Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 25.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Медицинско обслужване-грозната истина  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.08.06 23:14



Днес гледах новините по БиТиВи. Появи се Павел Малинов и каза, че на ХИВ+ хора се отказва медицинско обслужване. Това е ясно. Ето и какво пише в сайта на телевизията, цитирам:

Поликлиниките отказват медицинско обслужване на болните от СПИН

16 Август 2006

Поликлиниките масово нарушават пациентските права на хората, живеещи с вируса на СПИН Това показва проучване на фондация "Каспар Хаузер".

Близо 15 процента от анкетираните 120 серопозитивни, винаги са получавали отказ, когато са опитвали да се лекуват по общия ред.
Нагласата на лекарите е, че те трябва да се лекуват само в специализираните отделения.

Ето какво казва един от анкетираните:
"Когато си счупих крака, определиха, че трябва да има операция, но после като разбраха, че имам СПИН се отказаха да ме оперират."

"В изследването има случаи, когато пациентът отива при един, втори, трети лекар и съобщава диагнозата си и получава отказ да бъде обслужен. Накрая отива в болница, където не казва за диагнозата си, прави му се операцията и в момента пациентът е в отлично състояние, чувства си се прекрасно."

"Има лекари, които вече са готови да работят с инфектирани пациенти, но става много, много трудно и те самите имат проблеми с техни колеги, когато вече се разбере, че са имали някой, който е инфектиран."

От началото на годината са регистрирани още 40 мъже и 8 жени с ХИВ.

Много от болниците им отказват лечение съвсем законно, като се позовават на липсата на изолирани помещения.

Идната седмица с проблема ще бъдат запознати директорите и ръководството на многопрофилните болници в София.

Специализирани курсове ще преминат и 70 лекари и стоматолози.


Очаквам коментари, както и мнения за "Каспар Хаузер". Тук вече беше загатнато, че почти никой не желае да изражда ХИВ+ жени, това също е част от проблема /според мен/. Щом почти всяка бременна жена я пращат на тест преди раждането /но не много преди, а толкова колкото да се разбере дали е безопасна за лекарите/, то яко се е закъсало. Сори, ама е.... лекарите. Утре ми е интересно дали при катастрофа ще помогнат на човек ако си признае или ще го оставят да умре. И изобщо кой е най-добрият вариант-да си кажеш или да си траеш?
Мислех, че има обучени лекари, в кой век живеем, мама му стара /с извинение/!



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 20:13



И когато професионалните лечители "отказват" да им окажат медицинско обслужване на кого ги пращат, Юлче? Аз лично не познавам някой да се е оплакал, че не са му оказали помощ, поради страх от заразяване с "ХИВ". Оказват дори на най-мръсни просяци и т.н. Но какво се цели с този репортаж?
А зъболекарите, които обслужват "опасните", ще задържат ли другите си пациенти? Заради 1-2ма губят стотици здрави. Всъщност такива зъболекари биха учили как да не убият мъжете с придобита крехка имунна системи, но като разберат здравите... Нали знаеш как СПИН-демагогията разглежда проблема. Тя държи настрана тези специфични мъже от обществото и от науката.

40 мъже на 8 жени! А дали въобще жените ще развият СПИН?!
Абе, Юлче, нали този, който "приема секса" е по-рисков. Нали в повечето
случаи жените бяха тези?
Жената не може да предаде "ХИВ" на плода в нея, та на мимолетно срещнат зрял мъж ли?
Юлче, помисли добре!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано18.08.06 00:05



Е случва се някой да открие топлата вода и доста кьсно.
Поне на думи и срещу подходящ стимул все пак.
Иначе на кой му пука за фактите.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 16:50



аз този Павел не го видях, но на другата сутрин видях Тончето с още един спинолог по БТВ. И една зад кадър. Тончето говорише несвързани неща, уж сттаваше въпрос за нова терапия но дето им били показали в канада на конференция, но за такава изобщо не се изказаха. А пък Спинолога. каза най голямата глупост: че в България Инфгекциозна болница лекува болни от СПИН и Хив заразени, което не е верно! Трябва да се знае, че тази полуразрушена болница с лекарки които искат пари за да погледнат пациентка, избощо не лекува никой а постоянно отказва. Друга една болница млекува такива хора, но избощо споменайа да я споменат. Тая На МУ във Варна. Освен това Тончето каза че фондация Каспър Хаузер е една от тея дето се бори за пшравата на ХИВ позитивните, но както виждаме, тя нищо не е направила. членките в нейния клуб дори и на лекар не могат да отфдидат. Докато на другите фондации си ходят спокойно... да да... мнго тъпо се изрази тТончето...
ЙХайде сега излизам че едняа приявтелка ми даде малко кореселин и мислим да мажем тука едни прозорци и да дишаме!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Tomov]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 06:55



