Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 29.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Възмутена съм от некоректното говорене!  
Автор ПoзитивнaзaXИB (Вбесена)
Публикувано25.03.07 13:18



Ето какво казва ТОнка Върлева Националния координарот по програмата за контрол и лечение на ХИВ/СПИН и ППИ:



"...от 86 година насам всяка единица дарена кръв задължително се изследва за СПИН, като в момента в Нашите кръвни центрове се използват най висококачествените диагностикуми тиуп Антиген Антитяло. Третия основен път на предаване на СПИН това е верикалният или тъй наречения оът майка дете. Заразяването по този път може да стане по време на бременността, по време на раждането, найчесто..."

Направо съм Възмутена от системното объркване на понятията!!!!

още по темата един приятел коментира тук:

Редактирано от ПoзитивнaзaXИB на 25.03.07 13:19.



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: ПoзитивнaзaXИB]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 20:03



ай, този приятел прави рекорден брой грешки на квадратен сантиметър -"отказ" не е същото като "откъс"; "оточнение" се пише "уточнение" - айде останалите могат да минат за typing mistakes...



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: anonimen]  
АвторИлиaнa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 09:17



и кво от това? ти чу ли ТОнчето как пее:





Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: anonimen]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 15:38



ей тая Позитивна, много енеграмотна много... ей! Да не е сляпа? Да няма Някаква Слепота от болестта?



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: Уплaшeнa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.03.07 00:16



Ти нали прочете, че ХИВ не е болест? Ако грамотността на момичето ти е проблем, то наистина е твой проблем.


Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Редактирано от sometimes_somewhere на 27.03.07 00:18.



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: sometimes_somewhere]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 08:40



след като някой се въмущава от некоректното говорене на друг, би следвало самият той да се справя по-добре с езика, иначе просто става дума за двоен стандарт, иначе може да се зададе въпросът и какво от това, ако тази, дето я плюете вместо ХИВ казва СПИН - това променя ли нещо в реалността, тестът си е тест, както и да го наречеш...



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: anonimen]  
АвторИзпepkaлa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 08:59



Ой колко доброжелателки имат повизтивните хора ой! всяка извън странбата кряка и вика и се перчи избивайки езикови комплекси, без да се съсредоточи в проблема!



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор ПoзитивнaзaXИB (Вбесена)
Публикувано27.03.07 09:02



освен да давате езикови съвети изтъквайки вашата роля на учителки по БЕЛ друга работа имате ли тук?
С какво това добринася за решаване на проблемите на неграмотните позитивни като нас?

5 човека ще умрат, защото няма да има повече лекарсто за тях, това е проблема! Не съмненията!


Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: ПoзитивнaзaXИB]  
АвторУплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 09:06



ооо с нищо, тяхната работа тук е само да се заяждат, ти да не си очавквала, някакво разбиране и толерантност?



Тема Re: Възмутена съм от некоректното говорене!нови [re: ПoзитивнaзaXИB]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 10:59



аз лично не мисля, че писането по тези форуми много допринася за решаване на конкретните проблеми. обаче вие сами си противоречите - първо казвате, че е ужасно важно как се изразява човек по темата, след това - че не било важно. е важно ли е или не?
освен това, ако критикуваш другите, че не се изразяват коректно, би трябвало сам даваш пример за коректно говорене.
иначе си в положението "присмял се хърбел на щърбел". то в българия обикновено така става - едни неграмотни хора обясняват на други неграмотни колко са неграмотни...
последно - в края на краищата, ако наистина искате да променяте нещо в съзнанието на хората, а не просто да си вентилирате вашите отрицателни емоции, би трябвало да се вслушвате в обратната връзка и да приемате критиките по-отворено, защото те само биха ви били от полза...
иначе по-добре си направете затворен форум и се плюйте колкото си искате вътре помежду си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.