Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 28.09.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано22.06.03 10:30



в него четем: до момента - началото на 2003 година: 60 милиона заболели от СПИН, 25 милиона починали, по официални данни.
Страната с най-много болни от СПИН е Ботсвана - 73% от населението е заразено със СПИН, в резултат на това, средната продължителност на живота е спаднала под 35 години.
В българия - официално регистрирани болни от СПИН - 461 човека.
интересен факт от механизмите и начините на предаване на болестта:
Източници на зараза - източници на зараза могат да бъдат болният човек и безсимптомните заразоносители (вирусоносители). Болните заразяват през целия си живот, т.е. докато са заразени и болни - те са опасни за околните (т.к. в момента лечение няма). Вирусоносителите също са заразни пожизнено. Вирусът се съдържа в кръвта, слюнката, спермата, вагиналният секрет, секретът от маточната шийка, ликвора, майчината кърма, сълзи, менструална кръв, мозъчна тъкан, тимусна жлеза. Във вагинален и цервикален секрет от жени - са открити в 50% от заразените жени вируси на СПИН.
Доказано е научно, че основните заразители на населението са бисексуалните слоеве от населението, тъй като те са податливи на разнообразни полови контакти, и обикновено бисексуалният мъж, се заразява от жена, а оттук се предава и инфекция на хомосексуалните мъже. Епидемиологичните проучвания показват и доказват, че в затворени хомосексуални общества и двойки - СПИН - НЯМА!. По данни на СЗО и института по епидемиология на заразните и паразитни заболявания - Керин Флашке, в проучването са участвували още - Американска асоциация по сексуално предавани болести - В.Маргет, С. Сталоуни, А. Фридман, Б. Гросеско и др; Канадска анти-спин асоциация на жените Отава - с президент мери Райдер; СПИН-делегат от институт Пастьор - Франция - Жозе Тигано, