Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 19.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Може ли някой да даде информация?нови  
Автор marionette (непознат )
Публикувано21.02.07 16:37



Искам и аз един съвет! Преди около година си правих пиърсинг в един фризьорски салон и използваха пистолет като за пробиване на уши и обица с остър връх от медицинско сребро. Тук идва и моят проблем: след като ми пробиха носа обицата постоя около минута и после ми я смениха с нова мъничка, но МНОГО ме е страх дали първата обица е била чиста. Като погледнах не ми се видя мръсна, но откровено казано не обърнах много голямо внимание и сега адски ме е страх да не съм се заразила! Упойка ми правиха, питах и някякви лекари, които ми казват, че няма срашно, но аз знам, че не е така! Параноята ще ме побърка! ПОМОЩ с инфо и съвет, моля! Страх ме е да се тествам! Искам да питам и още нещо- вярно ли е, че при засъхнала течност рискът от заразяване е близък до нула?



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано21.02.07 16:49



Да, незнам дали си чела по въпроса но ХИВ не е устойчив. В околната среда издържа много за малко.
И друго не обърна ли внимание преди да ти сложат обицата, дали не я дезинфектираха?

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]


Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: marionette]  
АвторApaлия (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 17:14



да в такива ситуации наистина е възможно заразяване, след като се позлват общи инструменти които пробиват или режат. Те могат да разнесат много болесри особенно ако не са стерилизирани, не само ХИВ, който от годиуни в Европа, бралодарение на ХААРТ се възпримеа като хронично заболяване, а съшот така, сифилисс, стафилокок, тетанус, а дори и хепатит. Ето защо е необходимо, да провериш при какви условия е стерилизиран въпросния бробивен козметичен изнструметн. колко часа е престоял, и в каква опаковка.
При всички случай ако пред тебе не е отворен от хартията с която е бил в стерилизатора, то значи че такова дейсвтвие не е извършено, следователно поемаш доста голям риск. Колккото до въпроса за ТЕСТ за ХИВ то така или иначе лсед като е минала година, няма начин да не се установят антитела. следователно, е по-добре да се тестваш, ако искаш да не развиеш СПИН



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: Apaлия]  
АвторPaзтpeвoжeн и мнoro ядocaн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 18:17



На мен ми правиха операция в една калпава поликлиника - 1 АГ болница. С очите си видях кръв по ръкавиците на сестрата, която подаваше инструментите на хирурга. Навсякъде ме убеждават, че не е било така, но аз съм решил да си направя пълни изследвания. Ще си правя изследвания за ХИВ, хепатит B и C и сифилис. Ти изброяваш доста други инфекции. Трябва ли и за тях да се изследвам, ако искам да покрия всички възможни рискове?



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: Paзтpeвoжeн и мнoro ]  
Автор Penka_Penkova (site.ad)
Публикувано21.02.07 18:31



А защо не си поиска тогава PEP???
И ако това което описваш е вярно информиеали ТОнка Върлева? Тя се занимава с подобни въпроси! Според мен терябва да я информираш подробно за всяко едно наруишение в която и да е клиника. Нали знаеш че заразените при кръвоприливане пациенти в България са доста???



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: Paзтpeвoжeн и мнoro ]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано21.02.07 18:46



Ми направи си пълни изследвания и ако се окаже, че си заразен какво ще направиш. Няма да накажеш виновните ако ги има, защото не можеш да докажеш (или по-точно не можеш да го уредиш) от кога и от къде си заразен.

То затова културното поведение е не да търсиш под вола теле когато имаш някакви съмнения постфактум без да си си правил изследвания редовно.
Ако си имал набора изследвания преди операцията щеше да имаш доказателство, кога се е появил проблемът. Сега нямаш нищо такова, а само надеждата да не е станало или евентуалната възможност да се лекуваш после.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: no one]  
Автор Penka_Penkova (site.ad)
Публикувано21.02.07 18:50



въпреки това е полезно да инфоера Тонка Върлева за опуисаната ситуация за да може да се вземат мерки. аз съм на това мнение!



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: Penka_Penkova]  
АвторPaзтpeвoжeн и мнoro ядocaн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 20:40



Коя е Тонка Върлева?



Тема Re: Може ли някой да даде информация? [re: Paзтpeвoжeн и мнoro ]  
Автор Penka_Penkova (site.ad)
Публикувано21.02.07 21:04



Някъде бя писала. ако все пак не ти се занимава да я тършиш по гугул ето я тук:


там пише след снимката и! Виж колко е яка м/у другото на тая снимка нали???



Тема Re: Може ли някой да даде информация?нови [re: Penka_Penkova]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано21.02.07 21:38



Много е яка, нема що. Като певица на стари градски песни



Бах тая сигнатура!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.