Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 01.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Другата страна на СПИНнови  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано17.01.07 11:51



- изисква регистрация, която е безплатна.



Другата страна на СПИН (2004)
The Other Side Of AIDS (2004)

Документален филм
Продукция: Юни, 2004г.

Home site: http://www.theothersideofaids.com/
IMDB: http://us.imdb.com/title/tt0427614/

Контакт: Eric E. Paulson
(310) 428-5854
eric@theothersideofaids.com

Оригинален запис на: DV Cam
Държава на продукцията: САЩ
продължителност на филма: 86:30

Хвърлете безстрашен поглед върху една тема, която преобладаващите медии не смеят да засегнат: провалът на струващата милиарди долари война срещу СПИН. "Другата страна на СПИН" дава думата на нарастващото движение на лекари, учени, журналисти и ХИВ-позитивни, което разкрива заплетената мрежа от конфликти на интереси, политическа коректност и неразгадани грешки около СПИН.

След 20 години и повече от 150 милиарда долара федерални инвестиции в проучвания, учените още не могат да обяснят как ХИВ причинява СПИН. Милиони хора са обявени за ХИВ-позитивни чрез тестове, които в действителност не могат да открият вируса. Последните лекарства срещу СПИН вземат повече жертви, отколкото самият СПИН. Един експерт предлага виждането, че причината и лечението за СПИН са толкова близо, колкото е нашата готовност за проучване на нови идеи. От друга страна според виден изследовател на СПИН всеки, подлагащ на съмнение ХИВ като причина за СПИН, е виновен за причиняване на смърт и трябва да иде в затвора. Трябва ли защитниците на СПИН да имат властта да смълчат научния дебат? Дали спасяването на репутация е станало по-важно от спасяването на живот? Гледайте "Другата страна на СПИН" и решете за себе си.

Език: Английски
Субтитри: Български



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: Andrea$]  
АвторNikolina (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 13:43



защо не се съсредоточиш на нещата в България?



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: Nikolina]  
АвторДжyлия (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 09:58



Какви са нещата в България?



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: Andrea$]  
Авторшokиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 10:09



Що за малоумия са това.
1 Данните, че лекарствата убиват са от времето на сгрешената доза на първия препарат AZT. Първоначално е прелаган в ненужно високи дози и съответно са се получавали много повече отрицателни ефекти.
2 Чудно защо един човек с положителен тест за антитела докаран на прага на смъртта от множество екзотични опортюнистични ефекти като му се приложи високоактивна антиретровирусна терапия срещу ХИВ се подобрява. Ако го няма вируса как така терапията помага? А тя очевидно помага.
3 Има много логично обяснение защо някои серопозитивни не развиват СПИН дори без лекарства. Ами има една мутация, в следствие на което клетъчната мембрана на CD4 Т-лимфоцитите е променена така, че ХИВ не може да се закачи за нея и да проникне вътре в клетката. На всички тези герои, които твърдят, че са си добре и без терапия някой да им е правил изследване за тази мутация?
4 Има хора, които оцеляват и нисък брой CD4 клетки. Да, но повечето не успяват. И някой хубав ден ще се разбере защо миа такова малцинство. Но това не доказва хипотезата, че ХИВ е безвреден или че не съществува.
5 Има там един МНОООГО голям учен наречен Питър Дюизбърг, който една време е пищял, че официалната теория за ХИВ/СПИН е невярна. Ами що не вземе това еНТЕЛЕГЕНТНО същества да си направи едно кръвопреливане с кръв от човек, на когото теста за антитела е положителен и теста за вирусен товар показва голямо количество вирус в кръвта? Нали нищо няма да му стане! Ще изчакаме десетина години и ще видим какво ще стане с него. ДА, ама не. Да не е тъп да се самоубива като може да приказва глупости, да си събира кръжок от зомбирани почитатели и да си задоволява нарцистичните пориви за слава на гърба на цял един биологичен вид.

И как може някой да употребява името "защитници на СПИН"? Може би има и "защитници на рака", "защитници на сърдечния инфаркт" и "борци за запазването на едрата шарка"!

Но нищо. Съдбата си знае работата!



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: шokиpaн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано25.01.07 10:34



А така!
Знаеш ли от колко време в този клуб го говорим това...
Теориите може да са интересни, стига да се изпитват на чужд гръб, явно така смятат някои хора.



Бах тая сигнатура!

Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: шokиpaн]  
Автор P. (непознат)
Публикувано31.01.07 11:41



Много харесвам шокираните, както и яростните привърженици. Както и логичните обяснения на отделни факти при липса на логично обяснение на целия проблем. По отношение на интелигентността съм забелязъл, че интелигентните хора се съмняват и рядко са категорични. Ако си спомним Болшевишката революция в Русия не може да не се сетим за термина "колебаеща се интелигенция" и разстрелите, извършени от яростните привърженици. Питър Дюизбърг, доколкото го правилно го разбрах във филма, не твърди, че няма ХИВ и СПИН, а само, че няма преки доказателства за тях. Всъщност това бяха и изказванията на останалите "дисиденти".

Всички от филма ми бяха симпатични, освен онзи пич, дето е спонсориран от фармацефтичната компания и настръхна само при мисълта, че интервюиращия може би е "дисидент".

