Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 17.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Тема Презервативинови  
Автор Cлapтипблapтфacт (магратеанец)
Публикувано16.12.05 13:44



Веднъж някой ми каза, че чел някъде, че презервативите НЕ предпазват, защото вирусът бил много малък и минавал през порите на презерватива. Склонен съм да вярвам. При положение, че всичко около HIV говори за целенасочени действия - както за появяването му, така и за разпространението, нищо чудно и това, че презервативите предпазват, да е умишлена заблуда.



Тема Re: Презервативи [re: Cлapтипблapтфacт]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.12.05 14:31



Ако се използват правилно, те са почти 100% ефективни при предпазване от HIV. Това, че вирусът можел да премине, хич не е вярно.

Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път...


Тема Re: Презервативинови [re: julkata_]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 23:09



Не вярвай на всичко, написано на опаковката на презервативите. В действителност вирусът Е много по-малък от порите на латекса. За съжаление е така. Казвам го след проверка на нужната литература. Останалото е късмет...



Тема Re: Презервативинови [re: Hяkoй cи]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 23:53



Презервативът задържа молекулите на въздуха, които са мноого по-малки от
всякакъв вирус, движат се с доста големи скорости и са мноого повече на брой.



Тема Re: Презервативинови [re: Hяkoй cи]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано19.12.05 07:27



И коя е литературата, която "проповядва" тези "факти"? Къде го провери, че да взема и аз да го проверя. В цял свят хората казват "ползвайте презервативи" за предпазване от болести различни, ма явно някой е опровергал това твърдение с неясни за мен доводи. Може би ХИВ вирусът се телепортира някак, я обясни как точно, ако обичаш.
И как така хора, които си ползват презервативи, се опазват, пък тези които не ползват се оказват с нещо нежелано в един момент. Това как точно става? Не казвай, че е "късмет", това не е обяснение.

Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път...


Тема Re: Презервативинови [re: julkata_]  
АвторCлapтипблapтфacт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 09:44



Ти колко такива хора познаваш? А познаваш ли хора, които познават такива?



Тема Re: Презервативинови [re: Cлapтипблapтфacт]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано21.12.05 10:25



Това каква връзка има с презервативите? Моите "познати" едва ли имат значение в случая.

Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път...


Тема Re: Презервативинови [re: julkata_]  
Автор Cлapтипблapтфacт (магратеанец)
Публикувано05.01.06 22:44



Скоро попаднах на сайт на лекарство за генитален херпес, Famvir се казва лекарството. Там прочетох, че презервативът не е 100% сигурен при това заболяване, защото вирусът минавал през порите. Направих си труда да разбера колко е голям този вирус - 200 nm. След това се разрових за размера и на интересуващият ни HIV. И познай - 120 nm.



Тема Re: Презервативинови [re: Cлapтипблapтфacт]  
Авторno one (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 07:42



Това изказване е малко излишно и като реклама на този медикамент.
Лекарство точно за генитален херпес !!!!!!! Прилаганите медикаменти са същите както за херпес симплекс, така и за херпес зостер, сиреч могат да са с различни търговски имена, но общо генерично- ацикловир.
Херпес симплекс тип 2, който характерно е причина за т.н. генитален херпес, не се предава единствено чрез контакт на половите органи. Той се проявява и в други части от кожата около и под кръста. Предава се ако е активен в момента. Затова при херпеса презерватива е с намалена ефективност, не си опаковаш тялото с презерватив.

Още по-малко е коректно сравнението с ХИВ които се съдържа и в телесни течности (семенна и вагинална и анален секрет), но не се предава чрез друг контакт.

А коментарите за размера на ХИВ вече са мелени не един път, не вървят.
Както и за насекомите между другото.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.