Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 12.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Помогнете ми, имам нужда от съвет!  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 13:03



Тази тема е сериозна. Целта е да помогнете на мен този път. Според отговорите ви аз ще реша какво да правя, да не кажа, че направо ще решите големия проблем на моя живот, а именно-ДА ИМАМ ЛИ БЕБЕ, ЗАЧЕНАТО ПО ЕСТЕСТВЕН ПЪТ, ИЛИ НЕ?
Какво рискувам? Рискувам ли изобщо? Да го направя ли без да се притеснявам, че моят бойфренд ще ми го лепне? Да се притеснявам ли за ХИВ статуса на бъдещото си дете?
Чакам вашите съвети, съвсем сериозни и изчерпателни, както и защитените ви тези, независимо дали отговорът е ДА или НЕ.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано04.09.06 13:16



Юлке,извинявай но нали според Био шанса бойфренда ти да ти лепне ХИВ е 0.01%?
Кое те тревожи тогава,ето мен ме оправихте вече,че не съм ходил на уроците по биология,но Сашето Копчев е посещавал и е голям талант.Имаш ли му доверие,Юлче?Вярваш ли на процентите ,които драска във всеки възможен форум???Ми аз не вярвам,мила,повечето хора са се заразили от първия контакт.Да не кажа почти всички.
Моя съвет е да го направиш Ин Витро.

Само Бог може да ме съди!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAnonimen (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:21



Zna4i,
ne znam kakwa e werojatnostta, prijateljat ti da ti lepne HIV infekzija- spored lekarite na zapad statisti4eskata werojatnost e njakade okolo 0,03- do 5 %. Ama na staKmistikata njamaj mnogo dowerie. Werojatnostta, ako majkata e seropositivna, wirusat da se predade i na deteto e pri saotwetnoto le4enie po wreme na bremennostta okolo 2 %. Ako ne se prilaga profilaktika opasnostta ska4a na 15- 30 %.
Konkretno po twojat wapros ne moga da ti dam otgowor. Ako seriozno iska6 da razbere6 ne6to po tozi wapros- pi6i mi. 6te se razrowja iz nemskite i anglijskite web site-owe.
I dwata ezika gi wladeja otli4no, taka 4e moje i da namerja ne6to :)



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Anonimen]  
АвторБeйзбoлиcтa* (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:34



Анонимен,аз пък владея до съвършенство изкуството да се ядосам на подобни цитирани проценти.Задръж си ги за себе си понеже тука влизат пубертети и се радват на подобна помия и всеки,прочитайки ги би си казал"аве ае беее то вероятността е минимална.."и знаеш ли какво ще настане ,драги ми при обкръжение като страни от бившия Съветски Съюз.
Само в Украйна има регистрирани 300 000 заразени.
В страница като нашата,където секса е все още нещо мръсно и срамно и родителите не разговарят с децата си и тийнейджърите биват принудени да се просвещават от форуми и от улицата нека поне ние,по-възрастните и запознатите им спестим подобни статистики и простотии,които не Могат а Ще бъдат грешно изтълкувани особено при наличието на ниската сексуална култура тук!!!
Не говоря като активист
Нито като дисидент!
Това е изказване на бъдещ баща!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Бeйзбoлиcтa*]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 15:06



Добре де, ама аз искам бебе от него, а в България няма възможност...
Дори да има риск 50% /да кажем/, може да изляза късметлийка. Предполага се, обаче, че няма да стане от първия път това бебе... значи трябва да повторим, че и да потретим може би...



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAnonimen (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 15:17



"Добре де, ама аз искам бебе от него, а в България няма възможност... "
Julke, sorry no ne razbrah- za kakwo njama wuzmojnost w Bulgaria. A kolkoto do tezi prozenti, deto gi zitira6: 50 % e OGROMNA werojatnost, ne misli6 li. NE priemaj dumite mi kato zaja6dane- kazwam ti go s dobri 4uwstwa.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Anonimen]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 15:33



Знам, аз слагам доста отгоре, за всеки случай


В България не можем да си направим бебе, в чужбина има възможност, науката напредва и може по принцип.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор-beizbolista- (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 15:35



Защо не може в България?



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: -beizbolista-]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 16:24



Защото тук няма един уред /така да го нарека/, който се използва, за да се извърши така наречената процедура "sperm washing". Това е процедура, при която сперматозоидите се отделят от семенната течност, за да се избегне инфектиране /понеже, както знаеш, вирусът е в тази течност/. След това се прави инсе, за да забременее жената.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор-beizbolista- (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 17:11



A bi trqbwalo ne samo da ima,a i da e bezplatno za dwoikite ,koito jelaqt da imat dete po tozi nachin!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: -beizbolista-]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 17:20



Ами като се има предвид, че тези неща не са уредени и за нормалните двойки, които го нямат този проблем, а примерно имат проблем свързан със стерилитет, на нас никой няма да ни обърне внимание. Второто е, че в България няма много такива двойки и дори частните клиники не смеят да се нагърбят със закупуването на това нещо, защото не са сигурни дали ще си избият парите после. Проблемите са много


Проблемът беше поставен пред Тонка Върлева, но на него май изобщо не му обърна внимание...

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 20:17



Юлке, потърси парички и беж в чужбива да опитате. Не си заслужава да рискувате за едни пусти пари. Мисля, че на цена около 800 евро в Италия могат да направят процедурата без да лежиш в болницата и другите тестове на мъжа и жената. Просто промиването и нищо друго. Ако тамошните шефове се съгласят само това да направят де. Италия е страната създател на технологията, но провери и в Полша. Там може да е по-евтино, а знам, че също го правят. Другите алтернативи са в Англия и Щатите.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 20:23



А не трябва ли по-дълъг престой? Парите лесно се осигуряват, просто не знам колко време отнема. Не трябва ли лекарско наблюдение? Не трябва ли да му се направят на него изследвания и т.н.? Инсе-то кой ще ми направи, да си мъкнем материала с нас ли?



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 20:36



Идеята е само той да отиде да даде материала и като го промият да се върнете тук да направите другото. Същото се отнася и до всички изследвания на двойката. Иначе не знам колко ще излезе с престой там на двамата и процедурата до края.
Мисля, че едно "вкарване на материала"

е нас е към 300 лв. на опит.
А самото промиване не е супер сложна процедура, но нашите лекари тук не искат да си цапат центрофугите. Пък и няма икономическа ефективност за толкова малко хора, пък то особено в тази област гледат парите и дерат кожи.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 20:52



Абе "вкарването" на материала не е проблем, все ще има кой да го извърши


Добре де, убеди ме.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано04.09.06 21:26



Моето мнение е че, в България не се прави това миене на спермата не поради друго, а поради факта че никой общопрактикуваш генеколог не иска да си цапа ръцете с ХИВ. защото както една потребителка тука писа, разбере ли се че работи със серопозитивни, ще го напуснат други пациенти!
Но сега по темата
Според мен преди една жена да е готова да роди дете трябва да има здраво семейство. Не казвам че партьора и може да не е подходящ но да не го нарича приятел а съприуг. Например аз съм в процес съ
о на сключване на граждански брак, и това същ
о е свързано с ходене до чужбина, но мисля че преди да се замисля за поколение, трябва да имам брак. Ето защо това е много важна промяна в живота ми. Взаимното съжителство, вече става всекиднвеие и докато до сега сме се виждали само от дъж на вятър за по няколко нощи, то вече получих първите мръсни черни чорапи за пране - странно до сега бях прала само розови - т.е мойте.
Освен това въпросътт с трудувата дейсност също трябва да се реши. Не е възможно по време на бременноста и след нея майката да извършва трудова дейност, и поради факта цче социалните помощи за майчинство са много малки като рамер, бащата е длъжен да работи. Въпореки висчко самото съжителство също пооставя въпроса кой къде да работи, защото при нас се оказа че новто семейно гензденце е в един квартал който юне е удобен на работното мяасто на другия, и щесе мисли за смяна на работното място. Освен това съм свикнала и да живея винаги в центъра... аа...
Както и да е.
След като се приемат по горните факти едва тогава може да се мисли за дете.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 21:29



Добре, да кажем, че описаните от теб условия са постигнати



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано04.09.06 21:36



ами значи тогава пътуване до чужбина и от двете стани ще е идеално, защото спермата може да умре по пътя!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:03



Юлче, без да преглеждам съветите на другите, ти казвам, да направите ЛУД, АМА ЛУД СЕКССССССС - без страх, без притеснения и с МНОООГО ЛЮБОВ.
Така и зачеването ще е по-сигурно. А ако не стане, подесеторете и т.н..

Не се бой от "ХИВ"! Хайде, нека от мен да мине, хапченцата са насреща!
20, 30 или 40 години малко ли са? Та това си е цяла вечност!

