Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 02.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Подут лимфен възелнови  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 23:24



Здравейте! Преди около 3 седмици контакт с момиче, който след скъсване на презерватива се превърна в необезопасен. И въпреки, че прекъснахме,веднага след като забележихме скъсването, има няколко неща, които ме притесняват. Първото, не знам ХИВ статуса на въпросното момиче, а и тя сама не го знае и не се е изследвала. Въпреки това тя твърди, че няма за каква да се притеснявам.
Второ - 2 дни след контакта ми излезе обрив по корема. При появяването му имах лек сърбеж и ниска температура - около 37 градуса. Впоследствие нямах сърбежи и пъпките изчезнаха напълно за 10 дни. Ходих при джи пи-то и то ме прати на кожен лекар, който като му описах ситуацията, каза че причинителят е бил розов лишей...
Няколко дни по-късно имах и някаква болезнена афта на венеца, която мина за 2-3 дни. Притеснява ме обаче, че от вчера имам и 1 подут лимфен възел, отляво, точно в основата на долната челюст, който ме боли при пипане и ако го притисна с въртене на главата към земята или при опън на шията. На външен вид не личи подуване, защото подутото е точно зад челюстната кост, там където тя е захваната за черепа.
Доколкото съм чел за първичните симптоми на ХИВ, част от тях са точно описаните от мен, заради което съм доста притеснен. Интересува ме, ако има някой, който е имал същите симптоми и тестът му впоследствие се е оказал положителен, да сподели кога най рано мога да се изследвам и да получа достоверен резултат и дали проявяването на симптомите при първоначалната инфекция е едновременно или се появяват един след друг? Дали при ХИВ се подуват няколко лимфни възли или е възможно да бъде само 1?
Благодаря за информацията в аванс!



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
АвторГинa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 05:30



ооо да! Точно като при мене!!! и аз ги имам тея подувания с линфните! ама да не мислиш че съм следяла кога най-рано са ми излезнали антителата за ХИВ?
На тоя въпрос никой от 700 регистрирани в БГ нема да ти оговори.
М/у другото мноо ми е чудно с ква си бил... дори и да не е носителка на джек пота по описанието ти носи какви ли не други заболявания: гъби, а те са труднолечими трябва да се мажеш с ламизил
Афтата също моеже да е от гъби
абе не знам за спина ама как е възможно да има такъв габарник ???
Освен ако верно не е позитивна за ХИВ и развива гъбични инфекци на поразия!
Тествай се след 3 месеца за ХИВ и ще може да пишеш дали подуването на линфен възел при долната челюст е от това.
При мен е от гнойни налепи по гърлото вследствие на неизлекувана ангина.



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
АвторПpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 07:21



Здравей,
аз не съм поситивен за ХИВ и не мога да ти помогна, но искам да те пиотам нещо:
Плати ли на личния лекар и на кожния, при който те е е пратил потребителска такса?
Колко 3.20 ли!
Мерси ще си ми от помощ!



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано09.03.07 07:34



Тук пишеш, че са се появили някакви симптоми 2-3 дни след контакта.
Мисля, че е раничко тогава


Изчакай 3 месеца и отиди на тест.

______________________________


Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: julkata_]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 15:51



Гина, не знам момичето да е гъбарник, не прилича на такава, но не си е правила и тест за ХИВ, и затова не знам дали мога да и се доверя. Ти последно от какво си получила подуване на лимфни възли - от ХИВ или от ангина? И боляха ли? Че има леко двусмислие в отговора ти. И ако си ХИВ+, имаше ли подути лимфни възли или някакви други симптоми в началото? Или не знаеш кога е станал фалът?
Иначе на личния лекар платих такса, да.
А въпросният лимфен възел днес вече почти не ме боли, но продължава да е подут на пипане. Много се надявам да спадне бързо и да не е това, от което се притеснявам.
Симптомите за които пиша, 2 дни след контакта, са обрив по корема и ниска температура, нецелодневно - 37, без отпадналост. Въпросният розов лишей бил вирусно заболяване, най-често срещан при младите хора, от което се боледува веднъж и после човек имал траен имунитет. Понякога изчезвал от самосебе си, понякога чрез мазане с разни мазила. При мен изчезна от самосебе си, но се надявам да не е било симптом на ХИВ, а наистина розов лишей. А не знам дали е рано за симптоми на 3-ия ден - в някой сайтове на английски пише, че първите симптоми излизат наяве още след няколко дни или седмици. В други пише, че симптомите се появяват изведнъж и заедно, но дали е вярно не мога да знам.
Притеснява ме този подут лимфен възел, който за капак вече не боли - точно като при описаните симптоми на ХИВ.
btw ако си направя тест месец и половина след контакта, каква е вероятността да е лъжливо отрицателен? И няма ли някъде в София макар и платени тестове, които да не търсят антитела, а самия вирус и да могат да се правят преди да изтекат 3-те месеца?



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 16:31



И къде пише, че при ХИВ лимфния възел не боли?
изобщо не гледай на симптоми :-)



Тема Re: Подут лимфен възел [re: mustangGT]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 17:57



Ами неправилно се изразих...по-точно навсякъде при първоначални симптоми пише - подути лимфни възли. Не пише 1 или няколко и не пише дали болят. Затова пиша тук - търся някой, който е бил с подобни симптоми или с подути лимфни възли, да ми каже дали това може да бъде предпоставка тестът ми да бъде +. И дали хора с + тест са имали болки в лимжните възли на врата?



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано09.03.07 18:02



Я отивай на тест.
Симптоми няма.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: no one]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 19:11



В кабкис казват, че и месец и половина е напълно достатачен за тест..



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: mustangGT]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано09.03.07 20:12



А като си говорил с тях казаха ли ти, че вече не използват тест СтатПак.



Това само за сведение де. Друг е, отново експресен, но трябва да се внимава да се отчите резултата максимум до 18-та минута, че после си става положителен.
Оплакаха ми си, че някой мили неграмотни лаборантки претупвали това изискване, не включвали таймера да сигнализира и докато си пият кафето всички тестове взели, че станали + и после леле давай всички хора на Елайза. Тъпачките не свършват на тоя свят и само шашкат хората.

Вече няма нужда Томов да ми падне!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.