Отказват и още как.Аз сам серопозитивна от близо 10години.Докторите тук са под всякаква критика и наистина отказват всякакви услуги като чуят за диагнозата ми.Да не говорим за заболекарите,или ако им се каже че имаш и хепатит С направо забрави за доктори.Нали д-р Томов?????



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.09.06 11:52



Би било добре да пишеш на български език, някои хора може да не го разберат



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 18:42



i bet they couldnt lol And also i am thinking they cant get that in bulgarian 2 lol





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 20:37



надявам се че скоро нещата ще се променят.Да мислим позитивно а????



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 20:39



нямам личен лекар ако ти е трудно да разбираш ползвай речник онлайн



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.09.06 20:40



Е а де!



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
Авторdarma (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 20:45



nice to meet you 2 julke lol
would send you nudge very soon ok



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: darma]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано03.09.06 21:05



ОК



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано04.09.06 10:30



Errr, I got no problems communicating in English, but lets make it clear - only if the person speaks it better than Bulgarian. The Bulgarian - English of yours makes me winkey- smile :)

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано04.09.06 11:17



Тъй, тъй, нека си пишем на родния език, пък другите да ги опражняваме по чужди форуми. Там може да оценят и нивото, може би



------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано04.09.06 12:17



По стечение на обстоятелсвата владея английски по - добре от български (но по - скоро се срамувам от този факт). Така или иначе за мен е странно в един български форум да се използва чужд език. Представям си реакцията на един англо говорящ попаднал случайно в наш форум (Дарма използваше американски английски, ако не се лъжа, но както и да е). С предположение съм, че за него/нея ние ще изглеждаме сякаш не си уважаваме езика.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано04.09.06 12:51



аз мисля, че бруклинкия акцент е доста секси. не трябва да се иска изришно да се поише на бътлгарски



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано04.09.06 13:07



Ъм, за мене това си е trash English....
Ма да видиш в някои щати афро американците как говорят... Вместо I am казват Me beez

.

Изрично нищо не може да се изисква (освен ако не е в правилата). Може учтиво да се помоли. Сега, мене по - скоро ще ме улесни, ако тук се пише на английски, но мнението по въпроса с упортебата на български си го казах в постинг по горе.

Взех да офтопиквам пак, така че тихичко се оттеглям

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 23:02



Абе енджойвайте си живота хора.Кво толкова като сме позитивни хехехе.Просто смешно хехехе дори не толкова интересно и истини колкото щеш,но единствената лежи посредата.:)))



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 23:05



Повечко медитация никога не е излишна и наблюденията над нещата като целувката между деня и нощта как такова нещо те презарежда още повече позитивно То си е страхотно.И последните нощи имаше палнолуние пак



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано09.09.06 02:04



Като да се освободиш от житейско - настроените си сетива за живот и смърт и границата между себе си като Няма Значение и Околното като преливащо се. Отминаващо към безвъпросителни. Звучиш усмихнато. Усмихвам се дружелюбно.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Darma,нови [re: Darma]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано09.09.06 03:15





In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
АвторHoвooтkpитa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 10:26



О Дарма! Научи ли за това





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано09.09.06 13:28



Ми то го има всеки месец май!?



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Aнo]  
Авторelmas (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 17:42



Не Ано ,няма го всеки месец! Това е малкото ни закрито форумче създадено само преди няколко дни

на 06.09.06 Виж отново инфото
http://www.aidsbg.info/forum/viewtopic.php?t=712&sid=7c3171745f6db1e2b87c46dcede6adf3



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: elmas]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано09.09.06 20:09



Е то не е за мен, аз пишех за пълнолунието на Дарма!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Hoвooтkpитa]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 07:59



благодаря ти мила





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторDarma (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 21:49



така е да му ебеш майката.лекарите са най големите изроди





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Darma]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 08:07




Имаш бан

Редактирано от julkata_ на 11.09.06 08:32.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано22.09.06 10:34



Е оня ме принуждава да му го начукам с неговите средства.

