Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 09.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Това би билонови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.08.06 20:04



Това беше опит за шега предполагам.
Захващай се пак с йодните изпарения и послушай модката. Мястото на идиотиите ти просто не е тук. Всъщност не знам къде е, ама за пред хора не е.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: децата и СПИНнови [re: aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано29.08.06 23:18



Ти "стигма" знаеш ли какво значи,ма????

Само Бог може да ме съди!


Тема Re: децата и СПИНнови [re: beizbolista]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано30.08.06 16:38



Да нали я даваха по телевизията! Един отвор дето през него минаваха!
В случея ще позволя малко разтълкуване по проблема пред тебе, тъй както виждам че с четенето на неточни брошури малко си настрана от проблема, щом си позволяваш да питаш тъй интелигентно.
Думата се изпозлва и за затварянето на различните от страна на обществото т.е. то не може да приеме хомосексуалните, наркоманите, а в българия и дори заразно и не-заразно болните. Т.е. Обществото не приема различните. В България проблема е насаден от 45годишното комунистическо управление.
Сега доволенли си? Дали наистина да не си смениш генеколога, щотото от неговите брошури нищо няма да научиш! От него самия също де, след като така му се доверяваш, че после питаш същите въпроси на които ти е отговорил по форумите.



Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано30.08.06 16:44



и тъй като си говорим за стигма, да кажа: стигматизирана стигмира.
Какво да се прави, този клуб е събрал рисковите групи, хомо, хора подлагащи се на чести инвазионни манипулации, и нарко, явно всички си търсят начините за предпазване от ХИВ, но по междуси дори не се приемат. Да какво да се прави.



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано30.08.06 22:56



Леле колко си язвителна,просълзих се от умиление!
Тази последната "смешка" с гИнеколога можеше да я пропуснеш,нищо не каза.
Не си оборотна,каквато отчаяно се опитваш да се изкараш.
Пък като си намериш мъж като мене да те води по гИнеколози си ги сменяй.Аз съм намерил най-добрия за моята си принцеска.Пък и не може тука звездата на манежа да ми дава акъли относно лекарите на приятелката ми и детето ми,ае въз!

Само Бог може да ме съди!

Редактирано от julkata_ на 30.08.06 23:00.



Тема пак да повторянови [re: beizbolista]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 12:34



След като си намерил най-допбрия гинеколог за твоята принцеска, въпросите към тебе са два:
1. Защо задаваш същите въпроси на които той ти е отговорил по форуми в интернет?
Изводите които аз правя е че не му вярваш и се съмнявапш в неговата истиност => не го хвали повече!
2. Защо си имал незащитен сексуален контакт с друга жена след като приятелкката ти е принцеска?
Изводите които си правя че че на моменти изобщо не си държал на нея, и си позлвал друга "принцеска" => изибщо не я хвали повече и нея.

Наитина ако имаш проблем свързан със ХИВ статуса си, то тука ще намериш човек който може би ще ти помогне много. Ако обаче си наясно с отрицателния си ХИВ статус, излишно е да хвалиш този или онзи лекар, и да защитаваш мъжкото си достойство пред някой които изобщо не ги интересува защо си изневерявал на "принцеската" си незащитено!

ае въз да я утепаваш, за да не я боли повече психиката!



Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.09.06 11:39



Всъщност не си права, че си толкова категорична относно връзката на стигмата със твоето самочувствие.

Бих казал, че дали си стигматизирана не зависи от теб, а от това за каква те смятат хората или обществото както е прието да се изразяваме.

Ако имаш предвид това, че някой може и да се самостигматизира (не претендирам за точния израз), то тогава съм съгласен с примера в твое лице.

Аналогията смислово може да се отнася и до дискриминацията.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Това би билонови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.09.06 13:58



Излизаме доста оф, но имах предвид следното: когато човек не се самостигматизира и околните й/ му започват да приемат този човек за нормален. Ако човек се крие, мижитурчи, притеснява се от това, което е, тогава и останалите се съмняват дали това скрито, сподавено, неприето е наистина в реда на нещата... Нещо от рода на - щом самия човек не се приема, то остава другите да го правят.

Обществена стигма винаги е имало към тези, които са смятани за различни от нормата на времето. Нищо ново не казвам (няма и да кажа, де). Въпроса е не кои са стигматизираните, а защо обществото има Нужда да стигматизира по принцип? Канализиране на отрицателна енергия за мен. Тази енергия не може да се насочи към нормата, трябва нещо извън. Където са различните.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано01.09.06 14:21



Права си. Ако човек се приеме сам такъв, какъвто е, във всяко едно отношение, и ако пребори страховете си, нещата стават съвсем различни. Аз винаги съм се възхищавала на такива хора, защото така си осигуряват собствената свобода. "Свобода" в онзи смисъл-да мислиш на глас, да има какво да кажеш и да не се страхуваш да се покажеш. Мисля, че когато има повече такива хора, тогава обществото ще се промени и ще приеме "различните" като част от себе си.
За съжаление при хората, които са ХИВ+, е доста трудно, тъй като обществото се страхува от тях. Масово хората не знаят нищо по този въпрос и това невежество води до отхвърляне, проблеми с работа, близки, приятели и т.н. Все пак съм сигурна, че след време /може би/ тази преграда ще падне.
За да се върна на темата, сега се сещам, че четох статия за Русия, където на ден се откриват по 100 нови ХИВ-серопозитивни. Статистиката показва, че 22000 бебета са ХИВ+, а много от тях са изоставени от майките си. Та там една бременна ХИВ+ разказва, че лекарите в болницата я третират по различен начин и я карат да махне детето. Грозна картинка.....

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Това би билонови [re: julkata_]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.09.06 14:45



Замислих се за видове отхвърляния на различните (може би поради дисидентско присъствие тук) (всъщност май не сме пък толкова оф, все пак дискутираме малцинствени групи като цяло и ХИВ + са определено там). Трябва да престана със скобите



Та, стигматизирането е едно от тях, а друго е отказа да видим. Тоест непризнаване на Съществуването им, което за мен е също обидно. Когато те стигматизират, битието ти е факт, макар и неприемлив. Във втория случай отричат, че изобщо те има в тази ти конфигурация, състояние, мироглед...

Да, грозна картина е... и скритатата и явната дискриминация. И изобщо грозно е всяко отношение, представялващо вкопчване в себе си Въпреки нуждата на някой, протегнатата ръка.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.