Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 27.04.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема При проникване на кръв от серопозитивен:  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 12:31



Ако проникването е на крайник, стегнете крайника над раната като при ухапване от змия.
Може допълнително да изцедите кръв от раната, но не с уста, защото би могло да имате раничка.

След оказване на първа помощ потърсете "лечител" на СПИН да спре проникването на вируса.
...
Относно случаи подобни на берлинския, терористични актове и т.н..



Тема Re: При проникване на кръв от серопозитивен:нови [re: Tomov]  
Автор mustang GT (auto tuner)
Публикувано29.05.06 15:25



Това е доста интересно, но имам няколко въпроса:

1) Интересно ми е дали нетрябват само няколко "пулса" на сърцето зада се разпространи "чуждата кръв" или това важи само за артерий и по-големи вени?

2) Дори и да стегнем както трябва крайника, как "лечителя" ще процедира по-натам?



Тема Re: При проникване на кръв от серопозитивен:нови [re: Tomov]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано29.05.06 18:53



Единственното правилно действие е постекспозиционната профилактика. Ако се започне навреме, в никакъв случай не по-късно от 72 часа както и при инструкциите за професионални инциденти се постига с голяма сигурност предпазване.

Това на Томов е отново директен опит да се подиграва с всеки имащ нещо в главата си. Останалите са дисиденти

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Това Томов го е казал!нови [re: no one]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 16:29



Не знам, комплексили някакви развиваш, като поватаряш същото използвайки неразбираеми от простите посетители тука думи като "постекспозиционна профилактика", а и да се покажеш колко и по-най най си дал и компетентност от 72 часа.
Мич човека си е писла бе: 1во крайника се стяга, после кръвта се изсмуква, после се търси лекар за да се обсъди възможността за приемане на медикаментите на БААРТ-а, с цел да не се даде възможност на проникналия вирус да се размножи и да не попадне в спящите клетки.
Това е... Що го казваш по друг начин като подчертавашнякаква, правота ли, образованост ли, комплекси ли не знам но: да ми кажеш същото започвайки с "Единственното правилно действие е" и последващо от това което е написал човека не мога а разбера!

Питам се за какво ли визлаш тук?
а) имаш нужда от помощ
б) високообразвоан си и твоето мнение трябва да се приема за чиста монета
в) ей така щото да тестваш очите ти дали са ОК



Тема Re: Това Томов го е казал!нови [re: Ano]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано05.06.06 16:44



Ти явно имаш нещо против целия свят!
Хората, които са некомпетентни, за теб са "прости посетители", които явно според теб няма нужда да научат нещо ново.
Тези пък, които дават някаква информация и показват образованост, са комплексирани.
Дай сега да не използваме думички като "постекспозиционна профилактика", понеже ще си избием комплексите или просто ще си "тестваме очите".
Ако имаш мнение относно постекспозиционната профилактика, можеш да го споделиш, може пък да помогнеш на някой, примерно на мен



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Това Томов го е казал!нови [re: Ano]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано05.06.06 18:53



Скъпа (това вече е наистина служебно обръщение без грам сантимент към теб, щото май не заслужаваш),

Абсолютните глупости за пристягането и т.н,, които явно прие и за свои, бяха написани от дисидента Томов като подигравка към всички компетентни по темата.

А за неразбиращите правя тълкование на термина--постекспозиционна профилактика=приемане на медикаменти след опасност от инфектиране с ХИВ (за случая), което се прилага при обождане, порязване, попадане на кръв в окото или при незащитен полов контакт с ХИВ-серопозитевен човек. Това се прави до 72 часа от инцидента, като се прилагат медикаментите предназначени за лечение на ХИВ-инфекцията и с които в настоящият момент се лекуват и всички пациенти за предотвратяване на развитието на СПИН. Доказано е, че в този срок (масимално 72 часа) сигурността на предпазването от инфектиране е доста над 95%. У нас такава профилактика се осигурява нормативно на всички медици допуснали при работата си рисков контакт с потенциално съдържаща вируса телесна течност. В богатите страни се срещат и възможноти това да се осигурява и на патрньори или имали случаен полов контакт с доказан позитивен. А от 1-2 години се експериментира и има обнадеждаващи резултати с един от най-новите прилагани медикаменти наречен tenofovir.

И като заключение пак ти казвам, че очевидно си в капана на емоциите, но те те подвеждат и бързаш да пишеш без да си наясно с конкретиката, да не говорим за стила ти на поднасяне.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Това Томов го е казал!нови [re: julkata_]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 21:09



Ми пий си я в точно определения час.



Тема Re: Това Томов го е казал!нови [re: no one]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 21:13



Мен не знам какво ме подвежда, но мерси за информацията която получих, ще се попита по фондациите дали имат запаси tenofovir.
В крайна сметка България е от Богатите страни, и изпълнява стриктно според докладите към ОНН.



Тема В Българиянови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано05.06.06 21:40



В България ще се реагира ли до 72 часа? Интересно каква е процедурата в такива моменти... Примерно ако 20-30 души имат нужда от постекспозиционна профилактика едновременно.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Това Томов го е казал!нови [re: Aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано05.06.06 22:11



Точно това е, че няма какво да пия



In joy and sorrow my home's in your arms...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.