Вдигам темата, защото показва какво представлява и защото не се отказва да е идиот.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 20:23



Кво обиждате лекарите. Много ме ядосвате. Задължително ще казвате като отивате налекар за СПИНА. Те ще го пазят в тайна. Кво като си траете искате нещо да ги заразите и тях ли. Айде стига с тоя глупашки себелюбен мотив че не ви преглеждали. В това отношение много се ядосвам ама много.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано30.12.07 21:12



Всеки лекар е длъжен да използва лични предпазни средства при прегледа на ВСЕКИ пациент,било той ХИВ+ или ХИВ-.
А ти ако толкова ги защитаваш,иди на лекар и му кажи че си ХИВ+ и тогава ми приказвай за "глупашки себелюбен мотив".
Или пък да ти разкажа историята на една жена,която почина защото каза на гинеколозите че е ХИВ позитивна,а без секцио не можеше да роди,та умряха и тя и детето?
Или да ти разкажа как на друг ХИВ позитивен му"откриха"рак на кожата,без да са го прегледали,само защото лекарите ги беше страх да го пипнат.Добре че съществува институция която преглежда ХИВ позитивни,та успокоиха човека че не е рак?
Или пък да ти разправя за едно 28 годишно момиче,което почина като куче,само защото на един некадърен лекар не му се занимаваше да го лекува?
Да ти давам ли още "глупашки себелюбиви" примери,а?



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: bat_out_of_hell]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 21:41



Единични случай винаги има. Аз мога да кажа че има ХОВ позитивни които нарочно заразяват. Това е много по лошо. Аков някоя критична ситуция лекаря намя как да използва средства кво да се разболее самия ли?



Тема Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано30.12.07 22:57



Ти май никак не си наясно със ситуацията.Това е добре за теб,че не си се сблъсквал с тези неща.И дано никога не се сблъскаш
Но питаш ли ХИВ позитивните какво им е?
А че лекарите са ни недоучили,това не ги оправдава.Лични предпазни средства трябва да употребява всеки лекар и във всяка ситуация.Какво разбираш под критична ситуация,когато лекаря си е в кабинета,има и маска и ръкавици и всичко с което може да се предпази.Най-малкото защото много от ХИВ позитивните не знаят че са такива,защото никога не са ходили да си направят тест и дори и да искат не могат да предупредят лекаря за статуса си.Пък и ХИВ не е най-големия проблем-има и Хепатити,и други НАИСТИНА заразни болести.От тях не трябва ли да се пазят лекарите?Според теб колко хора биха си казали че имат Хепатит Ц?А докато за ХИВ/СПИН има терапия и тя е безплатна за всички,за Хепатит Ц терапията е за ограничен брой хора.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: bat_out_of_hell]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 23:10



Виж следната ситуация.Случва се катастрофа. Да кажем единят шофьор е здрав човек, а другия ХИВ позитивенкойто знае за ситуацията. След катастрофата се отзовава цивилен лекар- тоест без никакви средства, които трябва спешно да притисне гърлото на позитивния първо например, когато той кърви. Рекарят получава рани докаторови из пепелта от горящите коли и е ясно че ще се зарази ако притисне с ръце гърлото на човека. Отделно със същата ръка след малко трябва да помогне на другия кървящ човек. Преди всичко това да стане, лекарят едвали има време да мисли че точно един от тези двамата е ХИВ позитивен? Или ако щещ от друга подобна болест, за която той знаае. Не мислиш ли че тогава човекът е длъжен да заявиче е позитивен, което може би би акарало лекаря по някакъв начин да потърси някъкъв ачин да предпази себе си и другия?



