Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 31.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Тема Vupros kum Mich  
Авторewa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 21:09



Zdravei Mich ,
Chetoh pochti vsichkite ti postingi I mnenia I bih iskala da te pomolia za malko otgovori na vuprosi koito imam naistina shte ti buda mnogo blagodarna,
Moje li chovek s hiv da bude napulno zdrav iskam da kaja da naddava na kilogrami da niama nikakvi zdravoslovni oplakvania da izglejda I da se chustva napulno zdrav?Nastinkite minavat burzo bez uslojnenia, I kolko vreme sled zaraziavaneto moje da e taka? Koga se poiaviavat gubichnite infekcii v ustnata kuhina , poduvaneto na limfi ,otpadnalostta ,temperaturata i t.n.?Koga razbirat horata che sa zarazeni ako ne sa si pravili test nikoga?Kolko vreme mojesh da jiveesh bez da znaesh che si zarazen I poiavata na koi simptom triabva da te nakara da se usumnish?
Pitam tolkova mnogo zashtoto sam edna ot mnogoto paranoichki koito sigurno te pritesniavat s razlikata che az niamam nikakva smelost da se izsledvam a I ako kaja na muja mi che iskam da izsledvam tochno tova ili ne dai si boje mi ima neshto shte me ubie tui kato predi godina go napusnah I imah drug seriozen priatel 3 meseca/no mujut mi ne znae/ koito poznavam dobre daje mu se rodi bebe malko predi da se zapoznaem no men me goni paranoia che mejdu bebeto mu I men moje da e bil s mnogo jeni I iztupvam ujas samo pri misulta che moje da e bil zarazen vupreki che go chuvam chesto I e dobre,poznavam go dobre I ne e bezrazboren v kontaktite si no mnogo se pritesniavam I ne moga da spia daje,zatova bih iskala da znam koga moga da si otduhna sled kolko vreme?




Тема Re: Vupros kum Michнови [re: ewa]  
Автортpoя (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 22:51



Ще си позволя да ти отговоря, надявам се Mich да не се разсърди.
100% може да се разбере чрез ХИВ тест. Всички симптоми, които се водят като харарактерни при ХИВ носители са относителни. Много от симптомите на ХИВ вируса са характерни и за други болести.
Аз също минах през този период на параноя и се убедих че само с тест ще помогне на параноята. И аз се ослушвах нон стоп и това, което ме учуди, е че когато психиката боледува, тялото също. Годината, когато нямах смелост да си направя тест аз боледувах всеки три месеца и бях нон стоп на антибиотик. Направих си тест за радост отрицателен и от тогава не съм ползвал антибиотик и доста рядко боледувам.

успех



Тема Re: Vupros kum Michнови [re: ewa]  
АвторMiCh (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 22:56



Po vanshni priznaci HIV-infekciyata ne se diagnosticira i mnogo HIV+ dori pri veche narushen imunen status izglejdat nomalno. Debeleeneto i spravyaneto sas zdravoslobni problemi sashto moje da e normalno. Tochno zatova HIV-infekciyata e opasna i e nevazmojno ovladyavane na razprostranenieto, prosto mnogo hora sa veche HIV+, no ne go predpolagat i predavat virusa. Izvoda e, che nyama simptomi za razpoznavane. Limfni vazli, gabichki v ustata i nyakoy drugi otkloneniya ot normalnoto sastoyanie pak ne sa izklyuchitelen patent sa HIV-infekciyata, makar edin opiten lekar da moje po tyah da se usamni i da naznachi test.
Ima edna kategoriya narecheni "bavno progresirashti HIV+" pri koito samata infekciya naistina neizvestno zashto se razviva bavno i te pochti nyamat zdravoslovni problemi, koyto da dovedat do samnenie i izsledvane za HIV. Inache skorostta za razvitie na infekciyata e strogo individualna, a statistikata sochi ot 3 do 10+ godini naprimer do stadiy v koyto veche se govori za SPIN-sastoyanie.
Tova moga da dam kato informaciya. Sigurno ne e tova koeto ochakvahte, no nastina edinstvenata sigurnost moje da dade testuvane. To e anonimno i parviya rezultat stava barzo. Sega izpolzvat barzi testove i rezultata e gotov za 40 minuti. A sroka 3 meseca ot kakto se poznavate e napalno dostatachen za siguren rezultat ot testa.



