Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 13.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Haивнa]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 16:45



наистина ме подразни защо и как решихте че съм някоя си патрисия, и си позволявате да приписвате кто мой цитираните грозни реплики?

това което написах на Юлката, причината да го напиша е че когато сестра ми роди преди много години просто изведнъж осъзнах че го обичам като свое дете и че то се и всъщност наистина и мое дете, защото аз и тя макар и ние самите толкова различни сме наследили едни и същи гени, които предаваме на децата си. И сега когато имам свое дете и мога да сравнявам- да аз наистина обичам племенницата си също като свое дете. какво перверзно и извратено виждате в това?!?
не става дума за някакви донори. след като при една еякулация се отделят около 300-500млн спрематозоида не мислите ли че е въпрос на случайност кои гени на родителите ще се предадат а броя им е толкова голям, че комбинациите са безброй. следователно генетичен материял от брат ще даде практически почти идентичен резултат.
Извинявам се за бруталното обяснение Юлка, не бих написала нищо ако смятах че ще засегна жена която желае дете.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор Meli (новак)
Публикувано01.05.07 11:40



Разликата между "почти същото" (твоята идея) и "същото" (решението на цивилизования свят) е колкото оттук до Марс и обратно на бавен ход.

Липсата ти на такт е впечатляваща, Елия, която и да си.
Просто приеми, без да разсъждаваш, че има жени, за които не е все едно от кого забременяват.

Също така погледни, ако можеш, и от страната на мъжа - да знае, че може да се възпроизведе, макар да носи опасен вирус в себе си, да е сигурен, че при този процес няма да зарази партньорката си и детето ще е здраво, това е огромен стимул за него, това му дава смисъл да продължава живота си, мотивира го да се лекува, да внимава. Тази възможност, която съвременната медицина предлга, стабилизира връзката. Самите ХИВ позитивни я описват като "една врата, която се отваря пред нас, след като преди това е била затръшната". Не съм го измислила аз, само цитирам резултатите от едно голямо проучване, което д-р Семприни е направил в Италия.

Д-р Семприни е първият учен, разработил методиката и приложил на хиляди двойки без нито една сероковерсия.




Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.05.07 12:16



Не сгреших като обявих идеята ти за екзотична и чак извратена.

Но ти настояваш за нея и сега вече няма да имам предвид второто си определение за идеята, а за теб.

Това което пишеш са чисти глупости от чисто човешка гледна точка.

Не ми излизай с мотивация на изсдледовател на гените.
Забравяш основната причина на двама души да създадат дете.



Тема Re: Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: no one]  
АвторЛилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 09:11



а какво и оbръщаш внимание на Патриция
то нали ни е ясна от доста време колко е гениална. Влизането и тук и изказване на поредени от единсвената и мозъчна клетка мнения наистина са смехотворни!
АRe: Помогнете ми, имам нужда от съметвотини!
ХАХА все пак трябва да има и такива дето да ни веселят и разсмиват.
Аз например се чудя дали ако тези мнения за братя и кастрирането се пуснат в една истинска класация на ТОП постингите няма да спечелят голямата награда на публиката! Макар че госпожица Василева има и други смехотворни мнения но тези ще бъдат номинирани в категория ХИВ и СПИН!



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано02.05.07 18:04



Той няма брат


Не е случайно това, че толкова двойки имат проблеми със създаването на поколение. Понякога мъжът има проблем и не може да направи бебе, понякога проблемът е в жената. Все пак се борят, за да създадат дете ДВАМАТА
Това е целта на занятието.

______________________________


Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Meli]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:26



мда по твоята логика дай да обявим за второ качество жените които осиновяват деца или които приемат донор на сперма . Щото излиза че те не са толкова възвишени и им е все едон така ли?

Много се радвам че някой някъде е измислил как да може да стане, но товя явно още не е реалност в България, не се знае и кога и дали бюрокрацията ще бъде преборена за това.
Да се всключа и аз в хора дето приглася стискаме палци дато на стане, като е очевидно че има ланива от проблеми, включително законодателни, без никакви конкретни вероятности за промяна, не мисля че това ще е полезно на някого. дори защото има вече достатъчно такива мнения.

Все още твърдя, че това което така нетактично съм предложила е, ако не идеалното, то поне най-близкото до желаното и във властта и възможностите на двойката да направи в обозримо бъдеще в България. без да се намага да чака и да се надява някой да се сети и да се накани и да се мотивира да промени някоя наредба, и т.н. и т.н.

Разбирам че няма нищо по хубаво от идеалните неща , но живеем с компромиси всеки ден, а ако сложите на везните точно такъв компромис и едно желано дете... наистина не вижам защо трябваше дами се нахвърляте така!?!
аз поне предложих на питащата една идея, за размисъл, един работещ равиант, вие с какво точно й бяхте полезна, ммм?