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано30.12.07 23:27



Ами ако човека е в безсъзнание и не може да каже?Тогава лекарят няма ли да се зарази?Или ако все пак е болен от нещо и не знае,незнанието на човека ще предпази ли лекаря от болестта?Екстремните ситуации не оправдават никого.Не е кой знае колко сложна работа лекарят да има в себе си чифт латексови ръкавици.Нито тежат,нито заемат кой знае колко място.
Пък и темата едва ли е за екстремните ситуации.Лекарите МАСОВО ОТКАЗВАТ да прегледат човек които е позитивен,в кабинета си,при всички удобства които има там,макар че нищо не рискуват.Да не говорим че 99% от стоматолозите не искат да лекуват ХИВ позитивни,макар че имат т.н. индивидуални комплекти инструменти и също разполагат с предпазни средства

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 00:11



Аман от "разбирачи"! Ти защо реши, че лекар би се заразил, ако ползва предпазни средства, както е редно? И защо пък трябва да си казват хората??? Лекарят трябва да се пази, както и да пази пациентите си.
Виждала съм на врата на стоматолог да пише "съобщавайте за СПИН, Хепатит, бла-бла"... Той дори не си слага ръкавици, като работи. Разчита на думи. Ми ако Човек Х не знае, че е ХИВ+, както по-горе каза Бат-ката? Тогава какво да каже? Ти ще кажеш ли на лекар примерно, че преди 1 месец си имал рисков полов контакт, като си толкова съвестен? Така ли правиш? Не, ти най-вероятно си по-чист от водата в най-чистото езеро на света, като оная работа на новородено, неопетнено от ничия ръка, член или вагинални секрети


Хайде да не ти обяснявам как много скоро на мой позитивен приятел са оставили кървяща рана на главата в спешното, понеже ПРОСТО СА МУ ОТКАЗАЛИ МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ. Изпратили са го да си ходи със счупена глава, те дори и с ръкавици не са искали да разровят косата му и да погледнат...
Хайде дано не ти се налага да попадаш в такава ситуация, щото тогава друга песен ще пееш
Весело посрещане на Нова Година!



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: bat_out_of_hell]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 00:15



Ние имахме късмет, че попаднахме на готин зъболекар, щото на моя приятел от години му стои един развален зъб. Предварително казахме на човека и той си го лекува, преди няколко дни му извади зъб, както си е редно-с маска, очила и ръкавици. Много кръв е имало, но определено на това му се казва професионалист-нито за миг не се поколеба да го приеме. Живот и здраве, ще продължава да ходи при него, засега е доволен. Та исках да кажа-дано да има повече лекари като него или поне да ги откриваме





Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано31.12.07 00:57



Виж сега сладур,
Имам да те питам аз пък един въпрос.
Имаме следната ситуация.
Предстояща операция. Планова, никакви екстремни обстоятелства.
Искат тест от пациента, а ако той поиска теста на хирурга избухва буря от възмущение. Кое е коректното. Щото ситуацията да искат тест за операция е толкова стандартна у нас въпреки, че тестуването си е на теория доброволно.
И хората си го правят теста щото няма къде да ходят, но никой от медиците не показва свой, макар, че при инцидент риска е и за двете страни.
А сега ми кажи пациентите ли са виновни или доста практикуващи лекари и институции поддържат сами дискриминационни практики, а останалите им колеги си мълчат. Няма и да чуеш например скоро лекарският съюз да вземе отношение по подобен казус, щото не им пука на тях. Те по явна вина за смърт на пациенти се правят на ощипани моми, че за дреболии като това ли ще се заинтересуват. Много години ще минат докато бъде нормално един ХИВ-серопозитивен да влезе при случаен лекар и да няма притеснение, не дали той ще и компетентен, а дали просто няма да го изгони.
Това е истината.
Не те знам какъв си, но нямаш никаква представа от реалността.
А тя грубо казано е лотария.
ХИВ-серопозитивния винаги залага живота си, а това е голям залог за всеки човек.
Само дето не е ясно поради що масата наши медици хич не се сещат за това и най-вече не променят отношението си в полза и на двете страни пък да му се не види. Щото ако едните не се крият имат полза и другите.



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: no one]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 01:13



Ама не е хубаво да правите това- ТЕ ПРАВЯТ КАКА, ДАЙ И ВИЕ ДА ПРАВИТЕ ТАКА.
Тоест, това че лекарите не искат да преглеждаж и лекуват ХИВ позитивни е лошо, а още по лошо е да си траеш за такова заболяване. Това е смъртоносна болест, въпреки че днес вече почти я лекуват и болните са здрави физически, те все пак я пренасят и ако един има силна имунна система дето издържа повече други я нямат. Така че 1то не оправдава другото.



