Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 12.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.03.07 23:46



Има обнадеждаващи новини


Има кой да я пречисти, проблемът е PCR тест, който трябва да се направи след това на материала, преди да ни се прави инсеминацията. Проблемът е и онази наредба, която Мели цитира по-горе в темата. На практика ако наредбата не се промени, инсеминацията няма да може да се направи заради някакъв документ.
Доколкото знам, нещата се раздвижват Тоест, на прав път сме. Действа се по въпроса, но не чрез Върлева, така че да се надяваме скоро да има резултат

______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторAнoнимнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 18:42



Няма значение чрез кой се действа въпроса е да има резултат,а аз вече не им вярвам от много време слушам,че нещата се раздвижват и дотам.Докога?А и освен това доколкото имам спомен,а мисля и че се бяхме обажда ли на Бошков и той и Върлева казаха,че няма проблем за въпросния тест.Струва ми се,че нонстоп лъжат.Имам чувството,че ще остареея и няма да имам деца.Чесно казано замислех се и за Италия, но да отиде само той.Сега при това положение без този документ няма смисъл.Трябва да сме примерно и двамата,а това са разходи нали?Вие какво решихте?Ще чакате ли или?
















Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано22.03.07 23:14



Ще чакаме. Сигурна съм, че много скоро ще стане.
Оказа се, че с PCR теста нещата се усложниха, защото тук не работят с тези, които са необходими за нашия случай, та ще трябва да се купят някои консумативи. И за тази наредба има начин скоро да се промени, защото и без това е морално остаряла, а доколкото разбрах ще се промени наистина.
След тези две препятствия сме готови.


Върлева само си говори, важното е, че хората, които ще се занимават с това, са се заели вече да действат и го правят.
Зависи и колко бързате, разбира се. Ако можете да изчакате примерно година-надявам се да стане. Дано да стане.

______________________________

Редактирано от julkata_ на 22.03.07 23:15.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнoнимнa]  
Автор Meli (новак)
Публикувано01.04.07 10:56



Има кой да пречисти спермата. Няма кой да направи вирусологичното доказването чрез PCR или чрез друг подходящ метод на финалната фракция сперматозоиди, които ще се използват за асистирана репродукция. А без него всички ние бихме били много силно уязвими.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Авторelia (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 15:29



не изчетох всичко дотук и може и да повторя някого, за което сори.
просто като четах първия ти постинг се запитах е хубаво де ако ти си здрава, няма ли някой достатъчно близък роднина на бойфренда ти например брат баща и т.н. който не е позитивен и чийто ДНК е достатъчно близко до желоното без да поемаш никакъв риск. например ако е брат си е почти 100% същото.
далече съм от тази проблематика, но като майка мога да ти кажа че проблемите почват след като забременееш.
това детенце ще има нужда и от двамата си родители за доста време и ще е много по-добре за него да има поне здрава майка. живеем в суров свят
ако погледнеш по надалече... идеята заразени родители здраво дете е не по малък кошмар отколкото без детенце. при нашта еснавска държава кой ли ще посмее да се грижи за него ако с вас стане нещо направо незнам. и готова ли си да поемеш този риск не за себе си а за детенце. аз дето мойто има съвсем лека форма на спина бифида се самоизяждам вече 6 години
че съм могла(да пия двойно повече фолиева киселина, дето нищо му няма на практика, а да мисля че може да няма кой да се погрижи за него...направо блокирам не мога да мисля за това.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: elia]  
Авторeлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 15:48



имаше един филм, ще ти е интересно да го гледаш но за мое съжаление не се сещам името му. беше по истински случай за един май италиански оперен певец в край на средновековието-ренесанса името му се превеждаше като бръшлян или нещо подобно, ако някой се сеща нека подскаже.



Тема това Патриция Василева ли се нанесе тук?нови [re: eлия]  
АвторУxaпaнa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 17:58



Горката какво я интересува проблема като цяло, след като не е рискова група?



Тема Re: това Патриция Василева ли се нанесе тук?нови [re: Уxaпaнa]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 20:29



Ухапаната...
сигурно има достатъчно позитивни които не са били в никоя рискова група но това не им е помогнало нали...
щото има огромна разлика между статистиката и конкретния човешки живот, нали...
не че искам да се заяждам, но съм си напънала мозъчната клетка, и съм предложила нещо постижимо сега не някога, реално и без риск за майката и детето.
нещо което за тебе май не може да се каже



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: elia]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано12.04.07 00:27



Това да сватосаш близък роднина вместо "оригиналът" несъмнено е екзотична идея, та чак извратена ми се струва.

Всъщност трябва да знаеш, че това, което се прави като технология е доказало безопасността си и така "оригиналът" ще си стане биологичен баща без да е заразена майката.

Това се цели със задачката, а не пръкване на всяка цена на бебе от някой си.

Вече няма нужда Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторБeзизxoднa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 04:23



Тя е напънала мозачната си клетка и е сътеворила тази гениална идея. Нали змаещ отношението на Патриция по проблемиа? Тотално негативно от години! Ако изровим мненията и в другите клубове по проблема ще се види че ме малко пъти е излагала темата за ХИВ и СПИН като тема която не е важна за определени групи хора. Сега явно или е дошла тука да търси успокоение за своя близка която вече е в рисковата група или да си напъва мозъчната клетка да дава безсмислени идеи точно на тези които най много имат нужда от изпитаната техника Sperm Washing




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.