaйнa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 02:05



Зашот да не разбират? Разбират си хората, нали все пак Тяния Председател е и представителя на Серопозитивните в Експертния съвет? Аз съм го виждала по телевизията!
Значи разбира, щом са го избрали! Как му беше името зажравих той е немец Хаузер се казва. Там в тази организация съм чувала че таботи и жена му. Те са много мили хора и помагат на всички! Например сега им раздават хапчета и след това се отчитат пред представител на Програмата за Контрол на СПИН по Компонемт 8. Имат и раздадени много матеряли а пускат и ДВДта.



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: no one]  
Авторrosi (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 10:08



Доколкото знам от тях, те са серопозитивни от 7 год., всеки месец ходят до София /тъй като сме от друг град/ да им вземат кръв и да си вземат лекарствата и именно там при последното им ходене са им казали, че спокойно могат да се замислят за дете, че вероятността да се роди заразено е 1%.Опитвам се да разбера какви са им резултатите от изследванията, какви лекарства пият, зная,че двамата са на различни медикаменти и засега нямам друга информация.Благодаря за насоките, както и за бюлетина на МЗ, за който писахте, действително там има много полезна информация.



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: rosi]  
Авторviola (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 14:32



Искрене пожелавам на твоите близки да си имат детенце и да го обичат много



Тема Re: дете от серопозитивни родителинови [re: Paйнa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано25.04.07 20:28



Райне, Райне не се майтапи де.
Ще вземе някой да ти се върже, че там при тях има нещо такова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.