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: no one]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано31.12.07 01:53



Само да те допълня,може ли?
Преди 10-тина години,по времето на здравната министърка Мими Виткова,бяха заразени с ХИВ десетки хемофилици,при преливане на кръв.Имаше ли виновни?НЕЕЕЕЕЕ.

Осъдени?Пак НЕЕЕЕЕПоинтересува ли се някой за тези нещастници,които получиха ХИВ като бонус с кръвта?Ха,познайте

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано31.12.07 01:55



И какво предлагаш да се направи?Всички ХИВ позитивни да легнат да умират,защото никой не иска да ги лекува ли?

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 02:03



това че лекарите не искат да преглеждаж и лекуват ХИВ позитивни е лошо, а още по лошо е да си траеш за такова заболяване
Не е по-лошо. Знаеш ли, ако лекарите не отказваха медицинска помощ, никой нямаше да си крие статуса. Замисли се-и за един ХИВ-позитивен е по-добре лекарят да го знае, за да го лекува адекватно. Нали се сещаш, че антиретровирусната терапия не е съвместима с всички други лекарства и т.н. Преди да правиш такива констатации от рода на кое е лошо и кое е по-лошо се замисли за причините това да се случва.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 09:58



А ти като ходиш казваш ли че си потенциален носител на ХИВ, или някой ти е дал гаранция че не си?
щото в момента в България има 8000 човека инфектирани с ХИВ и само 9 са със СПИН. Но за тях не се безпокой и ядосвай. Те се лекуват в Отделенията за лечение на ХИВ и СПИН във Варна, Плевен, Пловдив и София, и там много добре лекарите знаят за това.
Но се ядосвай де, твое право е да си скапваш нервите с измислици и фантазии!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 10:00



А майка ти или баща ти казват ли че са потенциални носители на ХОВ? (въпреки че не знам какво е това?)



Тема тоя що не го вкарате в правия?нови [re: Fireee]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 10:06



Първо пише ви за СПИН а вие, му отговаряте за нещо съвсем друго ХИВ.
Слвед като е толкова некадърен да седне да си изясни думите и значението им, какво му се връзвате на акъла? Просто е тъп. А с тъпаци не е нъжно да се спори! Да си прочете колко са болните от СПИН в момента в България и тогава да дойде да си излива глупостите! Просто е.



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано31.12.07 10:51



Е почти стигнахме в новогодишната нощ и ще ти го кажа.
Ако си лекар или свързан по друг начин с медицината си пожелай да го промениш. Където не се полага клетва и подобен морал на оправдавания от теб бива.
Ако си случаен философ пожелай си да не говориш глупости без да мислиш и да поучаваш другите без да знаеш достатъчно и да си достатъчно близо до проблемите им.
Разбери накрая, че ако едните се борят за живота си и на теория лекарите следва да им помагат, а не да вредят както и е първото правило на професията - "Не вреди", то избор има само едната страна да оправи положението. Сети се сам коя е.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 12:39



Не не съм лекар имам познати такива и мога да ти обясня какво се случва с тях де да занещ ще ти дам 1 пример. Викат линейката в около 1.20 вечерта на случай в Столипиново, където момче е наръгано с нож. Циганите заплашват че ако не го оправят ще нападнат и тях. Така че не си мисли че им е толкова лесно.

РАЗБИРАСЕ ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВАТ БОЛНИТЕ НЕЗАВИСИМО КАКВИ СА ПРОСТО И ДА СИ ТРАЕ ЧОВЕК ЗА ЗАБОЛЯВАНЕ НЕ Е ДОБРЕ!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 14:42