И само да не кръстите бебчо на мен, ще си имаме разправии!
...........................................................................................................

Нямам много време за форуми, щот се опитвам да лепна "ХИВ".





Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 23:07



Да го лепнеш на някоя, или да си го лепнеш?



Задължително ще е кръстено на теб, цял живот ще се сещаме за теб и ще те споменаваме с добро!

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 23:13



Изтрито. Обида.

Редактирано от julkata_ на 04.09.06 23:18.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:14



Юлке, ти спомена, че имунитетът ти е по-слабичък.
Това ще рече, че и теоретически CD4 клетките ти ще са лош гостоприемник за "ХИВ".



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:17



Изтрито. Не е по темата

Редактирано от julkata_ на 04.09.06 23:19.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 23:17



Да, но зависи и от вирусният товар на господина



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 23:18



ООО експерт ми се извъди.

Я обясни по подробно какво ни казваш за имунната система и способността на CD4-хелпера да е добър или лош гостоприемник.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:25



Юлче, направи го около 2+ седмици след цикъла и задължително мастурбирай, докато го правите!
За зачеването е важно!

Притеснения, тревоги и триумене, каквото някои се опитват да ти насаждат е изключително вредно за секса и зачеването!
..................................................

Опасността е по-скоро за приятелят ти.
...............................
Казвал съм ти, че доста жени на хемофилици са го правили най-редовно и не са лепнали "ХИВ".
СПИН е като хемофилията и далтонизма - мъжка болест.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:27



"Лекарствата" ще убият потентността му!!!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 23:31



Поемаш ли отговорност? За моя живот поемаш ли отговорност? За детето ми? Какво ми гарантираш? Ми ако го направя?

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:56



Аз казвам - дай живот и не се страхувай за кожата си!
..................................................


Като говорят някои за вероятности, каква ли стойност биха имали те пред застрахователните дружества???



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано05.09.06 02:02



Някои хора нямат възможност да сключат брак. Законово.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано05.09.06 08:42



в България ли?
Ми да идат в Англия. Законово! Или вГермания щото не искат виза!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.06 08:48



Ти нали си в Лондон.
Сър Елтън нали си спретна подобаващ купон по повода.


Хич да не ти пука за подробности тук.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано05.09.06 13:39



Може да се каже, че и из Англията си търся акъла



Тъй тъй заговорихме за Англия, какво мислиш за тази вчеръшна статийка от Гардиан?


Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.06 20:39



Парников ефект, глобализация и миграция = променена ситуация.



------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано22.09.06 10:42



Е оня ме принуждава да му го начукам с неговите средства.

Вдигам темата, защото не се отказва да е идиот.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Трудностите по пътянови [re: julkata_]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано14.10.06 12:59



Здравейте всички!

Включвам се в темата ви от позицията на лекар, който се занимава с проблемите на стерилитета. Темата е трудна за мен, тъй като и аз като другите ми колеги нямам опит в тази сфера. От прегледа на достъпната за мен литература за момента съм стигнала до следните изводи, които се надявам да коментираме заедно, за да стигнем до правилното решение:

1. Предварителните изследвания, проследяването, стимулацията, обработката на еякулата, вътрематочната инсеминация и т.н. действия за прилагане на АРТ при серопозитивни не се различават съществено от стандартните, отработени са вече, апаратурата е същата, нищо няма да се "изцапа", единствено дребен консуматив ще се наложи да се закупи, което не е проблем.

2. Преди инсеминацията трябва да сме сигурни, че няма остатък от вирусна НК, което трябва да стане чрез имунофлуоресценция /не знам дали е приложимо у нас/ или чрез разновидност на PCR /което ми се вижда по-реално/.

3. Сега действащата Наредба № 12 от 30.05.1987 г. за изкуственото оплождане на жените, както виждате, е остаряла морално, но е все още действаща. Според нея "Чл. 9. Ал. (2) Лицата по ал. 1 удостоверяват здравословното си състояние в кабинета по стерилитет по реда на чл. 6, т. 1 и представят: заключение от окръжния психо-неврологичен диспансер и от генетична консултация по местоживеене, че нямат психично или наследствено заболяване и отрицателни резултати от серологични изследвания за СПИН, луес и вирусен хепатит тип "В"." Това на практика поставя забрана да се прави инсеминация на серопозитивни. Не знам има ли механизъм да се получи разрешение и от кого.

4. Ако се получи разрешение за процедурата, закупим консуматива, намерим лаборатория, която да направи крайното изследване преди инсеминацията и сме готови за работа, не съм сигурна дали ще получа разрешение да го направя от ръководството на болницата, в която работя /понеже не е моя

/.

Това са първоначалните пречки, които виждам. В хода на работа могат да възникнат и други. Очаквам вашите въпроси, коментари и предложения.




Тема Re: Трудностите по пътянови [re: Meli]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 16:30



Първо да кажа, че много се радвам на интереса от твоя страна и на помощта

В България за такова нещо не е говорено официално, пък дори да е споменавано, то хората, които биха могли да помогнат, са го подминавали без коментар. Точно това е причината аз и други хора, които го искат, да търсим начини сами да си помогнем.
По т.1 няма проблеми.
По т.2 - има къде да се направи PCR тест, това също не е проблем.
По т.3 сега вече го закъсахме, защото това с тази наредба ме хвърли в музиката Добре, че го спомена, защото може да се окаже проблем. Все пак този проблем също е разрешим, въпрос на време е. Хората не са го мислили това, че ще се случва, пък някой трябва да им обърне внимание на подробностите, така че и това ще бъде сторено през следващите няколко седмици
По т.4 единственият проблем, който виждам, е че болницата не е твоя Ако това може да стане реалност, тази болница ще бъде единствената тук и за околните държави, в която може да се прави това, така че може би ще има интерес и от двойки в чужбина. Да кажем, че това ще бъде стимул за ръководството Все пак си е допълнителен плюс за реномето, дори да няма кой знае колко голяма печалба от тази работа, защото не сме много желаещите в България на този етап

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: Meli]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 17:37



Видях я тази наредба. Струва ми се странна. Обърнах внимание на този текст: "Лицата, които ще дават генетичен материал, могат да бъдат само български граждани на възраст от 18 до 40 г. - физически и психично здрави, наследствено необременени, с нормални параклинични изследвания и показатели на спермограмата." Означава ли това, че моят мъж трябва да е под 40-годишен? Той не е над тази възраст, но ми се стори странно, защото по тази логика мъж на 42 години не може да стане татко

За нашия случай да не говорим.
Странно е, защото на една ХИВ+ жена никой не и забранява с наредба /или поне аз не знам да има такава/ да има дете от ХИВ- мъж. Това зачеване може да стане елементарно, а има някакъв риск за детето, ако не се вземат мерки.
Вече започвам да се обърквам. Тъй де, значи на практика държавата може да ни забрани да имаме дете Другият вариант е да се промени наредбата. Все пак този проблем тепърва ще го има и тепърва ще се появяват такива хора. На практика държавата ме кара да се ядосам и да опитаме да имаме дете по нормалния начин, без да ползваме презерватив просто. След това евентуално държавата ще трябва да плати лечение за още един човек, респективно за мен. Егати държавата!

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: julkata_]  
Автор socialen_rabotnik (разбиращ)
Публикувано15.10.06 22:21



Защо не се обадиш в Министерство на здравеопазването,за да ти дадат отговор даже,най-добре им спретни едно писмо.Все пак те определят политиката в тази сфера,нека кажат дали планират промяна в тази наредба?



Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: socialen_rabotnik]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 22:45



Това е идеята по принцип. Ще действаме по въпроса. Нервирам се, защото сега вместо да мислим за практическото приложение на метода и резултата под формата на малко пискливо същество, трябва да се занимаваме с Тонка Върлева и нейните колеги



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема По точка 3.нови [re: julkata_]  
Автор Иcтинckи (шеметен)
Публикувано16.10.06 09:11



По правило, наредбите се издават от съответния министър, което автоматично означава, че той, със заповед би трябвало да може да разреши изключението. малко е кофти това, че нещата могат доста да се медиатизират.

...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: julkata_]  
Автор Иcтинckи (шеметен)
Публикувано16.10.06 09:15



Вероятно става дума за анонимни дарители. Защото инак наистина звучи абсурдно. Особено като се има предвид, че едно семейсттво, за да стигне дотук, се предполага, че дълги години е пробвало по други начини и е нормално мъжът да е минал 40 години.
Видях я тая Върлева по телевизията оня ден. Голяма маймуна!

...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: Иcтинckи]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.10.06 09:36



Да, трябва да се направи тълкуване на съответния текст и да кажат дали това важи в случая. Ако е в сила и при нас-ще трябва да го променят...



