Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 25.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Изследвания за СПИН и Хепатитнови  
АвторPaзтpeвoжeн (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 22:01



Имам съмнение, че ме оперираха с мръсни ръкавици точно преди 6 месеца. Тогава бях питал във форум и ми бяха казали да се изследвам за СПИН, Хепатит B и C и човешки Т-лимфотропен вирус. Това ли са всички изследвания, които ми трябват в този случай и къде е най-добре да си ги направя наведнъж?



Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Paзтpeвoжeн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.10.06 22:17



Един вариант е да отидеш в частна лаборатория и да направиш всичко. Ще ти струва повечко обаче. Ако отидеш в някой КАБКИС, виж адреси и телефони

, резултатът ти от теста за ХИВ ще бъде готов след 15 минути и е безплатен, та остава само Хепатит там да си платиш и да ти направят. Щом са минали 6 месеца, резултатът ще е точен.
Относно другите неща, които трябва да се проверят, аз лично не знам какви други изследвания да си направиш, но според мен ХИВ и Хепатит са най-важните.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: julkata_]  
Авторpaзтpeвoжeн (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 09:49



А има ли предимства частната лаборатория? Бях чел, че в лабораторията на ул. Враня всички изследвания са безплатни.



Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: paзтpeвoжeн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано13.10.06 10:04



Предимства аз лично не съм забелязала. Може би единственото предимство е, че примерно в Цибалаб можеш да си видиш резултатите без да ходиш там, а в интернет с един код, който ти дават. От друга страна пък в КАБКИС резултатът ти от теста за ХИВ излиза за 15 минути, докато си там, така че това пък е още по-добре, пък и е безплатен. Плюс това можеш да разпиташ и да се консултираш с човека, който работи там, а в частната лаборатория само отиваш, боцкат те и си плащаш.
Ти си решаваш де, аз лично не знам как ще ти е по-удобно.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Paзтpeвoжeн]  
АвторLenka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 18:36



Аз сериозно бих се зачудила, дали изобщо може да се прави изследване за СПИН без такова за ХИВ?
Кой е бил този некадърен лекар дето ти го е казал?
А този дето те е барал с мръсни ръкавици и те е подложил на риск?!
Е в крайна сметка операцията и тя изобщо успешна ли е?



Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Lenka]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано13.10.06 20:52



Браво Ленке, хубав език държиш на човека!

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]


Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Lenka]  
АвторPaзтpeвoжeн (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 16:16



Изследване за СПИН = изследване за ХИВ, нали? Не виждам разлика в двете словосъчетания. Или имате предвид, че не всеки носител на ХИВ е заразен със СПИН, заради дефекта в рецепторите или както там беше и трябва след положителен резултат за ХИВ да се прави изследване за СПИН? Некадърният лекар е д-р Георги Лазаров от медицински център Д-р Хаджигенчев, помещаващ се в ХХ поликлиника, а госпожата с мръсните ръкавици беше някаква сестра от I АГ болница в кв. Разсадника мисля, че се казваше, където се осъществи операцията. Операцията беше козметична, и бе крайно неуспешна, като се има предвит, че разлика преди и след операцията нямаше.

Значи отивам тези дни в някой КАБКИС от изброените, където могат да направят всичките изследвания.
Бяха споменали в клуб Медицина, че трябва да се изследва и за "човешки Т-лимфотропен вирус", който в КАБКИС не изследват. Какъв е този вирус всъщност?



Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Paзтpeвoжeн]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано22.10.06 19:18



ХИВ не е равно на СПИН. Не е правилно да се каже "изследване за СПИН", а за ХИВ. Виж

защо е така.
Относно човешкия Т-лимфотропен вирус, намерих ти информация на английски език, виж HTLV може да бъде два типа - HTLV І и HTLV ІІ. Предава се по 4 начина: 1.от заразена майка на бебето и рез кърмене; 2. от сексуален партньор; 3.чрез сръвопреливане; 4.използване на общи игли.
Симптоми няма дълго време, тъй че този ретровирус се открива с кръвен тест.
Прочети по-подробно там.
Успех!



Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: Paзтpeвoжeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано22.10.06 22:33





тук да види по-добре

Ех, Томов да ми падне!

Тема Re: Изследвания за СПИН и Хепатитнови [re: julkata_]  
Автор em1n3m (непознат )
Публикувано23.10.06 21:16



zdraveite na vsi4ki iskam da pitam moga li da se zaraza s Hiv virusa ot Tatuirovka i izob6to moga li da hvana nqkoq bolest ot tatuirovka kato Hepatit C i tn.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.