Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 20.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Тема MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови  
Автор moderator (xydognik)
Публикувано03.12.03 14:26



KVO VI E MNENIETO ZA BOLNITE OT SPIN?'
IZOBSTO KAK VAZPRIEMATE EDIN BOLEN???IZPITVATE
1-STRAX
2 SRAM
3SAGELENIE
4BEZIZXOD
5BIXTE POMOGNALI S PARI
6BEZRAZLICIE

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Cat=162&Board=ekzotic


Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: moderator]  
АвторAzz (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 12:52



Мисля, че те са хора като всички останали. Но имат огромна нужда от нашата помощ. Никой не е застрахован, че няма да му се случи да се зарази със СПИН, наистина никой. Трябва да им помагаме с каквото можем.



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE??? [re: Azz]  
АвторAna (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 13:40



Shto za glupost. Istinata e che nikoi niama da razbere dokato ne mu se sluchi.Kakvo da vi kaja parvoto e panika, strah che i ti moje da si se zarazil a sled tova e iad kam tozi chovek.Dokato mine testa i razberesh otgovora.Eto tova e nachaloto. A sled tova . . . vie kak mislite



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: moderator]  
АвторFallingGods (Нерегистриран)
Публикувано15.01.04 14:30



bezizhod po-skoro..pyk na nqkoi ot tea vyobshte ne im e mqstoto tuka...sram...zavisi kak se e zarazil 4oveka...az li4no ako sym shte e ot kryvnio btatstvo ..mdam



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: moderator]  
Автор Her_Dark_Majesty (психарка)
Публикувано22.01.04 20:39



Съжаление в никакъв случай..
Болните от СПИН са хора..като мен и теб. С тази разлика,че знаят какъв е изхода от болестта,а повечето от нас си казват :"Точно на мен няма да се случи!"
Лошото е,че почти никой не ги приема..все едно са прокажени..И точно това може да ги озлоби...
От там нататък няма да коментирам...



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: Her_Dark_Majesty]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано13.02.04 17:02



Зависи как се е заразил въпросният човек! Ако не се предпазва по никакъв начин, сам си го е изпросил! Хора, на които не им пука за собствения им живот, ме отвращават!!! Но ако например в болница му е била прелята заразена кръв, тогава бих желала да му помогна с каквото мога!!!



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: ha6i]  
Авторdel (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 14:00



И аз мисля горе- долу така. Естествено, че сърцето ми се къса за хора, заразени от кръвопреливане или още по- гадно- моногамни хора, заразени от партньора си. Или заразяване в стил "настъпена спринцовка на плажа", "взаимно превързване не рани" и прочие случаи.
Но някак не мога да съчувствам така на хора, дето мислят с главата южно от кръста, вместо с тая северно от шията- размахват си го насам- натам, после- ама и аз съм човек като вас. Не си! Просто плащаш жестока цена за собствената си глупост. Естествено, че и на мен може да се случи. На всеки може. Ама нали идеята е сам да се пазиш, та да те пази и Бог. Ми хубаво, познаваш някой от 1 час, хубаво, иска ти се, хубаво, легнете си, но метни поглед има ли рани по себе си, извади презерватив, не се целувайте по устата, никакъв анален секс... Толкоз ли е трудно?
Хайде, разбирам да беше началото на 90-те, да няма нито достатъчна, нито достоверна информация, но сега НИКОЙ няма оправдание за собствената си непредпазливост.
Така че, да- за хора, заразени не от собствената си глупост, безхаберие и самоувереност- бих направила всичко, което мога. Но за другите случаи, просто ме отвращават- не като болни, а като хора. Всеки прави избор и всеки си плаща за него. Да си мислил.
Изобщо мнението ми се люшка между две фрази:
1. Бог е дал на човека два края- глава и задник. И от това кой ще използва, зависи как ще протече животът му. (древноиндийска пословица)
2. "...Все пак обреченият човек е адски несправедливо нещо, независимо какво е направил..." (М. Ф. Бот)



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: del]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 14:13



Mnogo e truden problemat s doverieto. Hora sme vse pak. Ne varvi da se debnem postojanno, makar che natam e tragnalo. Po kakavto i nachin da se e zarazil chovek, rezultatat e vse edin i sasht. Schitam se za tolerantna. Bih projavila tarpimost, ako sam najasno sas situazijata i vzemem vazimni merki za opazvane bez da demonstriram nishto poveche ot zagrijenost.



Тема Re: MNENIETO VI ZA BOLNITE???нови [re: da]  
АвторSami (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 22:39



Koi kakvo pravi za bolnite ot SPIN?Obshtestvoto ni spi i samo na nqkoi dati se sehstame, che ima nqkade si takiva hora, koito se nujdaqt ot pomosht...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.