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътянови [re: Meli]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.10.06 12:40



Вижте какво пише тук:
Чл. 11. (1) При изкуствено оплождане с генетичен материал от съпруга от него не се изискват изследвания.
Това означава май, че трябва да се оженим, а



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътянови [re: julkata_]  
Автор samel (непознат)
Публикувано16.10.06 13:00



Ами трябва,естествено!!! Какво чакате! Ние ще помагаме ,кой с каквото може,а и церемонника ще ви спретнем от клубчето



You never know what tomorrow brings...

Тема Re: Трудностите по пътянови [re: samel]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.10.06 13:08



Лелеее


Трябва някой да предложи на другия Представях си нещата по-романтично, а не заради някаква наредба

In joy and sorrow my home's in your arms...

Редактирано от julkata_ на 16.10.06 13:10.



Тема Re: Трудностите по пътянови [re: julkata_]  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:35



здравейте,
Определено смятам, че с този казус ще влезете в топ10 на най-нестандартните и романтични предложения за брак. Все още никой не се е похвалил, че вместо известното ни газирано вино и плуващия в него пръстен, любимия човек е извадил наредба и между другото е споменал "Абе знаеш ли тук е една наредба пише че трябва да се оженим".


Това разбира се в кръга на шегата.
Истината е че за първи път виждам правото да сработи положително както се казва вместо да избоде очи да изпише вежди.
Уверявам ви, че церемонията по сключване на брак е много по-вълнуваща, приятна и с благоприятна перспектива , отколкото какъвто и да било опит да се поиска тълуване на нормативен акт от прилагащ го орган или съответно да се постигне изменение на практиката по прилагането му.
Това не прилича много на юридическо мнение, но е добър съвет
в заключение мога да кажа само Честито и да не ни забравяте по празници



Тема Re: Трудностите по пътянови [re: Ивaнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано18.10.06 11:04



Веселба


Мислех, че вече тези неща са отживелица-някой да налага "да се вземат", както е било едно време, когато семействата се харесват и женят децата си по една или друга причина. В този случай държавата направо ни кара да се вземем



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 22:15



имаш ли майка, баща? послушай съвета им. и го заржи твоя ХИВ позитивен, невероятно мазохистично е това което пишеш, настръхвам чак. и един ден ще си плюеш в пазвата, че си го направила навреме - да не е последния мъж на планетата, бахти? и най-важното - обясни се с него и ако може останете приятели.



Тема И защонови [re: мaмa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано22.11.06 23:21



да го правя?
Да, не е единственият мъж на този свят и съм имала доста преди него, но сега попаднах на правилния

Нали знаеш, когато откриеш Човека, той си е твой за цял живот Има и ХИВ-серопозитивни майки , никой не е застрахован. Замисли се за нещо. Това не го пожелавам на никой и дано не разтълкуваш думите ми погрешно, но представи си, че се случи на твоя син. Тогава няма ли да искаш той да създаде семейство? Представи си, че си от другата страна, само за минутка... ако можеш де
Има терапия за хората, които са ХИВ+. Тази терапия позволява да живеят до старини, това вече е хронично заболяване. Този факт е доста важен за мен.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор samel (непознат )
Публикувано23.11.06 03:59



Майката, момичето не е искало мнението ти ,нито пък е търсила съвет дали да зареже серопозитивния си приятел или не !!!!! НАпротив търси съвет как би могла му роди едно здраво и хубаво бебе! Което пък е напълно възможно,за сведение на непросветените!!!А ти твоите мнения си ги пази за себе си ,като никой не ти ги е искал!!! Чудя се какво изобщо правиш в този клуб

?????



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.11.06 09:24



Добър съвет от една обикновена българска майка.

Друг е въпросът какви са характеристиките на "обикновената българска майка" относно обществените проблеми. Това тук личи с позиция на щрауса. Не виждаш проблема, защото не искаш и си внушаваш, че до тебе няма да стигне. Е добре, виждали сме ги достатъчно такива. Случва се детето им да умира от СПИН, защото не е получило добро лечение. Но те понеже "болестта" била срамна не се борят за него, че и бързат да скрият истината и пред себе си, че това е било неизбежно и лекарите винаги са прави. Обаче не винаги е истина такава и у нас достатъчно често засегнатите от проблема умират от неадекватно лекарско поведение. А други имали късмета да попаднат на адекватно такова "тровят" въздуха и ще, още доста години, подозирам до поне средната продължителност на живота в България. Вярно е, че живот с това заболяване не е лесна задача, но не е и невъзможна вече.
И да се върнем на темата с кого да свърже съдбата си мод-ката. Бих задал насрещен въпрос към "загрижената". Ами ако беше хемофилик, за когото прогнозата за живот е до към 40 години има ли смисъл да го "за-обичва". Ами ако те после имат дете от женски пол, което пък може да предаде този дефект на своя син. Да вземем да прекъснем веригата има начини. Да убиваме , разбирай прекъсваме бремеността ако плода е от мъжки пол, а майката има баща хемофилик. Може и да забраним на мъжете хемофилици изобщо да се размножават и да съветваме жените за ди избягват. Само, че и при двата примера една жена може да си "хареса" "обекта" без да знае какво му има и да го оцени първо по-други параметри. Ето я аналогията с конкретният казус. Да забраним, да отхвърлим, да избягаме от проблема. Няма нищо по-лесно и по-популярно. То затова ние хората не сме връх на еволюцията. Можем да мислим, но за какво го използваме. За да бъдем животни. Да бягаме от нещо, което не разбираме. Това може често да ни спасява физически, но не ни издига от живота в дивата природа който междувременно унищожаваме методично.

Ех, Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано23.11.06 09:55



Все пак си мисля, че всеки човек би постъпил като мен. Просто не всеки и попаднал в тази ситуация. Когато имаш време да премислиш нещата, да четеш и да насочиш вниманието си към фактите, да умееш да прецениш плюсовете и минусите и да решиш за себе си-тогава е по-различно.
Четох в някакъв чуждоезичен форум преди време въпрос на една майка към специалистите там. Тя се беше стресирала ужасно много, защото дъщеря й се виждаше с ХИВ+ мъж. Питаше как да я откаже от тази връзка и дали тя задължително ще се зарази

. Това е нормален инстинкт за съхранение на детето, нормално е. Сигурна съм, че всяка майка би реагирала така, но специалистите там спокойно й бяха обяснили, че не е необходимо да се притеснява, че това е една нормална връзка и дъщерята няма да се зарази ако ползват презервативи. Въпросът е колко майки биха задали такъв въпрос във форум и колко биха разделили дъщерите си от техните партньори без дори да са потърсили информация по темата...



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор Meli (непознат)
Публикувано24.11.06 13:51



Това е проблемът на майките - не разбират, когато децата им са влюбени.

Мама, знаеш ли, че по света има над 3000 ХИВ серонегативни жени, забременели и родили здрави деца от ХИВ серопозитивни мъже чрез методите на асистираната репродукция? И при нито една жена не е настъпила сероконверсия.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано27.11.06 16:19



Да бе мнго добър съвет...
стига майката да знаеше че човека се лекува и няма никаква зараза и здравословно е по добре и от нея самата! Тази се е изцвъкала неподходящо тука...



Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.12.06 01:34



Ненужен риск е тая работа.Аз също не вярвам на статистиката,че шанса бил не знам си колко процента.Те тогава няколкото милиона серопозитивни трябва да са се размазали от секс преди да хванат вируса.Да,ама не...



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 13:26



О, да! Имай. При положение, че рискът за детето е по-малко от 2 % при хив-позитивни майки (дано не бъркам) би следвало в случая да е още по-малко. Незнам дали би го лепнала от бойфренда ти, защото не съм запознат с технологията (предполагам, че няма да го правиш по естествен път). Но ако шансът да го лепнеш е също около 2 %, според мен си заслужава.

Между другото искрено ти се възхищавам и се радвам, че има такива люде като теб. Светът става по-светъл когато си в него.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: P.]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 13:32



Прочетох по-горе, че смяташ по естествен път, като в БГ нямало незнам си кво. В Гърция има ли? Колко струва там да се направи? Някъде другаде из Европа? Цени?

