Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 10.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема комикс книжка  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.08.06 14:28





Попаднах на тази книжка в един репорт на OHCHR - Office of the High Commissioner for Human Rights. Моля не ми опропастявайте и тази темичка!

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.08.06 19:20



Няма, няма, поне аз не направо



Виждал съм я наживо, но подобни продукти са с ограничена ефективност и доста по-елементарни от живота и проблемите срещани при работата с различни хора.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано27.08.06 19:45



Ааа, това ме кефи максимално


Трябва да има такива и в България, определено информацията се поднася по много по-лесен и интересен начин.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 20:52





Така ли?! Ха-ха-ха!



Тема Re: комикс книжканови [re: Tomov]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано27.08.06 21:10



Хаххаххахаха



Pffffffff

Тема Re: комикс книжканови [re: beizbolista]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано27.08.06 21:16



За Томов-ясно. Ма за теб не схващам, що за забавление намираш в това да се присмееш на нещо в клуб СПИН?

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: комикс книжканови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.08.06 21:18



Ами тя книжката е направена (по мое мнение), за първоначално запознаване с ХИВ и Основно, за да призове към толерантост. Иначе съм съгласна, че един комикс не може да разгледа проблем в дълбочина, но е един малко по- разчупен поглед към последния.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано27.08.06 21:20



Разбира се, че не може, но не това е целта на комикса. Трябва да е лек за възприемане, да не натоварва с излишна информация и да се хванат основните моменти, към които е насочена темата. Има достатъчно научна литература, която е вече с друга цел. Това е доста успешно попадение, според мен.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: комикс книжканови [re: julkata_]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.08.06 21:35



Да, и аз си ги помислих тези неща и се зарадвах, че попаднах на него. А, и колко хора четат научна литература... Колко хора изобщо по света имат необходимата квалификация да го направят... Пък и, от комиксчето лъха положителна енергия, постоянно припомняне, че всички сме хора, без значение какви сме се родили или какво ни е сполетяло.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: комикс книжканови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.08.06 22:34



ОК за някои сигурно ще е от полза, но както казах хора различни и не всеки ще погледне на едно такова представяне на проблема достатъчно сериозно.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: комикс книжканови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.08.06 22:52



Това, което ми направи впечатление всъщност е неколкократното представяне на проблемите около ХИВ под различни форми... В семейството, в училище, в различните институции...Наблягането, че има, Има такъв. И че затворените очи ги има също. И призива да не се поддаваме на отчаяние и изолация, ако се инфектираме. Че информацията, разпространението й ще спомогне на здравословния ни статус и да бъдем приети като всеки друг човек.
Ако сме от ответната страна да Разберем и Подкрепим. Бюлетина започва с призив към толерантност, рефрена върви през цялото комиксче и завършва със същото. За мен е сполучлив. Да, човек с повечко информация може да го помисли за повърхностен. Но посланията са там. А, и - четеш форума и виждаш колко хора питат точно за писани в тази комикс брошурка състояния... Знам, че е трудно да оцениш като сам знаеш повечко... но факт е, че планетата ни е полуграмотна.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Редактирано от sometimes_somewhere на 27.08.06 22:55.



Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано27.08.06 22:59



Ами да, така е. Това просто е по-различен начин да се представят фактите, по-лесен за възприемане. Важно е да се обхване някаква група хора като цел на посланието и определено може да се случи. Всичко е ясно и точно, информацията като цяло е достатъчна за една обща култура.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано27.08.06 23:19



Тъкмо ми напомня как една година тук показваха клип с умираш от СПИН с цел да постигнат толерантност към ХИВ-серопозитивните у нас. Страхотна идея плод на болни мозъци доста далече от темата и смисъла. А авторчето на идеята се оказа едно поетче, един дявол как се казваше ама съм го виждал и в сблъсък по БТВ да се пъне да го броят за талант. Всъщнот проблемът си идва от хората които са му дали пари на това доморасло идиотче за сътворената тъпотия и дори не си направиха сметка, че ефектът ще е обратен.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: комикс книжканови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано27.08.06 23:39



