Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 24.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колко време ?  
Автор Tender_Death (Сладострастие)
Публикувано11.03.07 12:34



Искам да попитам ... колко време след евентуално заразяване с ХИВ се появяват симптомите или при всеки е различно ? Но все пак горе-долу след седмица, след месец ?
И другият ми въpпрос е дали има някакви тестове, които могат да се направят по-рано от 3 месеца , независимо дали са платени ... без значение

Компания ще ми прави Тъгата,облечена в спомени,усмивки и с лек парфюм,ухаещ на сълзи.М-м приспивнo е


Тема Re: Колко време ?нови [re: Tender_Death]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано11.03.07 12:59



При всеки е различно. Казва се, че това се случва от няколко дни до няколко седмици след рисковия контакт. Моят съвет е да не търсиш симптоми, защото те не са толкова важни. Важен е резултатът от теста.
Можеш ако искаш, за да се успокоиш, да отидеш на тест месец и половина след контакта. Около 98% от хората месец и половина след контакта вече имат антитела, които се хващат от теста. И все пак е добре да минат 3 месеца и пак да го направиш, защото тук гледам да те изключа от тези 2%, не за друго.
За съжаление няма тестове, които да имат сигурен резултат по-рано, дори и платени.

______________________________



Тема Re: Колко време ?нови [re: julkata_]  
Автор Tender_Death (Сладострастие)
Публикувано11.03.07 13:43



Искрено благодаря за бързия отговор
Четох различни препоръки за това къде е най-добре да се направи теста , но все още ме е объркано ... Ти къде би препоръчала ?

Компания ще ми прави Тъгата,облечена в спомени,усмивки и с лек парфюм,ухаещ на сълзи.М-м приспивнo е


Тема Re: Колко време ?нови [re: Tender_Death]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано11.03.07 13:59



Избери си от

според това къде ще ти бъде най-удобно.
На тези места тестът е безплатен и анонимен и резултатът излиза за 15 минути. Там ще могат и да те консултират специалисти
Успех!

______________________________


Тема Re: Колко време ?нови [re: Tender_Death]  
Автор Penka_Penkova (site.ad)
Публикувано12.03.07 09:06



А това защо те интересува чак толкова след като е 100% сигурно че поне 2 години от СПИН не се умира, дори и при най-бързораззвиващите се ХИВ мутанти, а в БГ така или иначеняма ПЕП.
Следователно ранен тест за откриване на ХИВ инфекция при пъевоначален безсимтомен период е напълно безсмислен.
И все пак защо те интересуват тези въпроси, и чак си съгласна да плащаш?
Аз не би си давала парите напразно.



Тема Re: Колко време ?нови [re: Penka_Penkova]  
Автор Tender_Death (Сладострастие)
Публикувано12.03.07 13:51



Ами интересува ме , защото имам мотив за притеснение ... ако нямах едва ли щях да задавам напразно въпроси . Питала съм за тест, който може да се направи по-рано , защото самото притеснение е влудяващо, особено, когато всички възможни симптоми са на лице след рисков контакт. Вярно е, че може и съвпадение да е , но ...



Компания ще ми прави Тъгата,облечена в спомени,усмивки и с лек парфюм,ухаещ на сълзи.М-м приспивнo е

Тема Re: Колко време ?нови [re: Tender_Death]  
Авторmnogopritesnen (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 14:49



kakvi simptomi sa ti na lice?





Тема Re: Колко време ?нови [re: mnogopritesnen]  
Автор2 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 17:42



я използвай българската азбука бе!



Тема Re: Колко време ?нови [re: Tender_Death]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 20:20



Не знам защо точно това те притеснява, аз например по ме приотеснява рака на гърдата където заболяванията са много по чести от колкото серопозитивните в България които са 7180 Мисли за други неща които са по често срещани!



Тема Re: Колко време ?нови [re: mnogopritesnen]  
Автор Tender_Death (Сладострастие)
Публикувано12.03.07 20:26



Ами 2 седмици след рисковия ми контакт всеки ден имах слаба температура и леки болки в гърлото ... После обаче това ми състояние започна да се влошава ... Сега от няколко дни съм с доста висока температура , подути лимфни възли ... И сутринта, когато усетих , че вече не мога да си движа врата, заради отока , отидох на лекар с надеждата , че това може да е заушка , което често казано , го предпочитам пред това да е ХИВ, но докторката ми каза , че 100% не е заушка , а лимфаденит(лимфоденит... не знам точно как се пише , не съм наясно с тези неща) . И така съм още по притеснена , въпреки че имам някаква диагноза , различна от тази за евентуално заразяване с ХИВ , но докато минат още 2 месеца и половина ще полудея от притеснения , защото действително контакта си беше доста рисков ... Не съм и много наясно със симптомите на ХИВ, но поне от това , което съм чела , то моите са такива , не знам при теб как е ... пък и не съм сигурна в нищо , така че не сравнявай нещата и ,както Julka каза в отговора на моя въпрос , не ги гледай тези симптоми , а си направи тест, когато мине необходимото време , ако имаш причини за притеснение

Компания ще ми прави Тъгата,облечена в спомени,усмивки и с лек парфюм,ухаещ на сълзи.М-м приспивнo е



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.