Ако мислиш да го правиш по естествен път считам, че е доста рисково, още повече, че е почти сигурно, че няма да стане от първи път. Ако е инвитро също няма 100 % гаранция, но ако си под 30 години шансът е доста голям.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: P.]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.12.06 20:09



Този метод е измислен от италианци. Ето

гледам, че цените варират в Европейските центрове между 500 и 5000 EUR, но това е за един опит.
Май ще имаме възможност да се направи и в България, сега чакаме да видим дали ще стане работата



Тема добре де ами защо не го направите...нови [re: julkata_]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано25.02.07 22:32



добре де ами защо не го направите просто със секс от какво се притесняваш ? може да се изследвате за СПИН преди това за да се сигурни и готово :)



Тема Re: добре де ами защо не го направите...нови [re: Hani_G]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано25.02.07 22:45



Нямаше тук да пускам тази тема, ако не се бяхме изследвали


Съжалявам, ако не съм го написала ясно, но той е ХИВ+.

Бах тая сигнатура!

Тема Re: добре де ами защо не го направите...нови [re: Hani_G]  
АвторKpeмeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 08:29



И за кво и е да се изследва за СПИН като се е изследвала за ХИВ и знае че съустоянието и е такова че не е застрашена от СПИН?
Нещо напоследно време все много интересни постинги ръсиш!
Както и да е ясно е че според изследване на СЗО и Глобалния фонд, най рисковата група е тази на незнаещите.



Тема какво, какво ?нови [re: Kpeмeнa]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано26.02.07 18:05



какво какво ? СПИН и ХИВ не е ли едно и също !? и как така не е застрашена ? не е ли всеки застрашен ?



Тема Re: какво, какво ?нови [re: Hani_G]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано26.02.07 18:15



ХИВ и СПИН не е едно и също. Прочети закованата тема

за обща култура.

Бах тая сигнатура!

Тема пфу верно ли :)нови [re: julkata_]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано26.02.07 18:26



пфу верно ли :) хууу аре отивам да чета :П



Тема Re: пфу верно ли :)нови [re: Hani_G]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано26.02.07 23:31



Май много шеговито и като на чатче го раздаваш а "НАНИ_Г"????

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]


Тема Re: пфу верно ли :)нови [re: mustangGT]  
АвторBaлepия (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 09:50



ТО какво може да се очаква от българска студентка, която по цели нощи се чуди, как да обере някоя Sparkass-а все глупави въпроси, които не е видяла чула или прочела, което я прави попадаща в групата на най-рисковите същества незнаещите!



Тема да точно как позна?нови [re: Baлepия]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано28.02.07 18:32



да точно това се чудя по цели нощи Хахаха



Тема Re: да точно как позна?нови [re: Hani_G]  
Автор Meli (новак)
Публикувано28.02.07 23:48



Моля те, иди да си играеш другаде.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 23:38



Здравей Jiulka,ние също искаме да имаме бебе,но май всичко се свежда до там.Развитие по въпроса няма.Вече се отчаях напълно. Г-жа Върлева май само обещава , а работа не върши и кой каза,че скоро и в България ще стане?Това го слушаме от много време и какво до следващия път само ни прехвърлят от доктор на доктор и от телефон на телефон и нищо.Всеки ти казва ,че на този етап в България няма кой да пречисти спермата това е основня проблем.И ние какво правим хората с този проблем?



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.03.07 23:46



Има обнадеждаващи новини


Има кой да я пречисти, проблемът е PCR тест, който трябва да се направи след това на материала, преди да ни се прави инсеминацията. Проблемът е и онази наредба, която Мели цитира по-горе в темата. На практика ако наредбата не се промени, инсеминацията няма да може да се направи заради някакъв документ.
Доколкото знам, нещата се раздвижват Тоест, на прав път сме. Действа се по въпроса, но не чрез Върлева, така че да се надяваме скоро да има резултат

______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 18:42



Няма значение чрез кой се действа въпроса е да има резултат,а аз вече не им вярвам от много време слушам,че нещата се раздвижват и дотам.Докога?А и освен това доколкото имам спомен,а мисля и че се бяхме обажда ли на Бошков и той и Върлева казаха,че няма проблем за въпросния тест.Струва ми се,че нонстоп лъжат.Имам чувството,че ще остареея и няма да имам деца.Чесно казано замислех се и за Италия, но да отиде само той.Сега при това положение без този документ няма смисъл.Трябва да сме примерно и двамата,а това са разходи нали?Вие какво решихте?Ще чакате ли или?
















Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано22.03.07 23:14



Ще чакаме. Сигурна съм, че много скоро ще стане.
Оказа се, че с PCR теста нещата се усложниха, защото тук не работят с тези, които са необходими за нашия случай, та ще трябва да се купят някои консумативи. И за тази наредба има начин скоро да се промени, защото и без това е морално остаряла, а доколкото разбрах ще се промени наистина.
След тези две препятствия сме готови.


Върлева само си говори, важното е, че хората, които ще се занимават с това, са се заели вече да действат и го правят.
Зависи и колко бързате, разбира се. Ако можете да изчакате примерно година-надявам се да стане. Дано да стане.

______________________________

Редактирано от julkata_ на 22.03.07 23:15.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор Meli (новак)
Публикувано01.04.07 10:56



Има кой да пречисти спермата. Няма кой да направи вирусологичното доказването чрез PCR или чрез друг подходящ метод на финалната фракция сперматозоиди, които ще се използват за асистирана репродукция. А без него всички ние бихме били много силно уязвими.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Авторelia (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 15:29



не изчетох всичко дотук и може и да повторя някого, за което сори.
просто като четах първия ти постинг се запитах е хубаво де ако ти си здрава, няма ли някой достатъчно близък роднина на бойфренда ти например брат баща и т.н. който не е позитивен и чийто ДНК е достатъчно близко до желоното без да поемаш никакъв риск. например ако е брат си е почти 100% същото.
далече съм от тази проблематика, но като майка мога да ти кажа че проблемите почват след като забременееш.
това детенце ще има нужда и от двамата си родители за доста време и ще е много по-добре за него да има поне здрава майка. живеем в суров свят
ако погледнеш по надалече... идеята заразени родители здраво дете е не по малък кошмар отколкото без детенце. при нашта еснавска държава кой ли ще посмее да се грижи за него ако с вас стане нещо направо незнам. и готова ли си да поемеш този риск не за себе си а за детенце. аз дето мойто има съвсем лека форма на спина бифида се самоизяждам вече 6 години
че съм могла(да пия двойно повече фолиева киселина, дето нищо му няма на практика, а да мисля че може да няма кой да се погрижи за него...направо блокирам не мога да мисля за това.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: elia]  
Авторeлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 15:48



имаше един филм, ще ти е интересно да го гледаш но за мое съжаление не се сещам името му. беше по истински случай за един май италиански оперен певец в край на средновековието-ренесанса името му се превеждаше като бръшлян или нещо подобно, ако някой се сеща нека подскаже.



Тема това Патриция Василева ли се нанесе тук?нови [re: eлия]  
АвторУxaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 17:58



Горката какво я интересува проблема като цяло, след като не е рискова група?



Тема Re: това Патриция Василева ли се нанесе тук?нови [re: Уxaпaнa]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 20:29



Ухапаната...
сигурно има достатъчно позитивни които не са били в никоя рискова група но това не им е помогнало нали...
щото има огромна разлика между статистиката и конкретния човешки живот, нали...
не че искам да се заяждам, но съм си напънала мозъчната клетка, и съм предложила нещо постижимо сега не някога, реално и без риск за майката и детето.
нещо което за тебе май не може да се каже



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: elia]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано12.04.07 00:27



Това да сватосаш близък роднина вместо "оригиналът" несъмнено е екзотична идея, та чак извратена ми се струва.

Всъщност трябва да знаеш, че това, което се прави като технология е доказало безопасността си и така "оригиналът" ще си стане биологичен баща без да е заразена майката.

Това се цели със задачката, а не пръкване на всяка цена на бебе от някой си.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторБeзизxoднa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 04:23



Тя е напънала мозачната си клетка и е сътеворила тази гениална идея. Нали змаещ отношението на Патриция по проблемиа? Тотално негативно от години! Ако изровим мненията и в другите клубове по проблема ще се види че ме малко пъти е излагала темата за ХИВ и СПИН като тема която не е важна за определени групи хора. Сега явно или е дошла тука да търси успокоение за своя близка която вече е в рисковата група или да си напъва мозъчната клетка да дава безсмислени идеи точно на тези които най много имат нужда от изпитаната техника Sperm Washing



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Бeзизxoднa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано12.04.07 08:28



Абе мацко, не виждам жената да е писала регистрирана, не реагирай така



______________________________


Тема Идеята енови [re: elia]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано12.04.07 08:31



бебето да е от определен мъж

, иначе донори много има.

______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторHaивнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 09:06



Само ътябва да внимаваме, чия мозъчна клетка /както тя се изказва/ породи мнение виски жени на серопозитивните да ползват роднитете им за да запазят здравето си и това на детето. Няма и от нейна страна точен отговор дали е въпросната която познаваме с мненията и по темата СПИН и ХИВ. Трябва да се внимава кой ни съветва от кой да родим децата си.



