Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 07.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: mustangGT]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 20:12



Ами и на мен ми се ще да си направя тест още тази вечер и да ми кажат че съм отрицателен(ако след месец това стане, не знам колко щастлив бих бил, тъй като от 3 седмици насам съм като лунатик с тези т.нар симптоми), но до месец и половина, живот и здраве, имам още 3 седмици чакане...
А понеже чета из интернет, че при новите тестове от 3-то поколение били достатъчни 3-4 седмици макс за достоверен резултат, се питам, от кое поколение са тестовете използвани в нашите кабкис-и? От 2-ро? Ако някой е наясно, ще съм благодарен да сподели!
Тестове, търсещи самият вирус в БГ да разбирам че няма, така ли? Дори в частни клиники?



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 20:19



btw noone, тези лаборантки като са толкова неграмотни, знаете ли за случай, в който да заразят здрав човек, чрез използване на нестерелизирани уреди за вземане на кръв? и въобще как протича вземането на кръв? И дали тези в майчин дом са неграмонти?

П.С.Питам за симптоми, понеже с това, което чета из англииските сайтове в интеренет се шашнах напълно. И вече си мисля за бъдещето след теста, ако той е +, недай Боже! А тук се надявах някой, който е преживял подобни моменти да сподели от опит дали при скоро заразен човек може да се наблюдават явления, като гореописаните в първия ми пост.



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано09.03.07 20:41



За пореден път казвам, че няма начин да те заразят по време на правене на теста.
Недей да четеш за симптоми, че утре ще си ги докараш от нерви

Просто изчакай 3-те месеца и отиди на тест. Мноого малка е вероятността момичето да е било позитивно, а дори да е била, това не значи, че задължително ще ти го е лепнала, тъй че споко

______________________________


Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано09.03.07 20:44



Даа беее!


Верно ли?

______________________________


Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: julkata_]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 21:57



Защо са сменили статпак-а?
Данеби да не е надежден? Или отново за цената?
Питам, че ми се стори малко бързичко към 5минутки и още се съмнявам....



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: cмyтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано09.03.07 22:57



Споко де. Цитирах оплакване от конкретно място за някаква заспала дето мястото и не е там определено.
Просто понеже са преминали на този нов тест май от началото на тази година и горката патка изобщо не е запомнила или не иска как се работи с него та правела простотии и късала нервите на консултанта.

Иначе няма причина да не се вярва, че са закупили читав тест.
У нас системата за контрол специално за ХИВ е от последно поколение.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Стат-Пакнови [re: mustangGT]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 23:44



Стат-Пак-а си получи одобрение в САЩ и не знам защо го смениха. 5 мин си е напълно достатъчно за резултат и то достоверен. Ама интересно с какви тестове са ги сменили и защо. Пък и това дето noone го е написал за 18-те минути ми е много странно, няма логика да е така, ама не мога да коментирам. Някой ако може да даде инфо за името на теста ще е много добре, че наистина е съмнително ако минат повече от 18 минути да дава положителен резултат.



Тема Re: Стат-Пакнови [re: Hacko]  
АвторHacko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 23:47



Ето и линк, че Стат Пак наистина е одобрен от Food & Drug administration v USA:

http://www.fda.gov/cber/dap/pmaman.htm

BP050010 Chembio Diagnostic Systems, Inc.
3661 Horseblock Road
Medford, NY 11763
Trade Name: Chembio HIV Reactive/Nonreactive
Controls
HIV 1/2 STAT-PAK ASSAY
Approved Date: 25-MAY-2006



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: no one]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 10:51



no one, от това което казваш в последния си пост да разбирам, че ако отида месец и половина след контакта, резлутатите трябва да са надеждни и няма за какво да се притеснявам, ако са отрицателни? или следва да съм повече от основателно притеснен ако са +?



Тема Re: Подут лимфен възелнови [re: julkata_]  
Авторcмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 10:56



julka, благодаря ти че се опитваш да ме успокойш! Безспокоя се, понеже не знам дали мацката е била + или -, както и че не знам колко време сме го правили с пръснат кондом - може да се е пръснал в самото начало без да забележим и да са били повече от 5 минути без защита, а може да се е пръснал и в самия край. Не знам ако е +, колко е голям вирусният и товар, понеже ако е, тя сигурно не знае, че е болна и не се лекува => товарът и е голям и при мен съществува голям риск дори при най-краткотраен контакт.
Затова питам дали някой е изпитвал подобни на моите симптоми и евентуално какво ги е предизвикало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.