ХИВ-позитивните не са виновни за проблемите на обществото, включително на хората в Столипиново. Лично аз, ако съм ХИВ+ и няколко лекари откажат да ме лекуват, просто ще спра да си казвам статуса, за да оцелея. Мисля, че всеки би постъпил така.
Наистина масово хората мислят, че ХИВ-позитивните го правят нарочно, за да заразяват. НЕ Е ТАКА! Това са хора като теб, които просто не се приемат нормално от обществото и не са виновни за това. Те не искат да заразяват, в това съм сигурна. Някакъв единичен случай не трябва да влияе върху мнението за цяла група от хора. Ако твоят съсед е крадец, това не означава, че и ти си такъв. Крайно време е да се разбере, че това са нормални хора с нормални потребности, които споделят с околните статуса си, когато е необходимо. Радвам се, че ХИВ-позитивните, които познавам /а те хич не са малко/ не подлагат на опасност партньорите си и това го заявявам с ръка на сърцето, пък ти си прави озводите. Много е грозно един такъв съвестен човек да отиде при лекар и той да го изгони по най-гадния начин или просто да го остави да му изтича кръвта, като му каже "нищо ти няма". Както казах, има и лекари, които се грижат за такива пациенти, което е много хубаво, защото е редно да го правят. Когато ставаш лекар, би трябвало да си учил за съществуването на ХИВ и да приемеш факта, че можеш да попаднеш на такъв пациент.
Та така, дано да съм се изразила достатъчно правилно.

Редактирано от Fireee на 31.12.07 14:43.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Fireee]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 20:34



А хората не знаят личе трябва да се пазят????? Какво оправдава наркоманите и тея дето са се ебали на ред? Кво ги оправда ва тях.Говороа за тях, не за заразените по друг начин. Аименно заразените по друг начин за тях са виновни тиядето са се ебали и са давали кръв. Съжалявам но ми омръзна колкото пъти сам писал нещо втоя форум толкова повече глупости слушам.
Несте единствените с проблем на тоя свят. Имаболести закоито хората не са виновни чеги имат. Айде чесно ти казвампонякога въобще амавъобще не ми е тъжно за някой болни от СПИН ама въобще. Говорим тея дето неса се пазили. Те са едни ебани безотговорности и заради тях трябвада страдат лекари, хора които се нуждаят от кръв и... Айде чемного се ядосах а е НОВА ГОДИНА и изчезвам. Айде въпреки всичко живот и здраве на всички!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано01.01.08 15:38



Виж сега, да, има и други проблеми. В клуба на раково болните проблемът е рак, тук е ХИВ/СПИН. Като не искаш да те занимаваме с проблемите ни-просто не чети тук, това е решението на проблема.
Няма значение кой как се е заразил, ама заради такива като теб ХИВ-позитивните не се приемат нормално в обществото. Ти не се ли "ебеш"? Жена ти не се ли "ебе"? Съседката ти не се ли "ебе"? Всички се ебат и почти всеки го е правил поне веднъж без презерватив, така че няма кво повече да ти кажа, освен ЧНГ!



Редактирано от Fireee на 01.01.08 15:38.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Fireee]  
АвторBидялa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 16:35



а това е онзи лудуя дето не може да използва клавиша Spase Bar





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано01.01.08 16:57



Ей ся вече ме ядоса.


А да ти кажа ли как същите тея лекари които защитаваш толкова усърдно,заразиха една жена НАРОЧНО за да прикрият друга лекарска грешка?Тя какво беше виновна,че някой тъпанар не беше си свършил нормално работата

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.01.08 23:19



А ясно сега те разбрах.
Ти не се ебеш наред и не щеш някой/някоя която го прави да диша спокойно, че и да ти "легне" щото и това възможно.


Може и кръв да ти предоставят и пак те ще са виновни, а не системата и конкретно някой твой познат лекар дето си е сгрешил заниманието.
Забележи не споменах призвание или нещо такова намекващо за осъзнато и съвестно поведение.
Честита нова 2008 със старите проблеми и к...ви в бардака на здравеиопазването.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторИзмaил (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 10:30



Може да е инпотентен, или не-привлекателен. От там идват и психичните му проблеми. Но не мисля че повече трябва да се обръща внимание на човек с нерно разтройство. Освен това той е потенциален носител на ХИВ а и носи и други вируси Herpes simplex, Herpes zooster, CMV, HPV (срещат се при 70% от бъларите), но като иде на лекар не си споменавава това. Просто човека е нещастен.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Измaил]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 16:16



Не турче мога да те уверя че съм спал с много момичета и жени, така че не позна. А с вдички съм се пазил освен с приятелката ми и нямам изследван СПИН или нещо друго.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано02.01.08 16:43



А да предположим че приятелката ти "кръшне" и се зарази с ХИВ/пак повтарям че това е само хипотетично/.И както не се пазите,ти го прехвърли и на теб.
Тогава ти ли ще си виновен за това че си позитивен?