Не съм обсебен от мисълта за "световна конспирация" в областта на ХИВ и СПИН, но мисля, че всяка крайна позиция, в случая, е неприемлива. Мисля си, че ако съм вирусоносител няма да се нахвърля да пия лекарства с шепи. Както и няма да давам на няколкоседмичното си здраво дете да пие лекарства (слава Богу, че не съм в Щатите). Виж, ако започна да боледувам често сигурно ще взема някакви мерки и е много вероятно да започна "високоактивна антиретровирусна терапия срещу ХИВ".

А съдба няма, както казва Сара Конър в "Терминатор II". :)



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: P.]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано31.01.07 12:46



Всеки започва терапия, когато види, че няма друг шанс.
Е, има и някои, които починаха точно защото не започнаха

Интересно защо ли вече не са между живите, някаква мистерия ще да е по логиката на дисидентите.
Това и друг път съм го писала тук-четох им един форум и един от ТЯХ питаше останалите дали да бъде сигурен в теорията им, защото го било страх, понеже много от техните хора починали. Отговорът на другите страстни привърженици на идеята беше, че тези хора са починали от стрес, понеже хич не било лесно да си дисидент
Работата ми мирише на нещо подобно на някоя секта. Като омагьосани са. Но е факт, че заради тях умират хора. Отиди в Инфекциозна и си поговори с някой от лежащите, и те неслучайно са там. Неволята учи.

Бах тая сигнатура!

Редактирано от julkata_ на 31.01.07 13:05.



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: julkata_]  
Автор P. (непознат)
Публикувано31.01.07 16:09



Юлка,
Ама и в СПИН привържениците има омагьосване. Признавам, че не съм специалист. Ама във филма твърдяха, че няма доказателство за връзка между ХИВ и СПИН. Има някаква статистика, според която хора, които са ХИВ позитивни, развиват СПИН. Но при такава липса на научно (извън статистиката, която е особен вид наука) доказана връзка може да се твърди, че хора които са боледували от грип развиват СПИН, още повече, че след грип имунната система е доста отслабена. И също така може да се каже, че хора, боледували от грип, които не се лекуват със специални лекарства, ще развият СПИН. Аз поне така разбрах филма. Наистина, не съм специалист, но се мъча да хвана някаква логика.

Карай наред със сигнатурите. Може моята да е първа.:)



Тема Re: Другата страна на СПИНнови [re: P.]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано31.01.07 16:23



Ами то си има критерии за определяне на състояние СПИН. Ясно е, че СПИН е синдром, не вирус. Затова на всички ХИВ-позитивни им се правят изследвания ако не всеки месец, то през определен период от време. Дори човек да не се е тръшнал на легло в момента, това може да се очаква във всеки момент при CD4 примерно 50. Въпрос на късмет

Във всеки случай съм питала ХИВ-позитивни хора как са се чувствали без и със терапия и отговорът е бил, че на терапия си е друго /тоест по-добре/. Това определено не може да се постигне с витамини, както твърдеше един дисидент тук преди време.
Давам пример:

Ц И Т О М Е Г А Л О В И Р У С
/Cytomegalovirus/

Описание и начини на заразяване
Цитомегаловирусът е от семейството на херпесните вируси. Той е относително често срещан сред възрастните хора (до 50%), но много по-често се среща при гей мъжете (до 95%) и венозните наркомани (до 64%). Цитомегаловирусът се предава по полов път - в спермата и вагиналните секрети, чрез кръвта, слюнката, при трансплантация на органи, от майка на бебе преди или по време на раждане, както и при кърмене. При повечето хора с добре функционираща имунна система първоначалното заразяване може да доведе до състояние подобно на лека настинка. След това вирусът остава латентен. Цитомегаловирусът се проявява обикновено при CD4<30.

Симптоми
Цитомегаловирусът може да предизвика заболяване в различни части от тялото. До 30% от хората със СПИН развиват ретинит (възпаление на ретината) в късния стадий на болестта. При това заболяване сигналите, които окото изпраща на мозъка са неточни, което води до размазано виждане и понякога до частична слепота. Ако пациентът не бъде подложен на лечение, ретината може да остане повредена завинаги, и така той да загуби зрението си. Ранен знак за цитомегаловирусен ретинит са виждането на ‘плаващи’ обекти, халюцинации за рязко блесващи светлини, тъмни участъци в периферното зрение. В някои случаи подобни симптоми не се появяват. Ето защо при CD4<100 се препоръчва посещението при очен лекар поне веднъж на 6 месеца.

Гастро-интестиналната цитомегаловирусна инфекция може да доведе до колит (възпаление на дебелото черво), холангит (възпаление на жлъчните пътища), както и до поява на язви в устата, гърлото и областта на ануса. Тези състояния нерядко са свързани с диария (с кръв), втрисане, болки в корема и загуба на телесно тегло.

Цитомегаловирусът може да засегне мозъка и централната нервна система, водейки до сериозни увреждания.

Та какво да ти кажа, и аз не съм специалист, ама виждам това и онова

Твоята е първа

Бах тая сигнатура!

Тема Re: Другата страна на СПИН [re: julkata_]  
Автор P. (непознат)
Публикувано31.01.07 18:35



Е, ако потвърдиш, че това СД4 се увеличава след терапията, която се използва и най-вече ако кажеш, че СД4 намалява толкова много само от ХИВ или поне, че дялът на ХИВ в това намаление е повече от 50 % спрямо другите фактори, които влияят на нивото - това ще означава, че има много голяма разлика между неспециалист (аз) и неспециалист (ти) по отношение умствените възможности в полза на неспециалист (ти).

Кат му дойде времето ще ти напомня, че моята е първа.:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.