Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 26.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема vaprosнови  
Автор gost_3 (непознат)
Публикувано16.07.06 12:48



Njakoi znae li zashto testovete za hiv sa dobrovolni? Zashto ne gi napravjat zaduljitelni naprimer 1 godishno. Taka mogat da pomognat na hora, koito njama da se setjat sami da se izsledvat.



Тема Re: vaprosнови [re: gost_3]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано16.07.06 13:28



Защото след това могат да съдят държавата в Хага за нарушаване на човешките права.

"Happiness is an option...."


Тема Re: vaprosнови [re: stonewall]  
Автор gost_3 (непознат)
Публикувано16.07.06 14:12



Koe pravo to4no shte ti narushat? Do kolkoto znam ot dogodina shte ima zaduljitelen godishen profilakti4en pregled pri li4nja lekar kakvo ti zdravoslovnoto sastojanie i tova li shte ti narushi pravata? prosto mogat da dobavjat i test za hiv kum nego.



Тема PLZ i az iskam da pitamнови [re: gost_3]  
Авторstrax me e (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 14:28



Търсих из форума но не открих тема подобна на моя случай,имаше за наборна комисия,но мен ме вълнува вътре в самата казарма,още в новобранския център ни взеха кръв и дори откриха сифилис на едно момче с това изследване,може ли и да са изследвали и за ХИВ,все пак там масово се кръводарява,каква е логиката да се прави за сифилис,а за ХИВ-не?имал съм един контакт незащитен преди повече от 2 години ,в супер форма съм,но много ме е страх

не мога да си направя тест от страх и паранояискам още да питам намерих една графика на ББС ,която показва,че левкоцитите след втората година намаляват наполовина,значи ли това,че ако се разболея от грип,че го прекарам много по тежко,мерси във вас ми е надеждата



Тема Re: PLZ i az iskam da pitam [re: strax me e]  
Автор mustangGT (auto tuner)
Публикувано16.07.06 16:41



Само ако кръводаряваш тогава се изследва кръвта в казармата.

Според мен, не е страшно да се изследваш и да ти открият ХИВ, по-страшно е да не се изследваш и да го имаш.

[url=http://peter3d.hit.bg/spam.html][img]http://wthost.net/k.gif[/img][/url]


Тема Re: vapros [re: gost_3]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано16.07.06 18:19



Задължителен годишен профилактичен преглед е съвсем различно нещо от задължителен тест за ХИВ. Освен това на този задължителен преглед можеш да не отидеш и да си платиш глобата след това.
Виж хартата за правата на човека, различните международни конвинции за правата на пациента и т.н. - мисля, че там ще намериш кои права ще бъдат нарушени.

Защо според теб трябва да има задължителен тест за ХИВ?

"Happiness is an option...."


Тема Re: vapros [re: stonewall]  
Автор gost_3 (непознат)
Публикувано18.07.06 20:22



zashtoto mi se vijda dosta tejko zaboljavane i 4ovek triabva da si znae ako go ima , a i shte se razbere realnia broi na zabolelite. kakva e razlikata dali shte ti otkrijat rak ili hiv i dvete sa dosta tejki itriabva pone da se opitashda se lekuvash navreme



Тема Re: vapros [re: gost_3]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано18.07.06 20:39



Здравей, извинявай, ако прозвучах остро в предишния си пост. Разбирам какво имаш предвид, но това няма да реши проблема за съжаление. Например, има десиденти (любимите на Т...

), които въпреки че знаят, че са ХИВ+ не се лекуват. Друг пример - всеки приема по различен начин ХИВ-статуса си и някои хора не са готови да започнат терапия, или пък не могат да спазват режима, или имат някаква друга причина. Има недобронамерени хора, които знаят, че са ХИВ+ и не казват на партньорите си и т.н.
Та мисълта ми е следната - ако не се грижиш за себе си нищо не може да ти помогне, защото в крайна сметка всичко опира до лично разбиране и отношение и никой не може да застави насила някой да се лекува и т.н.
Има и много други не по-малко сериозни болести и при тях важи същото правило. Като пример ще ти дам една жена, която е имала рак на гърдата и се е лекувала с билки, въпреки че е ерудиран човек с широки познания и е била диагностицирана в много ранен стадий. За съжаление тя почина преди няколко месеца и най-тъжното е, че не защото нищо не е можело да се направи, а защото тя не е искала

"Happiness is an option...."

Тема ...задължителен годишен тест [re: stonewall]  
Авторзa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 21:22



Така всеки ще знае ХИВ-статуса си, пък ако иска да се лекува. Отделно, държавните органи ще знаят какво е състоянието в страната, а няма да гадаят.



Тема Re: ...задължителен годишен тест [re: зa]  
Автор stonewall (непознат)
Публикувано18.07.06 21:28



А дали искат да знаят какво е състоянието

. И като няма да се прави нищо за ХИВ+ какъв е смисъла някой да пише статистика?

"Happiness is an option...."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.