Тема Re: Идеята енови [re: julkata_]  
АвторУxaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 09:47



Искаш ли да ти напомня нещо?
Ето какво съветва въппросната:

В отговор на:


Единственото, което не мога да разбера, свързано със страха от спин е... защо да му се невиди страхуващите се от спин не вземат да решат въпроса веднъж завинаги и не се кастрират. Така няма да имат сексуални щения, няма как да се заразят със спин по сексуален път и няма как да го предадът на друг човек.




На нея и е ясно какви са идеите. Въпроса е в решенията които предлага!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Meli]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:27



А прави ли се някъде такова нещо и ако да, не може ли да се уреди по някакъв начин? Ако се прави някъде по света не може ли да започне да се прави и тук и какво е необходимо за да се постигне това?



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: P.]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано12.04.07 13:56



Естествено, че се прави в други страни. Правено е над 7000 пъти вече в различни страни.
И ако прочетеш пълната тема ще видиш до къде се простират възможностите в България за сега и какво още е необходимо да се случи най-после.

Липсва PCR тестът с които се доказва, ме промитият материал е безопасен за да се извърши после инсеминация или някой от видовете инвитро.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторУaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 17:15



т.е. пак опираме до некадърността на Дани Бешков който както казаме се занимава с поведениято на циганите, младите опра и хомосексуалистите но не и с това с което трябва.
Но никой не забелязва тези негови научни наклонности и не им обръща внимание защо PCR тестовете за HIV не се правят нормално!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Уaпaнa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано12.04.07 21:06



Изискваният тип PCR тест никога не е бил правен в България и тепърва се търси начин да се финансира закупуването на консумативи за него и заверяването на резултатите в лаборатории-образци.

Истинският проблем е, че въпросът е оставен за решаване на нуждаещите се, а великите медийни звезди не сеп ангажират с нищо конкретно освен тупане по рамото за добрите намерения. Не, че после няма да се тупат в гърдите каво добро дело се е случило у нас и колко сме били напред благодарение на тяхното величие.
В крайна сметка става дума за едни 10-15000 лева, които ще стигнат за една серия на извършване на манипулацията за двойките искащи деца по този начин. Но самите хора нямат възможност да си платят тези средства.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторУxaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 04:03



Сега, само недей да казваш че този PCR е ралзичен по методология, определено не е. А липсват китовете само.
Да обобщим:
Дани Бешков и неговия екип место да се занимава с поведениято на Хората могат преспокойно да си ги купят, защото пари от ГФ остаат и се чудят как да ги раздават на СИЯ и Мия
Колкоъо до звездата с микрофона, да при помним участието и:


те е оставила на сморешение и други проблеми не само този!
1. Вкарването на нови медикаменти в позитивния списък
2. Списък на лекарите обучени да работят с ХЖХ.
3. Състоянитеот на ИБ в гр. София.
4. Корекция на дневния примем
5. и не на последно място липсата на ПЕП!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано13.04.07 08:48



Ами аз ако ще давам 15 000 лв тук, по-добре да отида в чужбина с тези пари, не е ли така?!



______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Уxaпaнa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.04.07 10:18



Липсват китовете и тъй като никога не е работен такъв тест е необходимо резултатите му да въдат потвърдени в определениете лаборатории образци.

Другата част на процедурата, промиването на спермата е осигурено, а инсеминация/инвитро си остават стандартните и са за сметка на искащата дете двойка, както и за всички други в България.

А иначе много си права, че г-жата от снимката си има неини си приоритети и те се разминават в прокламираната грижа всичко да е наред у нас. Още по-малко и се занимава с екзотики като някакви си които искат деца, а на всичко отгоре са и с ХИВ. Госпожа "СПИН", както съм чувал да я наричат е просто един мениджър на проекти и пари, не благодеятел. Физиономията на бладодеятел я ползва успешно пред медиите, то от там нататъка всичко е пари и приятелски кръгове разпределящи си ги. Както и случките и Никито Кънчевият и компанииката му заработващи от МЗ парички със сигурност много повече от нужните да се случи това за което си говорим.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано13.04.07 10:27



Това са само парите за да се появи у нас достоверен тест, не за да си направите вие с твоя процедурата.
Но в рамките на един проект за появяването пна теста могат да се извършат и инсеминации първоначално на няколко жени та дано някоя "хване".

За чужбина си пригответе над 2000 евро като начало, без пътните и голяма част от престоя, този които не е в болнична среда и т.н. др. разходи.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано13.04.07 11:34



Именно-само парите за теста са 15 000 лв.
Другото не е скъпо и си е осигурено. Лошото е, че подробностите около този тест зависят от някои цитирани личности


Е, ще почакаме, пък дано да не одъртеем с мЪжо

______________________________


Тема Re: Lirichesko otklonenieнови [re: julkata_]  
Автор stonewall (новак)
Публикувано15.04.07 23:47



Julkata, s priatelia ti da podhodite seriozno kum vuprosa s bebeto, zashtoto az naskoro otkrih edin goliam magazin s detski igrachki i chakam signal koga da hodia da kopuvam



"Happiness is an option...."

Тема Re: Lirichesko otklonenieнови [re: stonewall]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.04.07 08:57





______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 18:09



Добре де няма ли някой адрес или имейл на клиника в Италия.Нека проучим нещата и ще видим за какво става въпрос.То се видяло,че ще ги чакаме докато остареем.А онази г-жа с ДНК-то да си гледа работата, ако бяхме сгъгласни за това нсямаше да чакаме тя да ни каже.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 19:14



А прочетохте ли какво пише в зачатие и кои клиники са посочени?



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор no.one (мнителен ;))
Публикувано18.04.07 20:05



Italy+clinic+Semprini+sperm
Ето ти примерен алгоритъм как да търсиш и ето резултатът http://www.google.com/search?hl=bg&rls=AMSA%2CAMSA%3A2006-32%2CAMSA%3Aen&q=Italy%2Bclinic%2BSemprini%2Bsperm&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&lr=



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 10:38



Благодаря



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 16:29



всъщност генетичния материал който предават двама братя е толкова сходен че ако се направи инвитро със сперма на брата това е почти същото като спермата да е на който трябва



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Haивнa]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 16:45



наистина ме подразни защо и как решихте че съм някоя си патрисия, и си позволявате да приписвате кто мой цитираните грозни реплики?

това което написах на Юлката, причината да го напиша е че когато сестра ми роди преди много години просто изведнъж осъзнах че го обичам като свое дете и че то се и всъщност наистина и мое дете, защото аз и тя макар и ние самите толкова различни сме наследили едни и същи гени, които предаваме на децата си. И сега когато имам свое дете и мога да сравнявам- да аз наистина обичам племенницата си също като свое дете. какво перверзно и извратено виждате в това?!?
не става дума за някакви донори. след като при една еякулация се отделят около 300-500млн спрематозоида не мислите ли че е въпрос на случайност кои гени на родителите ще се предадат а броя им е толкова голям, че комбинациите са безброй. следователно генетичен материял от брат ще даде практически почти идентичен резултат.
Извинявам се за бруталното обяснение Юлка, не бих написала нищо ако смятах че ще засегна жена която желае дете.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор Meli (новак)
Публикувано01.05.07 11:40



Разликата между "почти същото" (твоята идея) и "същото" (решението на цивилизования свят) е колкото оттук до Марс и обратно на бавен ход.

Липсата ти на такт е впечатляваща, Елия, която и да си.
Просто приеми, без да разсъждаваш, че има жени, за които не е все едно от кого забременяват.

Също така погледни, ако можеш, и от страната на мъжа - да знае, че може да се възпроизведе, макар да носи опасен вирус в себе си, да е сигурен, че при този процес няма да зарази партньорката си и детето ще е здраво, това е огромен стимул за него, това му дава смисъл да продължава живота си, мотивира го да се лекува, да внимава. Тази възможност, която съвременната медицина предлга, стабилизира връзката. Самите ХИВ позитивни я описват като "една врата, която се отваря пред нас, след като преди това е била затръшната". Не съм го измислила аз, само цитирам резултатите от едно голямо проучване, което д-р Семприни е направил в Италия.

Д-р Семприни е първият учен, разработил методиката и приложил на хиляди двойки без нито една сероковерсия.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.05.07 12:16



Не сгреших като обявих идеята ти за екзотична и чак извратена.

Но ти настояваш за нея и сега вече няма да имам предвид второто си определение за идеята, а за теб.

Това което пишеш са чисти глупости от чисто човешка гледна точка.

Не ми излизай с мотивация на изсдледовател на гените.
Забравяш основната причина на двама души да създадат дете.