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: bat_out_of_hell]  
АвторИзмaил (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 19:48



да бе кой ли знае кви,

е правила.
но човечеца е много нещастно- заблуден. Иманно такива като него най-са изложени на риск!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Измaил]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 21:20



Каквото правим с нея е наша работа.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 21:39



Защо в инфекциозна болница не съдадат специялен зъболекарски салон.?



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано23.01.08 21:48



Аз пък предлагам да открият салон (това не звучи ли по-добре за масажен)

само за тебе и приятелката ти щом не можем да се интересуваме какво правиш с нея.
Тъй де, защо да излагаме на риск останалите като следствие от вашия тайнствен сексуален живот.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:18



Тва значи че трябва да ти се построи стая и да седиш в нея като не издаваш неща от личния си живот? Същото е но тук не говорим за дпуги а за ХИВ ПОЗИТИВНИ



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:47



Я прочети, малко повече материали за СПИН и ХИВ. И тогава се изказвай. Успя да ме издразниш само от едно първо и случайно прочитане на темата. Първо разводни хубавият разговор на хората. Второ пишеш неграмотно, което достатъчно говори за теб и трето по закон никой не е длъжен да обявява ХИВ статуса си, ясно. Отговорност на всеки човек е да се предпазва...

Редактирано от Fireee на 26.01.08 13:50.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Mila]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 00:09



Ми тогава и никой не е длъжен да те лекува



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано24.01.08 09:23



Бе ти що пишеш с няколко ника тука да питам аз тебе.
Хем те бъзикнах за "салона" и пак не схвана.
Съвсем случайно се пише точно така и от "някой" си и от "nqkoy" си още един.
Каква е вероятността да е случайно 3 души в България в един и същ момент, в един и същи форум как се нарича мястото където работи специалиста (лекаря) по дентална медицина (стоматолога, зъболекаря, пломбослагача

).
Знаеш ли. Никой тука не те взема на сериозно и така ще продължи мнооого дълго. Имаме си богат опит с "новатори" като тебе бъкани с претенции.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 13:11



Не знам за какво говориш въпроса ми е в сила..



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 00:58



Така.... значи никой не е длъжиен да ме лекува ???!!!????? Е сега каза най-голямата простотия и затвърди мнението на всички в този форум... Да никой не е длъжен да ме лекува, но не аз съм избрала лекарската професия и ако лекуват избирателно и не спазват елементарна хигиена, не аз съм виновна, а онези, които като си видя какво ми отдържат от заплатата за здравни осигуровки....и лекарите, които могат да ме заразят , като едното нищо, ако са толкова неграмотни, за колкото ги смяташ



Тема къв въпрос бе вивариум?нови [re: Яpocтeн]  
АвторCoлeймaн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 08:42



ясно е че с женка ти сте заразени с кво ли не и изследвания за това нямате. Бъкате от бацили и сте много нещастни щото някоя я е праскал наволя, са се опитваш да си го изкарваш на някой друг!



Тема Re: къв въпрос бе вивариум?нови [re: Coлeймaн]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:36



Не ме засягаш връзката ни е много добра благодаря на БОга за това а ти като си такова зависливо петле .... Нямам кво да говоря за теб ти си сбъркан от проблеми така че не пиши повече



Редактирано от Fireee на 26.01.08 13:49.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано26.01.08 08:30



И кой въпрос ти е в сила?
Инструкциите към всички позитивни с които се появи тука и те ли!

Виж кво.
Хич не ми пука за сексуалния ти живот.
Хич не ми пука и дали понеже имаш хронифициращи хемороиди си се нарекъл Яростен.
Само не искам да чета недоразумения от недоразумения.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
Авторзapko (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 10:49



да бе тоя с личните му драми го четем вече цяла година. Добре че поне можем да отсеем някои проблеми и предизвикателства на българското общество чиито представител е. А именнно, в него има хора които са отрицателно настроени срещу други хора, само и само за това че са носители на някакво заболяване. За тях пречките не са самото заболяване, а категориите от хора. С две думи липсата на морал и ценности в следствие на некоректно възпитание.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: зapko]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 11:41



Стига си знаел ммного даскале. Защо не отговаряте на въпроса?



