Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 24.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано05.09.06 08:42



в България ли?
Ми да идат в Англия. Законово! Или вГермания щото не искат виза!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.06 08:48



Ти нали си в Лондон.
Сър Елтън нали си спретна подобаващ купон по повода.


Хич да не ти пука за подробности тук.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано05.09.06 13:39



Може да се каже, че и из Англията си търся акъла



Тъй тъй заговорихме за Англия, какво мислиш за тази вчеръшна статийка от Гардиан?


Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.09.06 20:39



Парников ефект, глобализация и миграция = променена ситуация.



------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано22.09.06 10:42



Е оня ме принуждава да му го начукам с неговите средства.

Вдигам темата, защото не се отказва да е идиот.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Трудностите по пътянови [re: julkata_]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано14.10.06 12:59



Здравейте всички!

Включвам се в темата ви от позицията на лекар, който се занимава с проблемите на стерилитета. Темата е трудна за мен, тъй като и аз като другите ми колеги нямам опит в тази сфера. От прегледа на достъпната за мен литература за момента съм стигнала до следните изводи, които се надявам да коментираме заедно, за да стигнем до правилното решение:

1. Предварителните изследвания, проследяването, стимулацията, обработката на еякулата, вътрематочната инсеминация и т.н. действия за прилагане на АРТ при серопозитивни не се различават съществено от стандартните, отработени са вече, апаратурата е същата, нищо няма да се "изцапа", единствено дребен консуматив ще се наложи да се закупи, което не е проблем.

2. Преди инсеминацията трябва да сме сигурни, че няма остатък от вирусна НК, което трябва да стане чрез имунофлуоресценция /не знам дали е приложимо у нас/ или чрез разновидност на PCR /което ми се вижда по-реално/.

3. Сега действащата Наредба № 12 от 30.05.1987 г. за изкуственото оплождане на жените, както виждате, е остаряла морално, но е все още действаща. Според нея "Чл. 9. Ал. (2) Лицата по ал. 1 удостоверяват здравословното си състояние в кабинета по стерилитет по реда на чл. 6, т. 1 и представят: заключение от окръжния психо-неврологичен диспансер и от генетична консултация по местоживеене, че нямат психично или наследствено заболяване и отрицателни резултати от серологични изследвания за СПИН, луес и вирусен хепатит тип "В"." Това на практика поставя забрана да се прави инсеминация на серопозитивни. Не знам има ли механизъм да се получи разрешение и от кого.

4. Ако се получи разрешение за процедурата, закупим консуматива, намерим лаборатория, която да направи крайното изследване преди инсеминацията и сме готови за работа, не съм сигурна дали ще получа разрешение да го направя от ръководството на болницата, в която работя /понеже не е моя

/.

Това са първоначалните пречки, които виждам. В хода на работа могат да възникнат и други. Очаквам вашите въпроси, коментари и предложения.




Тема Re: Трудностите по пътянови [re: Meli]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 16:30



Първо да кажа, че много се радвам на интереса от твоя страна и на помощта

В България за такова нещо не е говорено официално, пък дори да е споменавано, то хората, които биха могли да помогнат, са го подминавали без коментар. Точно това е причината аз и други хора, които го искат, да търсим начини сами да си помогнем.
По т.1 няма проблеми.
По т.2 - има къде да се направи PCR тест, това също не е проблем.
По т.3 сега вече го закъсахме, защото това с тази наредба ме хвърли в музиката Добре, че го спомена, защото може да се окаже проблем. Все пак този проблем също е разрешим, въпрос на време е. Хората не са го мислили това, че ще се случва, пък някой трябва да им обърне внимание на подробностите, така че и това ще бъде сторено през следващите няколко седмици
По т.4 единственият проблем, който виждам, е че болницата не е твоя Ако това може да стане реалност, тази болница ще бъде единствената тук и за околните държави, в която може да се прави това, така че може би ще има интерес и от двойки в чужбина. Да кажем, че това ще бъде стимул за ръководството Все пак си е допълнителен плюс за реномето, дори да няма кой знае колко голяма печалба от тази работа, защото не сме много желаещите в България на този етап

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: Meli]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 17:37



Видях я тази наредба. Струва ми се странна. Обърнах внимание на този текст: "Лицата, които ще дават генетичен материал, могат да бъдат само български граждани на възраст от 18 до 40 г. - физически и психично здрави, наследствено необременени, с нормални параклинични изследвания и показатели на спермограмата." Означава ли това, че моят мъж трябва да е под 40-годишен? Той не е над тази възраст, но ми се стори странно, защото по тази логика мъж на 42 години не може да стане татко

За нашия случай да не говорим.
Странно е, защото на една ХИВ+ жена никой не и забранява с наредба /или поне аз не знам да има такава/ да има дете от ХИВ- мъж. Това зачеване може да стане елементарно, а има някакъв риск за детето, ако не се вземат мерки.
Вече започвам да се обърквам. Тъй де, значи на практика държавата може да ни забрани да имаме дете Другият вариант е да се промени наредбата. Все пак този проблем тепърва ще го има и тепърва ще се появяват такива хора. На практика държавата ме кара да се ядосам и да опитаме да имаме дете по нормалния начин, без да ползваме презерватив просто. След това евентуално държавата ще трябва да плати лечение за още един човек, респективно за мен. Егати държавата!

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: julkata_]  
Автор socialen_rabotnik (разбиращ)
Публикувано15.10.06 22:21



Защо не се обадиш в Министерство на здравеопазването,за да ти дадат отговор даже,най-добре им спретни едно писмо.Все пак те определят политиката в тази сфера,нека кажат дали планират промяна в тази наредба?



Тема Re: Трудностите по пътя-разсъждениянови [re: socialen_rabotnik]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.10.06 22:45



Това е идеята по принцип. Ще действаме по въпроса. Нервирам се, защото сега вместо да мислим за практическото приложение на метода и резултата под формата на малко пискливо същество, трябва да се занимаваме с Тонка Върлева и нейните колеги



In joy and sorrow my home's in your arms...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.