Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 01.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЗЪБОЛЕКАРнови  
АвторAHA (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 13:14



Напоследък си оправях зъбите, вкл. пилене, поставяне на коронки, пломби и т.н. Имаше и доста кръв. Дали има вероятност за заразяване със СПИН? Не, че имам някакви симптоми, но просто ми мина през акъла, защото тези инструменти не са "еднократни", а само се стерилизират, което едва ли е 100% сигурно?



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: AHA]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 16:04



На всички, които четоха ще кажа, че реших все пак да се изследвам, защото след консултация със специалист разбрах, че макар и минимален има риск от заразяване при зъболекар. Освен това при мен имаше и подут лимфен възел, което допълнително ме тормозеше. И така - резултатът е отрицателен след кръвен тест 3 месеца след последното посещение при зъболекаря. Казаха ми да не се вманиачавам много на тази тема, защото сигурно ще ме е страх не само на зъболекар, а и на фризьор да отида, да не говорим за козметик или маникюрист. То верно човек не бива да прекалява с "черните мисли", ама пък и не трябва да е прекалено оптимист. И къде е границата?



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: aнa]  
Авторlo6ia (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 16:56



Където сама си я поставиш-там е границата



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: aнa]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано06.08.04 11:24



Бях чула по една радиостанция, че при работа с болен от СПИН човек, зъболекарят трябва да използва инструменти за еднократна употреба. Но дали изобщо има такива в наличност и дали болният ще си признае, това е друга тема...
А за границата...всичко зависи много от късмета! Надявай се да не се заразиш на фризьор, но не мисли за това често, защото няма да промениш нищо. Но наистина, не бива да бъдем прекалени оптимисти. Например, да правим секс без презерватив и да си мислим, че няма начин да се заразим! Това е ПРЕКАЛЕН ОПТИМИЗЪМ! Но да се страхуваме да отидем на фризьор и зъболикар - ТОВА Е ПАРАНОЯ!



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАР [re: AHA]  
Авторzapoznata (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 14:46



skupa ana,ne znam do kolko si zapoznata s virusa,pri4inqva6t spin,zatova 6te ti dam malko pove4e informaciq,koqto e proverena,dostoverna ot medicinski izto4nik.taka.pri zubolekar moje6 da se zarazi6 ot hiv,no veroqtnostta e mnogo malka pri polojenie ,4e stomatologyt si gleda rabotata suvestno.toest toi moje da te zarazi 1)s upotrebqvana sprincovka,no ti nali gleda6 ,4e pred teb q otvarq.toest tq e sterilna.sledovatelno v slu4aq sama sus sobstvenite si o4i vijda6 ,4e toi razopakova sprincivkata i iglata pred teb.2) s instrumenti-da te ne sa za ednokratna ypotreba ,no izpolzvanite instrumenti se durjat v dezinfektant to4no opredeleno vreme,sled koeto se sterilizirat v avtoklav na 120 gradusa za 20 min pod nalqgane 1.2 atmosferi ili v sterilizator na 160 gradusa za okolo 1 4as.tam se slagat indikatori ,koito pokazvat ,4e sterilizaciata e minala yspe6no i tezi indikatori se proverqvat ot hei..za tvoq spravka hiv -virysite sa slabo ystoi4ivi vuv vun6na sreda(izvyn tqloto)za 10 min toi napulno se uni6tojava ot 50 % spirt,o,3 % kislorodna voda ili temperatyra ot 56 gradusa.belinata go ubiva za po-malko ot minuta.pri izsy6avane zapazva virylentnostta si maximum 3 dni.taka tuk ve4e sama moje6 da precini6 3)ot bor4etata ,toest instrumentite ,s koito ti pilqt zubite.no te tyrpqt dulga i produljitelna dezinfekciq...........
v zaklu4enie 6te ti kaja,4e vseki otgovoren stomatolog e napulno zapoznat s metodite i na4inite na sterilizaciq i gi spazva ,za6toto te sa kato ogledalo za rabotata mu ,nikoi ne bi riskuval reputaciqta ,no na purvo mqsto zdraveto na pacientite si a i svoeto ,za6toto toi znae kolko stra6ni sa infekcioznite zabolqvaniq.taka ne kazvam ,4e ne e vuzmojno da te zarazqt,no smqtam ,4e ima po stra6ni mesta ,na koito moje6 da hvane6 hiv kato naprimer razni kozmetici,koito poradi lipsata na medicinsko obrazovanie sa dosta slabo zapozati s principite i metodite na septika i antiseptika.......
zatova spi spokoino



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: AHA]  
Авторbogosian (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 22:03



Smiatam ,4e i da umresh niama goliamo zna4enie.



