Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 07.07.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Списъкнови [re: no one]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 19:38



ха кажи ми къде в България има сертифицирана лечебница по GCP?
Че дори и фармацефтичните заводи изпозлват бледо подобие на GMP!



Тема Re: Списъкнови [re: Ano]  
Автор no one (новак)
Публикувано05.04.06 20:31



Ако имаш предвид стандартите на FDA, нямам такава информация.
И не е задължително да са сертифицирани по този начин освен ако продукцията им не е за износ там.
Като говоря за добри практики не се фиксират точно тези стандарти, това е универсално понятие и основа за различните такива в страните.
Всяка държава си създава нормативи и ние си имаме такива, които ако се спазват рискове като цитираните няма да съществуват. Сега естествено ще се стремим да отговорим на тези към структурата в която искаме на членуваме-EU, но така или иначе и сега дезинфекцията на книга са на ниво.
Иначе ако искаш да се обслужваш точно по тези стандарти знаеш къде да отидеш - USA. Ако можеш да си го позволиш все пак. Щото и там не всичко е розово. Специално за ХИВ, листите с чакащи за лечение за доста дълги. Ако имаш пари имаш, ако, нямаш - чакаш.
И още нещо. Не случайно точно компаниите от там изпробват новите си медикаменти в държави като нашата и такива от третия свят. С пари и хора разрешаващи и затвярящи си очите всичко се урежда. Не е проблема в писати неща.

Е да, ама не!


Тема Re: Списъкнови [re: Ano]  
Автор no one (новак)
Публикувано05.04.06 20:39



Между другото момчето с проблема е абсолютно право да нарича дупка инфекциозна болница. А тя е ярък пример как всички по веригата са си и си затварят очите за лошото състояние. И въпреки всичко тази болница не е затворена и получава всяка година подновено разрешение да работи. Щото има национален статут и ако я затворят няма къде да насочат всички тези купища от проблемни пациенти нежелани в другите престижни болници.

Е да, ама не!


Тема каквато държавата и хората, такъв и аз.нови [re: HlV+]  
АвторHlV+ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 18:16



каквото отношението на държавата такова и мойто.
На 3пъти ми натякнаха, че лечението е безплатно, и държавата ми дава шанс. 3 пъти им отговорих, че ако държавата дава шанс, защо не придаде Инфекциозна в приличен вид. Да безплатни лекарства има. Всичките експериментални. Държавата печели от нас, позлайки ни за опитни зайчета пред Шеринг, Лео, Алкон.
Два пъти ме питаха, дали съм взимал наркотици венозно - за статистиката. На двапъти казах ДА. Въпреки че никога през живота си не съм взимал наркотици. Дори трева не съм опитвал. Не пия и бях спрял цигарите с години. Сега пак пропушиш от Нерви.
Веднъж една пък ме пита дали правя секс без презерватив, Друпнах и такава набожна лекция, как вярвам че семето не трябва да се хаби...
Всички тея въпроси за статистиката... Именно само на ниво статистика е отношението на държавата към нас. И то таква, че не само да питат, а и да разпространяват директно към номера ти и името ти уж то името не се изпозлвало... После уж статистическата информация си върви... През НОЙ, МЗ, и стига до лекарите. Случка: Правят ни на работата профилактични прегледи. в една клинкиа - частна... мене ме няма в списака, реших да питам клиниката защо,и отговора беше, ти се радвай, че тебе от време на време ти правим някой друг преглед.... Смйатайте на Кръвното и със статоскопа...
Ха познайте за каква статистика става дума... Скапвам се. пропагандни текстове които ми посочихте, от сорта: Станах по-силна не ми влиаят. Кожата ме сърби, и имам ранички от чесането. Вчера си купих карта за градския транспорт еднодневка. Жалко че вали, но ако стане пак 22 градуса ще си сложа късите гащи и ще оставя раните да течат по седалките. Аз ли да ги пазя тези всичките? КАК? Може би има лечение срещу това Аз не го знам обаче.. Защо да ми дреме . нямам лекар към който да се обърна. В инфекциозна вчера ме изритаха, да си изчакам реда, до поредната експериментална доаза. Присмях им се. няма да ходя вече до тях с кола Не мога да паркирам никъде на около. Ще ползвам градския транспорт.

Гледайки порутените изпотрошени фяансови плочки изникна спомена за крематориума в Бухенвалд, в който съм ходил на екскурзия. дали беше реставриран след бомбандировките, и дали зградите бяха опваравени, така че да придобият музеен вид не знам. Но изглеждаше по-добре от колкото южния павилион!



Тема Re: каквато държавата и хората, такъв и аз.нови [re: HlV+]  
Автор no one (новак)
Публикувано06.04.06 19:10



Тези неща които описваш никого няма да очудят, познаваме си държавата. Обаче мен лично ме очудва, на фона на тези писания каво искаш да постигнеш. Искаш да заразяваш ли. Не ми се вярва. Обикновенно кучето което лае, не хапи. Разочарован си, не вярваш на никого. Това е момент. След него идва друг в който нещо се променят. Няма да се излекуваш. Просто ще свикнеш с болестта си. Няма да си първият и единствен справил се с това. И макар да звучи като лозунг, за мен проблемът ти е, че не си намерил тези които ще ти помогнат. И пак ти казвам, не тук с тези писания. Излишно е. Не разбирам този ти избор, това си е някакъв форум за обта употреба, а не място за публикуване на обяви на добронамерени GPили за контакт с други в твоето положение. Информацията, която получи и адресите на организации към които можеш да се обърнеш са всичко, което съществува като възможности. Обърни внимание само на последните адреси от сайта пуснат ти от модераторката. Другите са рекламни лица и главните печеливши от проблема, вкл. и от твоя. Ако искаш директно контакт с телефон с тях мога да ти дам, но вече казах начинът.

Е да, ама не!

Редактирано от julkata_ на 07.04.06 22:02.



Тема Re: каквато държавата и хората, такъв и аз.нови [re: no one]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 21:28



а аз имам чуството че ти досаждаш. Щото той може и да досажда но това няма да продължи вечно - обречен е. А ти пишеш по 2-3 постинга на едно мнение, втория обикновенно на мене ми е адски досаден. Така че, преди да понечиш да започнеш да коментираш помисли малко.
Освен това клубът се казва СПИН и е точно за такива хора. Мисля, че трябва да бъдеш малко по толерантен и да е се гавриш с тях. Явно на тях не им остава много. Не са длъжни да ти четат наглите постинги. Ако избщо ти ги четат де. Сам рева за форума на някакъв си сайт, който вече бил затоврен, а изведнъж се оказа, че и тука няма нужда от форум... тези които имат нужда да споделят, ДОСАЖДАТ.
Ами нека да досаждат, какво друго им остава? да се съобразяват с твоето мнение ли? Точно ако аз бях обреччена и ми оставаха няколко години живот, ще слушам капризите на някой си Пикльо кйто му дасаждам!




Тема Re: каквато държавата и хората, такъв и аз.нови [re: no one]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано06.04.06 21:31



Всъщност, никой не е казал, че този клуб не е предназначен за ХИВ-серопозитивни хора. Плюс това е в раздел "Взаимопомощ", така че не мога да приема за нормално да кажеш, че някой "досажда с вайкане". Той има пълното право да изрази мнението си по въпроса, да каже какво го дразни и какви са проблемите му. Който иска може да помага според възможностите си. Аз направих каквото можах и каквото беше редно в случая.
HIV+, сам можеш да помислиш и да прецениш дали да се обърнеш към хората, чиито координати ти дадох. Сам можеш да прецениш на кого можеш да се довериш, но в случая знам, че нищо не губиш ако го направиш, само можеш да спечелиш. И знам, че ще се справиш, дори и да ти е необходимо малко време.
Желая ти много здраве и късмет!

Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път...


Тема Re: каквато държавата и хората, такъв и аз.нови [re: Aнo]  
Автор no one (новак)
Публикувано06.04.06 23:21



Благодаря от негово име за това което му каза.
Естествено правото на всеки е да изяви себе си, без да изключим и неграмотноста си по това в което се наема да пише. Визирам твоят случай точно. Питам се откъде черпиш информацията си, че е обречен. И даже се съмнявам, че ти доставя удоволствие да чуваш за тази болест по този начин. Най-вероятно отговаря на стереотипите ти, но не отговаря на обективната истина. Където и да прочетеш в специализираните източници ще видиш, че въз основа на сега натрупания опит и само на вече наличните лекарства, възможния живот при ХИВ-инфекция се прогнозира на 20 и повече години. А тези над цифрата 20 са просто защото действителният опит натрупан е малко над 20 години, все пак болестта е дефинирана от 1981, а действително ефективно лечение започва от около 10. И пак казвам, това е само със сега прилаганите медикаменти и изключва новите, които се разработват постоянно.
И за да не използвам нецензурни думички ще ти кажа да се заемеш с нещо по-полезно, например научи се да правиш шкембе чорба. Тъкмо отнема повечко време и мирише подходящо на знанията ти.
Откажи се да ми правиш морални оценки. Аз не се влияя от такива. И съм си пикльо наистина, то си чисто физиологична нужда.

Е да, ама не!


Тема Координати на лекар за HIV+!!!нови [re: HlV+]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано07.04.06 00:06



Ако все още не си се свързал с посочените от мен фондации, ще ти дам координатите на лекар. Успях да направя нещо по въпроса, т.е. направо аз говорих с хората с които трябваше. Той е с дългогодишен опит, един от първите лекували такива пациенти в България /от 1987г./. Освен това е консултант в пациентска организация за такива хора. Казва се д-р Рачев. Работи в Северен павилион, знаеш го сигурно къде се намира. Можеш да звъннеш на тел. 9523780 и да попиташ кога е на смяна, за да не се разкарваш напразно. Кажи му, че са те посъветвали да се обърнеш към него.
Давам ти координатите му, защото знам, че ще ти помогне и няма да има нищо против да го направи. Дано да прочетеш това и да отидеш. Успех!

Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път...


Тема Re: каквато държавата и хората, такъв и аз. [re: no one]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 05:58



Много си смешен. Ами ако е на 20? Колко му остават още 20? Ще работи, ще плаща пенсия, здрдравни осигуровки, и като капак на всичко, хем държавата ще му прибере пенсията, хем както казва, ще експерименита с него.

Редактирано от julkata_ на 07.04.06 07:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.