Естествено, че не всичко би имало търсения ефект... някои зле обмислени мерки ще са с крайно негативни резултати, малко ще са с наистина добри резултати, и повечето ще са вариращо приети в зависимост от една камара демографски фактори...
Сега, тая брошурка за мен е много обща - но вече казах на мен какво ми говори... И още, изобразени са деца, т.е. тези, които би трябвало да се научат тепърва на толерантност, а в същото време учат възрастните на разбиране и взаимопомощ... Виж... за мен брошурката е символично силна, но може би аз така си я виждам. А, това с калпавите кампании се случва като човек поръчва за чужда сметка.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: комикс книжканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано27.08.06 23:56



Точно това е - в България няма подходящ начин за поднасяне на информацията. Не че няма, просто не е приложен. По кампаниите е все едно и също-нахлузват се презервативи на бананчета, говорят се едни и същи неща, които вече се знаят механично, но едва ли се възприемат от тълпата. А ще бъде мнооого по-интересно, ако се направи нещо такова като тази брошурка за различните възрасти, примерно.
Дори по телевизията е едно и също-хора в гръб разказват колко е лошо, как страдат... клюкарски истории... Вместо да се обърне внимание на образователната част като цел, се занимават с дребни сензацийки и сълзливи истории.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Изтрихнови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано28.08.06 20:06



две писания на Томов и no one. Не бяха по темата.
Да се обърна към вас двамата:
Дамата държеше темата и този път да си остане "неопорочена".
Това беше само за информация



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Изтрихнови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано28.08.06 20:20



Е аз се постарах, но някой има трън в гащите и не мируват.
Та за такива няма как да си мълча.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Изтрихнови [re: julkata_]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано28.08.06 21:21



Благодаря ти.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: комикс книжканови [re: Tomov]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано28.08.06 22:38



Юлче,Ането какво прави постоянно?Или на нея е позволено?Ползва се с привилегията явно в не добро състояние на духа да пуска теми за гнойни пъпки и да се гаври с постовете на форумистите,че дори и с бременната ми приятелка,като превърна в глобален проблем факта,че съм дал някой друг лев за лекари,а аз просто споменах книгата,която ни даде Боби Кирчев и то с цел да кажа във форума какво съм прочел ,написано от човек,специализирал 7 години в Марсилия,явно притежаващ мааалко повече знанийца от въпросната Ано ли е Е**** ли е незнам..........
Потвърденова също напоследък е в цикъл и ми прави забалежки за незначителни неща,че съм постнал нещо във връзка интересите на форума,фен съм бил...
Абе мили хора,приятелката ми заради това бебе си седи в нас по цял ден и влиза във форумчета за мацки и бременни,където представете си влизат само жени,които по природа са по-импулсивни и пъвросигнални,и в тези форуми влизат стотици жени,а ние 5 човека сме се хванали за гушите,дето не зависи нищо от нас,нито световната история ще променим,нито ще направим сензационно откритие,нито се конкурираме помежду си,нито делиме нещо.
Дайте да се изслушваме малко.Супер гиздав пост написах,но съм яко сбъхтен днес от работа и много неадекватен,не приемайте като обида всичко,което напишем аз и Томов все пак!

Само Бог може да ме съди!


Тема Оффнови [re: beizbolista]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано28.08.06 22:55



И на теб Потвърденова ти е в главата. Коя е Потвърденова, знаеш ли?
Пич, за да разясня за незнаещите, Новооткрита Потвърденова е една ХИВ-серопозитивна жена от един друг форум, която там сподели, че е новооткрита. Тук такъв ник няма. Такава персона няма.
И ако мислиш, че на една ХИВ+ жена проблемът и е по-малък от проблема на бременната ти приятелка, ще ме извиняваш. Ще ме извиняваш и за друго. Ти явно нямаш близки с проблем ХИВ/СПИН и нямаш представа за какво иде реч. СПИН-дисидент ли си? Отричаш ли, че ХИВ е вирус, който я го има, я го няма? Мислиш ли, че ъветът на Томов към мен да си направим бебе с моя ХИВ+ приятел без да се пазя, е разумен? Изобщо тези неща стигат ли ти до мозъка, или пишеш, колкото да се разтоварваш?
Сега не пиша като модератор, а като пряк участник в този клуб. Аз съм против вредните идеи на Томов, защото застрашават здравето ми и здравето на моя приятел. Освен това ме бОли нещо-си-там-долу за религията, щото оня-там-горе не го .бе за мен и за здравето на хората около мен. Има клубове за религия, те не са тук.
Ясно ли се изразих?

In joy and sorrow my home's in your arms...

Редактирано от julkata_ на 28.08.06 22:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.