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 14:42



Миии от всичките ти глупости, които имаше очи да изплескаш в този форум, лично аз не разбрах, какъв ти е въпросът. Явно много държиш на него. Не, че държа да ти отговарям или каквото и да било, но ми стана интересно. Ти си представител на групата от хора, с които не искам да имам нищо общо в този живот и честно казано жал ми е за приятелката ти. Тааа какъвто и да ти беше въпросът за които хленчиш - отговорът е 42 :)



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Mila]  
Автор3apko (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 12:08



всъшност няма поставен конкретен въпрос. Има някаква хипотеза, която си я развива и то в грешна посока, защото той самия си реже клона на който се е качил, без да има ясен и показателен резултат от някакво изследване.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Mila]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 13:31



Казвам просто е ХИВ позитивните трябва да се лекуват отделно,както всики хора с инфекциозно заболяване, белодробни болести, сърце. А не всички в 1 болница, не мислите ли?





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано27.01.08 17:28



А ти къде си чувал че"всички са в една болница"?Та нали за това има обособени отделения,за лекуване на ХИВ серопозитивни.Но да ти кажа май не е много удачен този вариант.Представи си какво става-отделението се напълва,един е с грип,друг с туберкулоза,трети с Херпес зостер....И понеже и 3-те изброени са доста заразни,се започва една хубава обмяна на вирусчета помежду болните.И представяш ли си какво се случва-както е пълно отделението,20 човека си имат по 3 различни вирусчета.И....който оцелее



--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.

Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: bat_out_of_hell]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 18:33



Не мога да разбера какво изисквате. Да се посещават болнци лез дасе казва за наличие. По тоя начин, ако някойс тежка туберколоза, пневмония или грип отиде при някой ХИВ позитивен и си трае, тъй като не е длъжен секи сам трябва да се пази, и пият от една чаша, чиния, лъжици и други. Това споредвас?



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано27.01.08 20:39



Tи пък да не мислиш че всеки казва когато е болен от нещо?На всичко отгоре има много бацили и вируси на които здрав човек дори не би обърнал внимание,но за ХИВ серопозитивен могат да бъдат фатални.Така че наистина всеки сам трябва да се пази.

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: bat_out_of_hell]  
АвторZarko (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:48



виж според мен без дад давам доагнози този с повредената клавиатура има и къде, къде по сериозни заболявания. Самия факт, че не ги лекува, а даже и не е ходил на лекар за тях, е показаттелен, че е типичен пример за поговорката: Крадеца вика дъжте крадеца.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Zarko]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:54



Аз пък мисля че ти си ХИВ Позитивен далеч по зле от останалите с СПИН. Щом ще си говорим така..



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано28.01.08 21:21



Бе момче неграмотно.
Поне се опитай да се разбира смисъла на писанията ти.
Сега и чрез интерполация (моля, да не се разбира, че има нещо общо с полюция

) това е трудно.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: no one]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:22



Той няма право да ми казва кви проблеми имам, нито ти колко съм добре с езика. Въпроса е в сила!!!!!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано28.01.08 23:32



Или съм малоумна, или нещо не ти разбирам въпроса.
Би ли обяснил?





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 01:24



Виж, Яростен дори да имаш някъква идея ти нямаш думи и култура да я изкажеш...и да човека има право да ти прави забележка за езика. Защото това означава, най-малко неуважение към нас, т.е. тези, които те четем. Никой не е длъжен да се затормозява с неграмотните ти и несвързани изречения. И защото съм човек невярващ много на думите отидох и пробвах в медицински център /няма да споменавам кой/. Платих си обикновен преглед при лекар вътрешни болести ПЛАТИХ, го повтарям, че не съм била с направление, така че очаквам отношение и всичко там, както им е в брошурите. Аз съм ХИВ отрицателен, само за момент споменах, че съм имала рискова връзка и имам съмнения... Е не ме изгониха, като мръсно коте, но отношението веднага се промени...така, че мога да разбера становището на много от пишештите тук. Просто направи същото и ще видиш, за какво става въпрос





Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Mila]  
Авторzarko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 09:49



абе клавиатурата му е повредена, езика му не съм коментирал






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.