Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 02.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Може ли някой да даде информация?нови  
Автор marionette (непознат )
Публикувано26.02.07 15:47



Първо ви благодаря за помощта! Супер сте! За съжаление знам само че въпросната обица беше извадена от кутия май. Аз чак после се усетих какво става, наистина не видях по обицата да има кръв. После да не ви описвам какво правих, но я питах тая какво прави с обиците като се изцапат с кръв и тя ми каза, че ги изварява и минават през спирт и също, че досега не била имала проблеми. А и аз я чаках поне 15 мин., така че дори и да е имало кръв тя почти сигурно е била засъхнала. Ходих при джипито за лимфните възли и той ми каза, че не били подути и че носа било хрущял и нямало чак такава опасност. И последно: пълна кръвна картина предполагам няма да ми свърши работа или ще стане? Ако не.... тест, страх-не страх... Съжалявам, че ви занимавам с глупости, ама наистина много ме е страх... Също и да не развия хипохондрия.





Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.02.07 15:56



Като гледам е по-вероятно последното ти предположение


Пълна кръвна картина няма да покаже ХИВ, само тест.
Ако хората там са били съвестни и са правили нужната дезинфекция на инструментите си-всичко е наред. За съжаление не мога да го гарантирам, но рискът е мнооого малък според мен.

Бах тая сигнатура!

Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: julkata_]  
Автор marionette (непознат )
Публикувано26.02.07 16:06



Благодаря ти! Поуспокоих се! И лекарите ми казват същото, но аз ще си направя тест, въпроса е да се престраша. Имам карта към нещо като частен медицински център, ама не знам нито дали правят такива тестове, нито как се защитава информацията, което най ме притеснява. След като сложих обицата не развих нито инфекция, нито каквото и да било, ама то не пречи.

За съжаление! Благодаря още веднъж!



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.02.07 16:32



Виж адресите на КАБКИС в "Клубни правила и полезна информация", там тестът е безплатен, излиза след 15 минутки резултатът и е анонимен, което е важно и хубаво.
Успех! Все пак съм сигурна, че няма да имаш проблем



Бах тая сигнатура!

Тема Re: Може ли някой да даде информация? [re: julkata_]  
Авторmarionette (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 17:06



Много благодаря за всичко и за куража най- вече! Това за 15- те мин. не го знаех и си мислех, че кой знае колко ще чакам и ще треперя!





Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Авторmarionette (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 18:43



Искам още нещо да попитам: болният опасен ли е за семейството си?



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Авторmarionette (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 18:51



А какво е ПЕП и ХААРТ? Сори за невежеството...





Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.02.07 18:52



Не, при битов контакт няма опасност. ХИВ се предава чрез кръв, вагинална и семенна течност

Може да стане опасно ако имат контакт хората с кръвта на ХИВ-позитивния, но иначе не.
Абе спокойно, според мен при теб няма проблем

Бах тая сигнатура!

Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.02.07 18:56



ХААРТ е терапия, която се прилага при ХИВ-позитивни пациенти с цел да намали вирусните частици в кръвта им. По този начин състоянието им се подобрява и живеят дълги години, а и са по-малко опасни при излагане в условия, в които могат да заразят човек /примерно секс без презерватив/. Характерното за тази терапия е, че се взимат всеки ден медикаменти до края на живота и трябва да се спазва определен режим.
ПЕП е постекспозиционна профилактика и се прилага при хора, имали контакт с ХИВ-позитивен човек. Например при секс с ХИВ-позитивен без презерватив, при скъсване на презерватива или при медицински персонал, изложен на опасност от такъв пациент /при контакт с кръвта му/.

Бах тая сигнатура!


Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: julkata_]  
АвторmustangGT (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 23:25



Извинявай, но според мен нямаш проблем, просто направи теста за психическото ти спокойство и съвет от мен... НЕ ОТЛАГАЙ! Носи големи вреди на психиката ти постоянния страх

.
Картата ти към Закрила ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.