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: zapoznata]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 14:46



Skapa zapoznata, blagodaria ti za iz4erpatelnia otgovor. Iskah da spodelia s Vas ne samo strahovete si ot eventualno zaraziavane, a i tova 4e 4ovek e po-dobre da se izsledva, kogato ima dori i nai-malkoto samnenie, za6toto e po-dobre da prejivee6 tezi niakolko dni na naprejenie, dokato 4aka6 rezultata, otkolkoto da ti "sveti lampi4kata" neprekasnato. Az biah zapo4nala da se pla6a, 4e ako sam zarazena moga da zarazia blizkite si hora i vsa6tnost tova be6e osnovnoto, koeto me nakara da se izsledvam, a ne tolkova strahat za samata men si i moia jivot. Estestveno, 4e vsi4ki 6te umrem rano ili kasno, no ne bih iskala da predizvikam, ne dai Boje, smartta na o6te niakoi 4ovek!



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: ana]  
Авторzapoznata (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 21:51



strahovete trqbva da se ograni4avat.naistina te ni durjat o4ite na 4 ,no vse pak ako po4nem za vsi4ko da se strahyvame?ne mojem da rastem v saksiiibqh tolkova iz4erpatelna ,za6toto e vajno horata da budat maksimalno zapoznati i spokoini.ako be6e popitala tvoqt zubolekar i be6e spodelila strahovete si sum sigyrna ,4e 6te6e da otdeli 5 min ,za da ti kaje tova ,koeto i az.dano da sum bila polezna.dano da jiveem v po-malko strah .....uspeh



Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: aнa]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано21.08.04 23:06



Стерилизирането на инструментариума унищожава HIV-вируса безупречно. Той е много лабилен и неустойчив на температури, при около 45 по Целзий отива на кино, а стерилизирането на инструменти става в автоклав при 121 градуса и налягане.

Тя беше от онези блондинки, заради които епископът би издънил с шут витража в църквата.


Тема Re: ЗЪБОЛЕКАРнови [re: bogosian]  
Авторgo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 01:13



Един пат кат бях на зъболекар, майка ми беше избрала за личен зъболекар ,4е по евтино, и да знаете какво ми се случи, направо полудиах , всичко беше в кръв от предишниа имам в предвид , около плюваника, машинките не ги беше забърсал, дори имаше около самите тях, мен ми стана много противно и всичките тия страхове описани по горе ми минаха през главата , след което го помолих културно да си забърше всичко пред мен , и ми направи впечтление че само ги стериализира със спирт но не смени инструментите , както и да е направи ми пломбата за 10 лв, но целия бях на щрек. И така просто осъзнах че няма смисъл повече да ходя при него. Но не мисля че трябва да се превръща животати в параноя щото ни най малко си имаме други проблеми че да се занимаваме с такива, по скоро ме беше страх да не се заразя от някоя друга болест като хепатит А,Б, билото и Це, защото както каза bio, не е чак толкова лесно, и все пак според мен всеки човек с има съдба, т.е. ако ти правиш често безразборен секс и който т падне ,без необходимите предпазни средства , шанса дасе заразиш е много по голям от който и да е друг. Така че шапка на тояга и стига с тия тестове, само с правите живота по труден ,пак и на всеки човек му се случва да прави тест поне 1път на 1-2години,със сигурност за кръв , и ще ви кажа че дори без да знаете те ви я изследват ако не парвия то втория тест е за спин, но мисля се че е първия, така че някои слачев ден ако ти е писано сам ще си разбереш. Айде по ведро и горе главите, Все пак сте здрави , а не го разбирате колко е скъпо това здраве!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.