Тема Re: Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторЛилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 09:11



а какво и оbръщаш внимание на Патриция
то нали ни е ясна от доста време колко е гениална. Влизането и тук и изказване на поредени от единсвената и мозъчна клетка мнения наистина са смехотворни!
АRe: Помогнете ми, имам нужда от съметвотини!
ХАХА все пак трябва да има и такива дето да ни веселят и разсмиват.
Аз например се чудя дали ако тези мнения за братя и кастрирането се пуснат в една истинска класация на ТОП постингите няма да спечелят голямата награда на публиката! Макар че госпожица Василева има и други смехотворни мнения но тези ще бъдат номинирани в категория ХИВ и СПИН!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано02.05.07 18:04



Той няма брат


Не е случайно това, че толкова двойки имат проблеми със създаването на поколение. Понякога мъжът има проблем и не може да направи бебе, понякога проблемът е в жената. Все пак се борят, за да създадат дете ДВАМАТА
Това е целта на занятието.

______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Meli]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:26



мда по твоята логика дай да обявим за второ качество жените които осиновяват деца или които приемат донор на сперма . Щото излиза че те не са толкова възвишени и им е все едон така ли?

Много се радвам че някой някъде е измислил как да може да стане, но товя явно още не е реалност в България, не се знае и кога и дали бюрокрацията ще бъде преборена за това.
Да се всключа и аз в хора дето приглася стискаме палци дато на стане, като е очевидно че има ланива от проблеми, включително законодателни, без никакви конкретни вероятности за промяна, не мисля че това ще е полезно на някого. дори защото има вече достатъчно такива мнения.

Все още твърдя, че това което така нетактично съм предложила е, ако не идеалното, то поне най-близкото до желаното и във властта и възможностите на двойката да направи в обозримо бъдеще в България. без да се намага да чака и да се надява някой да се сети и да се накани и да се мотивира да промени някоя наредба, и т.н. и т.н.

Разбирам че няма нищо по хубаво от идеалните неща , но живеем с компромиси всеки ден, а ако сложите на везните точно такъв компромис и едно желано дете... наистина не вижам защо трябваше дами се нахвърляте така!?!
аз поне предложих на питащата една идея, за размисъл, един работещ равиант, вие с какво точно й бяхте полезна, ммм?



Тема Re: По точка 3.нови [re: Иcтинckи]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:30



наредбите важат за всички, или се отменя съответния член за всички или не. да се прави изключение за конкретна личност би било дискриминация, а министъра не може да си го позволи, защото ще наруши законодателството, и въпросното изключение ще боде противозаконно и ще се отмени.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:39



Искам да ти благодаря... всъщност за нормалното отношение.
разбирам те и аз съм майка и се надявам да успеете скоро, просто познавам бълг бюрокрация и съм пълен песимист що се отнася до нея.

На всички останали, които ми се нахвърлиха така грубо и неучтиво искам да кажа следното: Загубихте уважението на един млад образован проспериращ човек, който смяташе че ХИВ позитивните са или могат да бъдат пълноценни и хубави хора. (много по добре от мене знаете колко сме малко тези)

Вече се съмнявам и то съвсем не заради вируса, а защото сте допуснали омраза в сърцата си а това се лекува още по-трудно и от СПИН.
занапред няма да ви развалям уединението, явно искате да се изолирате, или поне се държите така че да отблъсквате добронамерени хора, които просто се опитват да разберат и да приемат, а не да си казват това не ме интересува- на мене не може да ми се случи. Беше глупаво и оскърбително за мен.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор Meli (новак)
Публикувано03.05.07 15:11



Нищо подобно, Елия, логиката ми съвсем не е такава.
Аз познавам много хора от всички категории, които си изброила - осиновяващи, ползващи донорска сперма и т.н. Никога не бих ги нарекла второ качество, никога дори и не съм си го помисляла. Но всички те са опитали да вървят по логичния път - сблъскали са се с проблемите на стерилитета, решавали са ги, не са успели да излекуват единия или другия, или и двамата и са минали на следващото ниво - донор, осиновяване и т.н.

Все пак двама души се срещат, обичат, живеят заедно и е нормално да искат да имат собствени деца. Дори когато мъжът е болен от рак. Или е диабетик. Или е алкохолик. Все пак жената, която го обича, ражда от него, а не от съседа. Просто е - хората имат инстинкт да се възпроизвеждат. Ако не го разбираш, ако не желаеш да го разбереш, това вече не е в моята компетенция.

Опитай отново да се поставиш на мястото на ХИВ позитивния човек. Подобно е и ако човекът е болен от нещо друго, което уврежда репродуктивното му здраве - това са тежки, но в голямата си част лечими и преодолими проблеми. Трудно е да се поставиш на мястото на другия, зная, но ако наистина искаш, можеш да го направиш. И тогава пак ще си говорим.

Да видим с какво съм била полезна аз:
- осмислила съм проблема
- преодоляла съм собствените си страхове, предразсъдъци и пропуски в познанието
- проучила съм какво може се прави по света
- изучила съм методиката
- намерила съм хората, от които зависи част от нея
- изнесла съм лекция пред колегите си на конгрес по стерилитет и репродуктивно здраве
- говорила съм с колегите си неформално и съм намерила съмишленици
- направила съм предложение за законодателна промяна
- кандидатствала съм с проект за обработка на еякулата и вирусологично тестване
- подготвям материал за ХИВ и репродукция за специализирано издание
- направила съм някои предварителни стъпки като оценка на еякулата, първоначална обработка, проучване на ефекта на ВААРТ върху сперматогенезата
- работя по проект, по който съм предложила безплатни изследвания на ХИВ серопозитивни мъже
- работя частично по проблемите на съпътстващо лечение и подпомагане на сперматогенезата, непротиворечащо на основната терапия
- да не забравя, ограмотявам такива като тебе, които първо пишат, после мислят, а после не желаят да си признаят, че са сбъркали Е, това не го правя много успешно, както се вижда ...




Тема Re: По точка 3.нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано03.05.07 21:07



Виж какво! Продължаваш да филосовстваш на празен ход без да вникваш в писаното или поне да поискаш повече информация преди да си пуснала бомбата. Това дразни всички тук и това, че си вдигаш акциите сама колко си ценна и образована вече никого не вълнува поради показани тук други характеристики.

Относно нормативната уредба не си питала, но за да ти е ясно тя така или иначе се преработва в момента за да се синхронизира с по-нормалната в ЕС.
Това включва да се промени и дискриминиращият момент на забрана ХИВ-серопозитивни, както и позитивни за хепатити и др. подобни да бъдат донори на сперма. Това просто не може да остане така, а да го има се дължим на много старата Наредба 12 писана някъде през 60-те години и редактирана за последно през 80-те на 20-ти век, когато е ясно, че е нямало технологии позволяващи безопасност на съответните процедури по оплождане. Това се нарича прогрес и няма нищо общо с примиряване с недостатъците на съществуващата реалност. Това важи и за доста от хората, живеещи с ХИВ, макар да си се опитала да си създадеш друга представа и я обяви тук. Друг пък като правиш обобщение не избързвай. Макар да е присъщо на младостта и да го разбирам, точно в деликатните теми се замисляй повече. Казвам ти го като вероятно 2 пъти по възрастен.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Meli]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 11:08



В случая обаче не се знае възрастта на питащата, дали тя има житейското време да чака и в България това да стане възможно?!?
И какво лошо има в това да чака и да се бори за идеалния вариант, вече отглеждайки първото им дете? Защото никой не може във времето да й гарантира, че тя ще дочака необходимите промени. Не отричам прогреса в медицината, но вероятно знаете че липсата на дете е способна с времето да разруши и най-здравата връзка.
Явно сте медик, и явно това представлява професионален интерес, но това достатъчно ли е за да й влезете наистина в положението?



Тема Re: По точка 3.нови [re: no one]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 11:18



нищо от това което съм казала не е невярно, това че се работи по въпроса да се подобри по законодателен ред е съвсем отделен въпрос, и е безспорно добра новина. В българия има свобода на словото и ще си позволя да пренебрегна съвета ти да се консултирам с тебе преди да изкажа моето, ОК?
не звучи никак зряло твоето раздразнение към изказаното от друг мнение, явно не владееш изкуството да спориш етично и затова прибягваш до лични нападки.
И кой те упълномощи да говориш от името на всички?



