Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 12.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: -beizbolista-]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 17:20



Ами като се има предвид, че тези неща не са уредени и за нормалните двойки, които го нямат този проблем, а примерно имат проблем свързан със стерилитет, на нас никой няма да ни обърне внимание. Второто е, че в България няма много такива двойки и дори частните клиники не смеят да се нагърбят със закупуването на това нещо, защото не са сигурни дали ще си избият парите после. Проблемите са много


Проблемът беше поставен пред Тонка Върлева, но на него май изобщо не му обърна внимание...

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 20:17



Юлке, потърси парички и беж в чужбива да опитате. Не си заслужава да рискувате за едни пусти пари. Мисля, че на цена около 800 евро в Италия могат да направят процедурата без да лежиш в болницата и другите тестове на мъжа и жената. Просто промиването и нищо друго. Ако тамошните шефове се съгласят само това да направят де. Италия е страната създател на технологията, но провери и в Полша. Там може да е по-евтино, а знам, че също го правят. Другите алтернативи са в Англия и Щатите.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 20:23



А не трябва ли по-дълъг престой? Парите лесно се осигуряват, просто не знам колко време отнема. Не трябва ли лекарско наблюдение? Не трябва ли да му се направят на него изследвания и т.н.? Инсе-то кой ще ми направи, да си мъкнем материала с нас ли?



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 20:36



Идеята е само той да отиде да даде материала и като го промият да се върнете тук да направите другото. Същото се отнася и до всички изследвания на двойката. Иначе не знам колко ще излезе с престой там на двамата и процедурата до края.
Мисля, че едно "вкарване на материала"

е нас е към 300 лв. на опит.
А самото промиване не е супер сложна процедура, но нашите лекари тук не искат да си цапат центрофугите. Пък и няма икономическа ефективност за толкова малко хора, пък то особено в тази област гледат парите и дерат кожи.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 20:52



Абе "вкарването" на материала не е проблем, все ще има кой да го извърши


Добре де, убеди ме.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано04.09.06 21:26



Моето мнение е че, в България не се прави това миене на спермата не поради друго, а поради факта че никой общопрактикуваш генеколог не иска да си цапа ръцете с ХИВ. защото както една потребителка тука писа, разбере ли се че работи със серопозитивни, ще го напуснат други пациенти!
Но сега по темата
Според мен преди една жена да е готова да роди дете трябва да има здраво семейство. Не казвам че партьора и може да не е подходящ но да не го нарича приятел а съприуг. Например аз съм в процес съ
о на сключване на граждански брак, и това същ
о е свързано с ходене до чужбина, но мисля че преди да се замисля за поколение, трябва да имам брак. Ето защо това е много важна промяна в живота ми. Взаимното съжителство, вече става всекиднвеие и докато до сега сме се виждали само от дъж на вятър за по няколко нощи, то вече получих първите мръсни черни чорапи за пране - странно до сега бях прала само розови - т.е мойте.
Освен това въпросътт с трудувата дейсност също трябва да се реши. Не е възможно по време на бременноста и след нея майката да извършва трудова дейност, и поради факта цче социалните помощи за майчинство са много малки като рамер, бащата е длъжен да работи. Въпореки висчко самото съжителство също пооставя въпроса кой къде да работи, защото при нас се оказа че новто семейно гензденце е в един квартал който юне е удобен на работното мяасто на другия, и щесе мисли за смяна на работното място. Освен това съм свикнала и да живея винаги в центъра... аа...
Както и да е.
След като се приемат по горните факти едва тогава може да се мисли за дете.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 21:29



Добре, да кажем, че описаните от теб условия са постигнати



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано04.09.06 21:36



ами значи тогава пътуване до чужбина и от двете стани ще е идеално, защото спермата може да умре по пътя!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 23:03



Юлче, без да преглеждам съветите на другите, ти казвам, да направите ЛУД, АМА ЛУД СЕКССССССС - без страх, без притеснения и с МНОООГО ЛЮБОВ.
Така и зачеването ще е по-сигурно. А ако не стане, подесеторете и т.н..

Не се бой от "ХИВ"! Хайде, нека от мен да мине, хапченцата са насреща!
20, 30 или 40 години малко ли са? Та това си е цяла вечност!

И само да не кръстите бебчо на мен, ще си имаме разправии!
...........................................................................................................

Нямам много време за форуми, щот се опитвам да лепна "ХИВ".





Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Tomov]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано04.09.06 23:07



Да го лепнеш на някоя, или да си го лепнеш?



Задължително ще е кръстено на теб, цял живот ще се сещаме за теб и ще те споменаваме с добро!

In joy and sorrow my home's in your arms...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.