Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 12.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор samel (непознат )
Публикувано23.11.06 03:59



Майката, момичето не е искало мнението ти ,нито пък е търсила съвет дали да зареже серопозитивния си приятел или не !!!!! НАпротив търси съвет как би могла му роди едно здраво и хубаво бебе! Което пък е напълно възможно,за сведение на непросветените!!!А ти твоите мнения си ги пази за себе си ,като никой не ти ги е искал!!! Чудя се какво изобщо правиш в този клуб

?????



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.11.06 09:24



Добър съвет от една обикновена българска майка.

Друг е въпросът какви са характеристиките на "обикновената българска майка" относно обществените проблеми. Това тук личи с позиция на щрауса. Не виждаш проблема, защото не искаш и си внушаваш, че до тебе няма да стигне. Е добре, виждали сме ги достатъчно такива. Случва се детето им да умира от СПИН, защото не е получило добро лечение. Но те понеже "болестта" била срамна не се борят за него, че и бързат да скрият истината и пред себе си, че това е било неизбежно и лекарите винаги са прави. Обаче не винаги е истина такава и у нас достатъчно често засегнатите от проблема умират от неадекватно лекарско поведение. А други имали късмета да попаднат на адекватно такова "тровят" въздуха и ще, още доста години, подозирам до поне средната продължителност на живота в България. Вярно е, че живот с това заболяване не е лесна задача, но не е и невъзможна вече.
И да се върнем на темата с кого да свърже съдбата си мод-ката. Бих задал насрещен въпрос към "загрижената". Ами ако беше хемофилик, за когото прогнозата за живот е до към 40 години има ли смисъл да го "за-обичва". Ами ако те после имат дете от женски пол, което пък може да предаде този дефект на своя син. Да вземем да прекъснем веригата има начини. Да убиваме , разбирай прекъсваме бремеността ако плода е от мъжки пол, а майката има баща хемофилик. Може и да забраним на мъжете хемофилици изобщо да се размножават и да съветваме жените за ди избягват. Само, че и при двата примера една жена може да си "хареса" "обекта" без да знае какво му има и да го оцени първо по-други параметри. Ето я аналогията с конкретният казус. Да забраним, да отхвърлим, да избягаме от проблема. Няма нищо по-лесно и по-популярно. То затова ние хората не сме връх на еволюцията. Можем да мислим, но за какво го използваме. За да бъдем животни. Да бягаме от нещо, което не разбираме. Това може често да ни спасява физически, но не ни издига от живота в дивата природа който междувременно унищожаваме методично.

Ех, Томов да ми падне!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано23.11.06 09:55



Все пак си мисля, че всеки човек би постъпил като мен. Просто не всеки и попаднал в тази ситуация. Когато имаш време да премислиш нещата, да четеш и да насочиш вниманието си към фактите, да умееш да прецениш плюсовете и минусите и да решиш за себе си-тогава е по-различно.
Четох в някакъв чуждоезичен форум преди време въпрос на една майка към специалистите там. Тя се беше стресирала ужасно много, защото дъщеря й се виждаше с ХИВ+ мъж. Питаше как да я откаже от тази връзка и дали тя задължително ще се зарази

. Това е нормален инстинкт за съхранение на детето, нормално е. Сигурна съм, че всяка майка би реагирала така, но специалистите там спокойно й бяха обяснили, че не е необходимо да се притеснява, че това е една нормална връзка и дъщерята няма да се зарази ако ползват презервативи. Въпросът е колко майки биха задали такъв въпрос във форум и колко биха разделили дъщерите си от техните партньори без дори да са потърсили информация по темата...



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: мaмa]  
Автор Meli (непознат)
Публикувано24.11.06 13:51



Това е проблемът на майките - не разбират, когато децата им са влюбени.

Мама, знаеш ли, че по света има над 3000 ХИВ серонегативни жени, забременели и родили здрави деца от ХИВ серопозитивни мъже чрез методите на асистираната репродукция? И при нито една жена не е настъпила сероконверсия.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано27.11.06 16:19



Да бе мнго добър съвет...
стига майката да знаеше че човека се лекува и няма никаква зараза и здравословно е по добре и от нея самата! Тази се е изцвъкала неподходящо тука...



Данчо! Обичам те, никога няма да те оставя!

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано06.12.06 01:34



Ненужен риск е тая работа.Аз също не вярвам на статистиката,че шанса бил не знам си колко процента.Те тогава няколкото милиона серопозитивни трябва да са се размазали от секс преди да хванат вируса.Да,ама не...



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 13:26



О, да! Имай. При положение, че рискът за детето е по-малко от 2 % при хив-позитивни майки (дано не бъркам) би следвало в случая да е още по-малко. Незнам дали би го лепнала от бойфренда ти, защото не съм запознат с технологията (предполагам, че няма да го правиш по естествен път). Но ако шансът да го лепнеш е също около 2 %, според мен си заслужава.

Между другото искрено ти се възхищавам и се радвам, че има такива люде като теб. Светът става по-светъл когато си в него.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: P.]  
АвторP. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 13:32



Прочетох по-горе, че смяташ по естествен път, като в БГ нямало незнам си кво. В Гърция има ли? Колко струва там да се направи? Някъде другаде из Европа? Цени?

Ако мислиш да го правиш по естествен път считам, че е доста рисково, още повече, че е почти сигурно, че няма да стане от първи път. Ако е инвитро също няма 100 % гаранция, но ако си под 30 години шансът е доста голям.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: P.]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.12.06 20:09



Този метод е измислен от италианци. Ето

гледам, че цените варират в Европейските центрове между 500 и 5000 EUR, но това е за един опит.
Май ще имаме възможност да се направи и в България, сега чакаме да видим дали ще стане работата



Тема добре де ами защо не го направите...нови [re: julkata_]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано25.02.07 22:32



добре де ами защо не го направите просто със секс от какво се притесняваш ? може да се изследвате за СПИН преди това за да се сигурни и готово :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.