Тема Re: По точка 3.нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.05.07 12:01



Какво изкуство владея едва ли ти можеш да ме оценяваш, а личните нападки определено са си на място след като продължи да упорстваш за нещо неприето от никого в този форум. А хората пишещи в този форум са доста по-близо до проблема и мога да кажа, че имат различна чувствителност от теб, което ти и беше показано съвсем ясно. И да отбележа, че тук пишат както позитивни, така и негативни за ХИВ хора, както редовни, така и случайни като тебе. В този смисъл не се срещна мнение поддържащо твоята идея, а това, че аз изразих и мнение за личните ти качества си е само мой избор, но може и другите да си го мислят, не ти ли се струва логично. Аз може и да не съм много любезен и да давам характеристика на неща, които ме дразнят, но и рядко греша за това от което смятам, че разбирам повече от опонента си.
Между другото този ти пост не бих до дал като пример на "изкуството да спориш етично". Всеки си има праг на чувствителност и с това ти го достигна явно и превключи. Гръмките слова замъгляват смисъла само за които искат да им вярват.



Тема Re: По точка 3.нови [re: no one]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 12:10



хайде да се върнем оттам откъдето започна тази тема .. например някъде оттук:
"Чакам вашите съвети, съвсем сериозни и изчерпателни, както и защитените ви тези, независимо дали отговорът е ДА или НЕ."

Не видях никъде молба от питащата някой да цензурира другите, или да отправя лични нападки...

или някой да си мълчи защото можело на някой друг аноним ток дасе подразни. проблемът не е твой Ноууан, проблемът е на Юлката и ти нямаш никакво право да ми казваш какво да пишща или да не пиша, ако се дразниш- моля това е твое право, но това не ти дава право да се опитваш да цензурираш другите и да говориш от името на останалите.



Тема Re: По точка 3.нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.05.07 22:44



Освен това, което не си видяла случайно да видя и отрицателната реакция на всички други. Аз не съм назначен за говорител от когото и да е, но пък просто обобщих малко по-остро общото мнение и на теб никой не ти свали шапка за налудничавата идея за която настояваш.

А това, че в съзвучие с молбата на модераторката се опита съвсем изчерпателно за си защитиш тезата не ти го отричам, макар да стана постепенно и под натиск пълното обяснение на логиката, както между другото се разви и моята реакция спрямо това.

Нещо друго ако искаш да кажеш за идеята си казвай го и приключваме с това тука. Ако държиш да се надприказваме още минаваме на лични бележки. Иначе поддържаме само болен интерес към тази тема, не конструктивен.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор Meli ()
Публикувано06.05.07 17:55



Ей Богу, какво ли няма да измислиш още, само и само да не признаеш, че грешиш.



Разбира се, че знам възрастта на питащата, познавам я лично, иначе не бих си позволила да коментирам така сериозно нещата.

Какъв идеален вариант, Елия, спри се малко, човекът дори няма брат! Идеалният вариант е всеки ХИВ серопозитивен мъж да има тази възможност да стане биологичен баща. Пиша ти го за трети и за последен път.

Че съм лекар и че имам професионален интерес не е достатъчно, разбира се, но доста ми помага. Въпреки това смятам, че дори и непрофесионалисти могат да схванат същината на проблема, стига да поискат.

Между другото, Юлката има много по-правилно отношение към проблема и се бори нещата да се случат изобщо, ако не за нея, то за идващите след нея. И ако примерно ти, вместо да хабиш енергия да ме опровергаваш, насочиш усилията си да ми помогнеш, това може да стане и по-скоро.




Тема Re: По точка 3.нови [re: no one]  
АвторOбceбeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 04:22



О ти наистина ли държиш да си пишеш на Лични бележки с Патриция???
За какво ти е? От тая нищо нема да научиш като полезна информация- само някоя друга поредна простотия като тези които е изказала по въпроса. А тука да се върнем на темата да дава акъл на Модераторката да захване от брата на на мъжа си е толкова гнусно, че наистина всеки може да се възмути от идеята. И като се има предвид, че тя изобщо не знае какво е значението на думите:
Смейство, Брат, Сестра, Рпднина, хептен някой трябва да е луд да я послуша. Но типично за нея е да си защитава педантично глупавите идеи изтъквайки колко е велика и здраво мислеща породено от едно единсвно нещо и с една цел - избиване на комплекси.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Meli]  
АвторOтpoвeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 04:29



Ама оставете я тая Патриция, ако нея я познавате лично, щеще да ви бъде срам и да възкликнете като Деската "Защо са се раждали изобщо такива хора" е то отговора тука е лесен - това разбдане е признато наистина като грешка.



Тема Re: Идеята енови [re: Уxaпaнa]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 20:49



това не съм го писала аз!!! Престанете да правите необосновани предположения за да си намирате причина да ме плюете!



Тема Re: Идеята енови [re: Eлия]  
АвторУxaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 04:35



Ами ти ако не си Патриция Василева що се връзваш?
Да не си писала с това име елия направила си грешка напъвайки мозъчната си клетка! Да беше впрегнала поне 2 за да не се издадеш! Сега колкото и да се оправдваш ни е ядно на всички коя си!



Тема Re: Идеята енови [re: Уxaпaнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.05.07 07:48



Аре стига с тая Патриция. Тя няма нищо общо с темата ми



______________________________


Тема Re: Идеята енови [re: julkata_]  
АвторГaля Mиcиpkoвa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 13:16



юлке сигурна ли си? Тя иска да влеияе цял сват дори и теже! За това ти дава гнусната идея да се чукаш с непознат и несъществувашщ за тебе мъж -брат, племеникк чичо , дядо, и който и да е там на твоя приятел. Не мислиш ли че болния мозък с напънатата клетка който измисли подова гавра не засдлужава публично порицание? На всичкото отгоре в друъгите си мнения лъже - много гнусна прояева може би научена в соц. домовете където е получила възпитание.
Не се ли почувства осквернена че във фантазиите и ти праявишщ секс с брата му?



Тема Re: Идеята енови [re: Гaля Mиcиpkoвa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.05.07 13:23



Е всеки може да си каже мнението


И пак ти казвам-мислиш си, че четеш друга жена, само имената съвпадат, а тук дори не пише регистрирана
Не се чувствам осквернена, а и той няма брат

______________________________


Тема Re: Идеята енови [re: julkata_]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано15.05.07 19:58



По предположенията на хората си личи какви са .... в случая някои предположения са направо омерзителни.
Никога не съм споменавала да прави секс с някого, още по-малко с роднина на мъжа, когото обича. Предложих ако не е възможно, това с пречистването на сперма на бойфренда, а то и до днес в БГ не е станало възможно, да използва най-близката като ген сперма, за същото инвитро, за което се пречиства "истинската". Извинявайте че не вярвам в българската бюрокрация. Извинявайте, че помислих една крачка напред.
Всичко друго са нечии болни фантазии.
Не аз а вие превърнахте с злостните си нападки тази тема в помия.
В първия си постинг, отговорих по същество, че да се зачене по естествен път в случая е прекалено рисковано. нещо което явно всички тук сме съгласни. още тогава се нахвърлихте върху мен, само защото като майка споделих, някои аспекти които виждам именно защото вече имам дете. написах точно тях, защото Юлката няма тази гледна точка и ми се видяха най-важни.
И след като по естествен път отпада, обсъжданата процедура изисква законодателни промени и куп други неща, които НЕ ЗАВИСЯТ от Юлката и затова ги поставих в графата бъдеще несигурно. затова предложих най-близкото до истината решение, което ЗАВИСИ от тях и близките им хора.
Юлката вече каза че ще се бори докрай за онази процедура с пречистването на спермата и й пожелавам успех. Но ако се уморят да чакат, и предложеното от мен си остава вариант, могат да имат и две деца, нали.
Но сама съм си виновна, за нещо толкова интимно трябваше да напиша само една лична бележка, за което се извинявам на Юлката. Не държа толкова някой да харесва идеята която съм дала, не държах и самата Юлка да я приеме. ПРОСТО ИСКАХ ДА ПОМОГНА! При всички случай е по-добро решение от анонимен донор и при всички случай е още някакъв безопасен вариант пред който няма бюрократични и темпорални пречки, и не е излишно да се има предвид. Какво ви става на всички!?!

Ситуацията ми изглежда така:
Цялото ми уважение, че Юлката се бори да има дете от мъжа когото обича. Но това е въпрос на бъдеще - дано да стане, пожелавам й го. Но има вариант и да не може да стане - всички двойки стигнали до донор или осиновяване първо са се борили с години за собствено дете. Тогава ще дойде ред да се обсъдят другите възможности. Е мисля, че това което съм предложила е по- добро както от анонимен донор, така и от осиновяване, защото детето ще носи същите гени на майката, които би имало и иначе и възможно най-близките гени до тези които би наследило от баща си. При брат това е почти 100%(макар и братята да са различни, при еднакви родители те предават и еднакви като цяло гени на следващите поколения). Жалко че няма брат. Естествено при друг близък роднина съвпадението намалява но пак е по- добре от "анонимен донор".