Тема Re: По точка 3.нови [re: Иcтинckи]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:30



наредбите важат за всички, или се отменя съответния член за всички или не. да се прави изключение за конкретна личност би било дискриминация, а министъра не може да си го позволи, защото ще наруши законодателството, и въпросното изключение ще боде противозаконно и ще се отмени.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: julkata_]  
АвторEлия (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 11:39



Искам да ти благодаря... всъщност за нормалното отношение.
разбирам те и аз съм майка и се надявам да успеете скоро, просто познавам бълг бюрокрация и съм пълен песимист що се отнася до нея.

На всички останали, които ми се нахвърлиха така грубо и неучтиво искам да кажа следното: Загубихте уважението на един млад образован проспериращ човек, който смяташе че ХИВ позитивните са или могат да бъдат пълноценни и хубави хора. (много по добре от мене знаете колко сме малко тези)

Вече се съмнявам и то съвсем не заради вируса, а защото сте допуснали омраза в сърцата си а това се лекува още по-трудно и от СПИН.
занапред няма да ви развалям уединението, явно искате да се изолирате, или поне се държите така че да отблъсквате добронамерени хора, които просто се опитват да разберат и да приемат, а не да си казват това не ме интересува- на мене не може да ми се случи. Беше глупаво и оскърбително за мен.



Тема Re: Помогнете ми, имам нужда от съвет!нови [re: Eлия]  
Автор Meli (новак)
Публикувано03.05.07 15:11



Нищо подобно, Елия, логиката ми съвсем не е такава.
Аз познавам много хора от всички категории, които си изброила - осиновяващи, ползващи донорска сперма и т.н. Никога не бих ги нарекла второ качество, никога дори и не съм си го помисляла. Но всички те са опитали да вървят по логичния път - сблъскали са се с проблемите на стерилитета, решавали са ги, не са успели да излекуват единия или другия, или и двамата и са минали на следващото ниво - донор, осиновяване и т.н.

Все пак двама души се срещат, обичат, живеят заедно и е нормално да искат да имат собствени деца. Дори когато мъжът е болен от рак. Или е диабетик. Или е алкохолик. Все пак жената, която го обича, ражда от него, а не от съседа. Просто е - хората имат инстинкт да се възпроизвеждат. Ако не го разбираш, ако не желаеш да го разбереш, това вече не е в моята компетенция.

Опитай отново да се поставиш на мястото на ХИВ позитивния човек. Подобно е и ако човекът е болен от нещо друго, което уврежда репродуктивното му здраве - това са тежки, но в голямата си част лечими и преодолими проблеми. Трудно е да се поставиш на мястото на другия, зная, но ако наистина искаш, можеш да го направиш. И тогава пак ще си говорим.

Да видим с какво съм била полезна аз:
- осмислила съм проблема
- преодоляла съм собствените си страхове, предразсъдъци и пропуски в познанието
- проучила съм какво може се прави по света
- изучила съм методиката
- намерила съм хората, от които зависи част от нея
- изнесла съм лекция пред колегите си на конгрес по стерилитет и репродуктивно здраве
- говорила съм с колегите си неформално и съм намерила съмишленици
- направила съм предложение за законодателна промяна
- кандидатствала съм с проект за обработка на еякулата и вирусологично тестване
- подготвям материал за ХИВ и репродукция за специализирано издание
- направила съм някои предварителни стъпки като оценка на еякулата, първоначална обработка, проучване на ефекта на ВААРТ върху сперматогенезата
- работя по проект, по който съм предложила безплатни изследвания на ХИВ серопозитивни мъже
- работя частично по проблемите на съпътстващо лечение и подпомагане на сперматогенезата, непротиворечащо на основната терапия
- да не забравя, ограмотявам такива като тебе, които първо пишат, после мислят, а после не желаят да си признаят, че са сбъркали Е, това не го правя много успешно, както се вижда ...




Тема Re: По точка 3.нови [re: Eлия]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано03.05.07 21:07



Виж какво! Продължаваш да филосовстваш на празен ход без да вникваш в писаното или поне да поискаш повече информация преди да си пуснала бомбата. Това дразни всички тук и това, че си вдигаш акциите сама колко си ценна и образована вече никого не вълнува поради показани тук други характеристики.

Относно нормативната уредба не си питала, но за да ти е ясно тя така или иначе се преработва в момента за да се синхронизира с по-нормалната в ЕС.
Това включва да се промени и дискриминиращият момент на забрана ХИВ-серопозитивни, както и позитивни за хепатити и др. подобни да бъдат донори на сперма. Това просто не може да остане така, а да го има се дължим на много старата Наредба 12 писана някъде през 60-те години и редактирана за последно през 80-те на 20-ти век, когато е ясно, че е нямало технологии позволяващи безопасност на съответните процедури по оплождане. Това се нарича прогрес и няма нищо общо с примиряване с недостатъците на съществуващата реалност. Това важи и за доста от хората, живеещи с ХИВ, макар да си се опитала да си създадеш друга представа и я обяви тук. Друг пък като правиш обобщение не избързвай. Макар да е присъщо на младостта и да го разбирам, точно в деликатните теми се замисляй повече. Казвам ти го като вероятно 2 пъти по възрастен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.