Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 26.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор bat_out_of_hell (член)
Публикувано31.12.07 01:55



И какво предлагаш да се направи?Всички ХИВ позитивни да легнат да умират,защото никой не иска да ги лекува ли?

--------------------
Живей СЕГА,защото ВЧЕРА вече е минало,а УТРЕ може и да не дойде.


Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 02:03



това че лекарите не искат да преглеждаж и лекуват ХИВ позитивни е лошо, а още по лошо е да си траеш за такова заболяване
Не е по-лошо. Знаеш ли, ако лекарите не отказваха медицинска помощ, никой нямаше да си крие статуса. Замисли се-и за един ХИВ-позитивен е по-добре лекарят да го знае, за да го лекува адекватно. Нали се сещаш, че антиретровирусната терапия не е съвместима с всички други лекарства и т.н. Преди да правиш такива констатации от рода на кое е лошо и кое е по-лошо се замисли за причините това да се случва.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 09:58



А ти като ходиш казваш ли че си потенциален носител на ХИВ, или някой ти е дал гаранция че не си?
щото в момента в България има 8000 човека инфектирани с ХИВ и само 9 са със СПИН. Но за тях не се безпокой и ядосвай. Те се лекуват в Отделенията за лечение на ХИВ и СПИН във Варна, Плевен, Пловдив и София, и там много добре лекарите знаят за това.
Но се ядосвай де, твое право е да си скапваш нервите с измислици и фантазии!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 10:00



А майка ти или баща ти казват ли че са потенциални носители на ХОВ? (въпреки че не знам какво е това?)



Тема тоя що не го вкарате в правия?нови [re: Fireee]  
Авторвepoyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 10:06



Първо пише ви за СПИН а вие, му отговаряте за нещо съвсем друго ХИВ.
Слвед като е толкова некадърен да седне да си изясни думите и значението им, какво му се връзвате на акъла? Просто е тъп. А с тъпаци не е нъжно да се спори! Да си прочете колко са болните от СПИН в момента в България и тогава да дойде да си излива глупостите! Просто е.



Тема Re: Единични случаи ли?Ханови [re: Яpocтeн]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано31.12.07 10:51



Е почти стигнахме в новогодишната нощ и ще ти го кажа.
Ако си лекар или свързан по друг начин с медицината си пожелай да го промениш. Където не се полага клетва и подобен морал на оправдавания от теб бива.
Ако си случаен философ пожелай си да не говориш глупости без да мислиш и да поучаваш другите без да знаеш достатъчно и да си достатъчно близо до проблемите им.
Разбери накрая, че ако едните се борят за живота си и на теория лекарите следва да им помагат, а не да вредят както и е първото правило на професията - "Не вреди", то избор има само едната страна да оправи положението. Сети се сам коя е.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: julkata_]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 12:39



Не не съм лекар имам познати такива и мога да ти обясня какво се случва с тях де да занещ ще ти дам 1 пример. Викат линейката в около 1.20 вечерта на случай в Столипиново, където момче е наръгано с нож. Циганите заплашват че ако не го оправят ще нападнат и тях. Така че не си мисли че им е толкова лесно.

РАЗБИРАСЕ ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВАТ БОЛНИТЕ НЕЗАВИСИМО КАКВИ СА ПРОСТО И ДА СИ ТРАЕ ЧОВЕК ЗА ЗАБОЛЯВАНЕ НЕ Е ДОБРЕ!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано31.12.07 14:42



ХИВ-позитивните не са виновни за проблемите на обществото, включително на хората в Столипиново. Лично аз, ако съм ХИВ+ и няколко лекари откажат да ме лекуват, просто ще спра да си казвам статуса, за да оцелея. Мисля, че всеки би постъпил така.
Наистина масово хората мислят, че ХИВ-позитивните го правят нарочно, за да заразяват. НЕ Е ТАКА! Това са хора като теб, които просто не се приемат нормално от обществото и не са виновни за това. Те не искат да заразяват, в това съм сигурна. Някакъв единичен случай не трябва да влияе върху мнението за цяла група от хора. Ако твоят съсед е крадец, това не означава, че и ти си такъв. Крайно време е да се разбере, че това са нормални хора с нормални потребности, които споделят с околните статуса си, когато е необходимо. Радвам се, че ХИВ-позитивните, които познавам /а те хич не са малко/ не подлагат на опасност партньорите си и това го заявявам с ръка на сърцето, пък ти си прави озводите. Много е грозно един такъв съвестен човек да отиде при лекар и той да го изгони по най-гадния начин или просто да го остави да му изтича кръвта, като му каже "нищо ти няма". Както казах, има и лекари, които се грижат за такива пациенти, което е много хубаво, защото е редно да го правят. Когато ставаш лекар, би трябвало да си учил за съществуването на ХИВ и да приемеш факта, че можеш да попаднеш на такъв пациент.
Та така, дано да съм се изразила достатъчно правилно.

Редактирано от Fireee на 31.12.07 14:43.



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Fireee]  
АвторЯpocтeн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.07 20:34



А хората не знаят личе трябва да се пазят????? Какво оправдава наркоманите и тея дето са се ебали на ред? Кво ги оправда ва тях.Говороа за тях, не за заразените по друг начин. Аименно заразените по друг начин за тях са виновни тиядето са се ебали и са давали кръв. Съжалявам но ми омръзна колкото пъти сам писал нещо втоя форум толкова повече глупости слушам.
Несте единствените с проблем на тоя свят. Имаболести закоито хората не са виновни чеги имат. Айде чесно ти казвампонякога въобще амавъобще не ми е тъжно за някой болни от СПИН ама въобще. Говорим тея дето неса се пазили. Те са едни ебани безотговорности и заради тях трябвада страдат лекари, хора които се нуждаят от кръв и... Айде чемного се ядосах а е НОВА ГОДИНА и изчезвам. Айде въпреки всичко живот и здраве на всички!



Тема Re: Медицинско обслужване-грозната истинанови [re: Яpocтeн]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано01.01.08 15:38



Виж сега, да, има и други проблеми. В клуба на раково болните проблемът е рак, тук е ХИВ/СПИН. Като не искаш да те занимаваме с проблемите ни-просто не чети тук, това е решението на проблема.
Няма значение кой как се е заразил, ама заради такива като теб ХИВ-позитивните не се приемат нормално в обществото. Ти не се ли "ебеш"? Жена ти не се ли "ебе"? Съседката ти не се ли "ебе"? Всички се ебат и почти всеки го е правил поне веднъж без презерватив, така че няма кво повече да ти кажа, освен ЧНГ!



Редактирано от Fireee на 01.01.08 15:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.