Изобщо не ви разбирам защо реагирахте така. Принудихте ме да се защитавам че съм искала да помогна и съм дала съвет в тема която точно това иска- съвет!?!
Юлката не е дете на което съм казала, че няма да получи играчка за коледа. Това е зряла жена, която има да взима ужасно трудно решение и наистина уважавам чувствата й. Не съм искала да я обезкуражавам, само съм предложила още един вариант - резервен ако това с пречистването не може да стане или не може да стане навреме.


П.П. този път пиша регистрирана... щом този ник Елия толкова не ви харесва.

Редактирано от fascinatingoceanid на 15.05.07 20:35.



Тема Re: Идеята енови [re: fascinatingoceanid]  
Автор fascinatingoceanid (минаващ)
Публикувано15.05.07 21:53



Ето един цитат на по-ранен пост на Юлката, в който се вижда и според нея какви са били шансовете за въпросния метод и прилагането му в България, само от преди месеци.


"Всъщност в някои държави вече успешно се прилага т. нар. "sperm washing", което позволява на ХИВ+ двойки и на смесени двойки да имат деца. За съжаление България винаги е назад с тези неща и, естествено, тук това не се прави. За съжаление и не виждам как скоро ще се прави, тъй като по принцип в България не финансират изцяло лечението на безплодието, само ако погледнеш в клуб "Проблемно забременяване" ще видиш колко жени имат проблеми. За ХИВ+ да не говорим, държавата никога няма да въведе нещо такова за хора като нас. Има един вариант-в чужбина срещу съответната сума. Който може да си го позволи-да отиде. Който не-ще осиновява. Затова подкрепих създаването на такъв клуб.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Редактирано от julkata_ на 30.07.06 19:57."

П.П. Препрочетох всичките си постове и действително не съм написала с големи букви ИНВИТРО още отначало, но и през ум не ми е минало че може да ви хрумне че имам предвид нещо друго.
Сори за което!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.07.07 18:53





Ха честито на модката.
Поне формалната причина затрудняваща промиването на сперма е изтрита от нормативната база.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано23.07.07 19:44





______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано23.07.07 23:33



Интересна статия:



______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторЧecтитo! нo, (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 07:19



Ето и частта от наредбата а която се дава "зелвна светлина"


НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
Издадена от Министерството на здравеопазването
Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007г.
---

Глава трета.
УСЛОВИЯ И РЕД ЗА ВЗЕМАНЕ НА СПЕРМАТОЗОИДИ, ЯЙЦЕКЛЕТКИ И ЗИГОТИ
---
Чл. 6. (1) Донорът на сперматозоиди за индиректна употреба при партньорско даряване отговаря на следните критерии:
----
4. до 3 месеца преди процедурата по даряване е тестуван за:
а) HIV (Anti-HIV-1,2);
----

(2) Изследванията по ал. 1 могат да не се извършват при обработка на семенна течност от съпруга/партньора за инсеминация при вътрематочно осеменяване, в случай че лечебното заведение има условия и процедури, гарантиращи безопасността на персонала и липса на риск за кръстосано замърсяване.
(3) При позитивни тестове за HIV 1,2, хепатит B и C или сифилис, както и при донор с повишен инфекциозен риск (анамнестично) се прилага разделно обработване и съхранение.
---

(7) При партньорско даряване за индиректна употреба позитивните резултати на донора не са пречка за използване на сперматозоидите при следните условия:
---
4. за HIV 1,2 - когато лечебното заведение разполага с оборудване и методика за обработка и отделно съхранение и има одобрена СОП за тази цел.
---
Тука трябва да се подчертав и ролята на две от трите Организации в България които работят активно с Хора живеещи с ХИВ/СПИН (ХЖХ/С): "Надежда срешу СПИН" и "Плюс и Минус", които допринесоха за промяната в наредбата чрез своето активно участие в дискусиите по време на нейното изготвяне.
за което всички трябва да им благодарим.
Тази наредба е и повод, за безпроблемно тестуване за ХИВ и при двойки които искат да имат деца. До сега в процедуроте за репродуктивно здраве се наблялгашв само за тест при бременните жени, без да се обръща внимание на прартньора им. Сега предварително още преди желаната бременност, всяка двойка желаеща да има деца може да направи своя ХИВ тест и ако се окаже че мъжа е носител на ХИВ то е възможно да се осъществи изкустерно оплождане.

И накрая да се спрем върху жена която е инфектирана с ХИВ.
За съжаление според наредбата колкото и малък да е риска <1 %
за заразяване на плода и новороденото при бременност и УСПЕШНА ВААРТ, жената не може да бъде осеменена изкуствено!

Чл. 10. (1) Яйцеклетки могат да бъдат вземани от всяка пълнолетна жена, която не страда от наследствено хронично заболяване, не е поставена под запрещение, отговаря на критериите за подбор по тази наредба (освен в случаите на автоложно даряване) и е дала писмено информирано съгласие.
---
(2) Критериите за подбор на жени в случите по ал. 1 са
---
5. до 3 месеца преди вземането по ал. 1 е тестувана за:
а) HIV (Anti-HIV-1,2);
---
(8) При асистирана репродукция със собствени яйцеклетки позитивните резултати при жената по отношение на:
---
3. HIV 1,2 водят до спиране на асистираната репродукция, както и до блокиране, изтегляне и унищожаване на яйцеклетките или зиготите;
---
Това по същество означава че ХИВ позитивна жена ако иска да има дете, се "осеменява сама", както и ако има репродуктиени проблеми налагащи техниката IN VITRO, то никога няма да има дете.

За съжаление на този етап наредбата все още е жестоко недогледана.



Тема тва винаги съм ви го казвал!нови [re: julkata_]  
АвторXaaa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 08:38



Sperm washing “no longer appropriate” with undetectable viral load
Ама кой ли е искал да ме чуе... Sperm Washing та сперм уошинг...
И кво са, некой си Dr Vernazza взел и го съобщил в Сидни...
Са ща видите Тасков и Бешков като се върнат кво ще ви докладват ако пак им се поиска наличните представки за техниката т.е. некой да измиее спермата и да и намери товара.
Така че наредбата май е стара колкото и да е нова. Или просто си давате парите за морално старата технология Сперм Вашинг, или просто опложнадането става нормнално но пак дотстигаме до регистрирания в БЪЛГАРИЯ и ЕВВТИН но недостъпен Тенофовир.!!!!!
АМАН@@@@@@@@@@@@@@@@@@@



Тема Re: тва винаги съм ви го казвал!нови [re: Xaaa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано24.07.07 10:00



Аййй сега да те светна какво пропускаш в казуса за "морално остарялата технология".



Първо: Има се предвид казус когато и спермата е тестувана и ВТ е неоткриваем. Това само по себе си рязко ограничава обхвата на мъжете отговарящи на това, защото както се знае неоткриваем ВТ в кръвта обикновенно не значи същия резултат в спермата и там си ама.
Естествено Real PCR-а, недостъпен в България, си остава условие и за този "лесен" начин за постигане на бременност, защото с него се тества и спермата.
Второ: Пропуска се варианта когато мъжа или жената имат проблеми непозволяващи или намаляващи вероятността от нормално естествено забременяване. В тези случаи промиването на сперма е единствена възможност за да се извърши инсе или инвитро оплождане.



Тема Re: тва винаги съм ви го казвал!нови [re: no one]  
Автордa пpoпyckaм (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 10:48



морално остарялия български котлон, и говоря за швейцарския часовник. За много неща си прав, но те са часни случай.
Няма в кръвта няма и в спермата => сперм washing. А как се доказва няма в спермата???? и приложението на др. членове от наредбата? Със същия ПеЦеЕР?????



Тема Re: тва винаги съм ви го казвал!нови [re: дa пpoпyckaм]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано24.07.07 11:35



Не си мисли, че т.н. наречените от теб частни случаи не са повече от останалите.
Като цяло репродуктивното здраве на българина е в лошо състояние и това наскоро го изнесоха като данни от изследване.
Можем да предположим и, че значителна част от ХИВ-серопозитивните мъже след години на терапия ще имат отклонения от нормалните показали на спермата и ще имат нужда от лечение за подобряване. Част от тях респективно няма да извлекат или ще частично ползи от него и пак ще се налага да се прибягва до помиване на спермата преди инсе и инвитро.



Тема Re: тва винаги съм ви го казвал!нови [re: no one]  
Авторcъrлaceн cъм (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 17:24



с тецкото състояние на репртодуктивното здраве на Българие, особенно на мъжете! Но както подчертавам и по-доло наредбата изобщо не обръща вниманеи на нарушеното репродуктивно здраве на серопозитивните жени, и ги обрича на пълно безпллодие!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.