Тема Re: Vupros kum Michнови [re: MiCh]  
Авторewa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 12:31



Kade se pravi tozi test za 40 min v Sofia? Az se obajdah v stud.poliklinika i mi kazaha 3-4 rabotni dni , bi li mi kazal kade moga da otida za tozi burz test?



Тема Re: Vupros kum Michнови [re: ewa]  
АвторMiCh (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 18:11



Bi tryabvalo da e nalichen vav vseki KABKIS, vkl. i tozi v studentski grad. Tova sa kabineti v koito testuvaneto e absolyutno bezplatno. Inache mojesh da popadnesh na varianti sas plateni testove, koito se pravyat vav sashtata klinika, a testat e ot drug tip. A 3-4 rabotni dni si e dosta dalag srok za savremennite testove, chak ne mi se vyarva, che ti go kazal zapoznat s temata. Ili ima nyakakav organizacionen problem.

Adresite na KABKIS mojesh da gi vidish na http://aidsbg.info/index.php?p=curious&article=96

Za Sofia rabotyat i nyakolko drugi podobni mesta, koito se poddarjat ot organizacii kato "Lekari bez granici" i mislya "Balgarska asociaciya po semeyno planirane".



Тема Re: Vupros kum Michнови [re: тpoя]  
Авторewa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 19:33



ne moga d aprejivaia perioda do kato izliazat rezultatie a i v moiat sluchai mujut mi shte me ubie ako ima neshto



Тема hmmm....нови [re: MiCh]  
Авторonce (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 10:25



Ot Nova Godina Testovete v oblastnite gradove kato Varna, Burgas, Pleven, Ruse, Plovdiv..... se pravqt syshto za - 40 min. ,no po izkliuchenie (ako nastoqvash), inache redovno za 24 chasa - dnes/za utre.

A tova che te e strah - ne se opravdavai - tvoq chovek nqma kak da te ubie, zashtoto nqma i kak da razbere! Osven ako pytuvash ot selo, trqbva da si namerish rabota za iz grada. Tolkova li e slojno!?!?!? I edva li sa tochno taka obstoqtelstvata - qko ni slygvash. Kakyv e toq tvoq priqtel deto shte te ubiva, ti takiva zverove li si haresvash? :)



Тема Re: Малко по сериознонови [re: ewa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано21.03.05 18:55



Само защото си изневерила ли се плашиш? Съвест ли те гризе, или... Ми мъжът ти да не е запечатан? Я сега си представи варианта, че той е мръднал на виража и си трайка също като тебе. Така, или иначе, ако има нещо вече сте си го разменили. В случая отговаряш за себе си, а пред кого по нататък, не трябва да ти пука. Така, или иначе, ако се
съмняваш... само ТЕСТ. И моля, правете разлика между ХИВ и Спин. Дори и позитивни за ХИВ, хората все още не са болни. Разболяват се 3 до 10 год. по късно.Е нали всички лекарства, цъфнали по този повод имат точно тази цел на мушката? Този момент с разболяването да се блъсне, колкото е възможно по далече. Така че СПОКО, ама с презерватив н едно на ум



Тема Re: Малко по сериознонови [re: kem.kem.]  
Авторonce (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 22:46



Mislq, che EWA trqbva da q strah ne ot priqtelq si, a ot fakta che e zarazena! Nqma logika!!!!!

Veche e syvsem drug vaprosa, ako tq veche e bolna i se chudi kakvo da pravi - kak da go kaje na devstveniq si priqtel...!



Тема Re: Малко по сериознонови [re: once]  
АвторMiCh (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 12:11



Struva mi se, che vkarvash izlishen sarkazam v temata.
Tya ako e bolna, t.e ima proyavleniya na realni zdravoslovni problemi, dosega da e popitala drugi neshta.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.