Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 29.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема КАБКИС и специалистите там-мнениенови  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано13.07.06 20:13



Не мога да разбера тези хора защо се държат толкова неадекватно на моменти. Налага ми се да си правя тестове по-честичко и съм посещавала досега 2 различни КАБКИС-а. Частната лаборатория не я споменавам, там пък беше ужас и тотална обърквация. Мислех си, че поне КАБКИС-ите работят коректно.
Случка №1: Отивам в първия КАБКИС няколко минутки преди започване на работното им време и ооо ужас! Момичето там не си е изпило кафето и ме връща за 2 минутки да изчакам да почне работното време. Добре, това си е в реда на нещата за някои хора, за повечето може би в милата ни държавица, но мислех, че трябва да стимулират хората да си правят такива тестове. После ме вика да вляза, пита ме защо съм там, аз мрънкам нещо, тя ме гледа тъпо и като видя, че не съм от приказливите реши да млъкне. Направи ми теста и ми каза "Честито!", след което ме изпрати без да ми даде презервативи, както се полага, и без да ме консултира как да се пазя.
Случка №2: Друг КАБКИС. Отивам и направо си казвам, че партньорът ми е ХИВ+ и затова искам тест. Жената леко се шашна сякаш, започна да ме пита дали той наистина е ХИВ+ или не е сигурно, което не й влиза много в работата. Пита ме дали се пазим, аз казах да, тя не попита как /може пък да се пазя с противозачатъчни, да съм глупава или да мисля че при орален няма опасност/. Не ми каза нищо повече относно това как трябва да се пазим, пък онази лаборантка, горката, която трябваше да ми вземе кръв, ме гледаше много лошо, щото онази й подшушна какъв ми е случая. Клюкарска работа. Гледаше ме лошо, пусна ми много кръв и ми връчи памук сама да се оправям с кървищата си. Де да знам, сигурно така е редно, ще ме извините ако съм претенциозна, ама не обичам да излизам от там все едно са ми отрязали пръста... Там поне ми дадоха презервативи...
Има ли изобщо КАБКИС, в който правят всичко както трябва? Искам да ми обяснят как да се пазя бе!!! Що се шашкат така, не трябва ли да са и психолози и да могат да общуват с всеки?

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: julkata_]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано13.07.06 21:09



Там просто са лаборанти който правят изследването, добрече трудно може да се обърка подобно изследване (трябва да си доста неграмотен) и нямат нищо общо с психолози, но за жалост не се опитват даже да обясняват по-така, а чесно да си признаем много са малко хората не само в кабкис който разбират от ХИВ и са готови да обясняват на всеки, прав ли съм?


Аз лично като ходих два пъти в студентски град, лаборантката беше учтива, поговорихме си, че щом съм бил с презерватив контакта не е бил рисков, обясни ми за прозоръчния период, направи ми теста, успокой ме, че е отрицателен, но не ми даде презервативи.

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]

Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: mustangGT]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано13.07.06 23:28



Ами ти явно си бил приказлив и си разпитвал. Аз пък си мълчах и чаках тя да ми каже нещо, тя зададе 2 въпроса, на които аз отговорих с "да" или "не" и тя не се опита повече да разговаря с мен. Все пак трябва да има подход. Ето, и на теб не ти е дала презервативи. Не че не мога да си купя, не са ми притрябвали техните, обаче са длъжни. Поне беше усмихната, не като другите. В другия КАБКИС пък явно едната беше за консултация, а другата вземаше кръв. Там дори повече информация трябваше да ми даде в такъв случай, пък и като си казах подробностите тя вместо да ме консултира просто гледаше тъпо, разбираш ли. А точно тези хора трябва да те подкрепят поне малко и да ти дават информация. Толкова много неща можеше да ми каже, стига да искаше. Просто гледаше тъпо, набута ми 10-тина презерватива в ръката и това беше всичко.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: mustangGT]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.07.06 01:13



не са лаборанти, но това е друга тема.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: julkata_]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано14.07.06 07:52



За съжаление подобни проблеми има не само в КАБКИС, но и в почти всички медицински заведения

. Разбира се има и изключителни случаи на добри лекари, които са адекватни и знаят как да се държат с хората, но са много малко.
Наскоро по случайност бях свидетел как съобщиха на двама мъже, че баща им е починал - просто не искам да коментирам

"Happiness is an option...."

Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: stonewall]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано14.07.06 08:32



Аз си мислех, че са лаборанти

а какви всъщност са?

За съжаление като цяло в България са много малко милите хора от който може да очакваш подкрепа, това важи и за медицината ни , разбирасе това не означава, че като спецялисти не са добри.

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]

Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: mustangGT]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано14.07.06 09:12



Всъщност са консултанти с например специалност епидемиология и са преминали обучение да работят в тези кабинети.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: no one]  
Авторmi pitam (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 00:33



iulke a ti zashto si pravish chesto testove?



Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: mi pitam]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано15.07.06 01:41



Е аз съм си го написала горе, защото партньорът ми е ХИВ+ и е добре да си правя от време на време, просто проверка дали всичко е нормално

при мен.

In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: КАБКИС и специалистите там-мнениенови [re: julkata_]  
Авторpitam (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 12:12



А той как е разбрал,че е хив+ сори за въпроса




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.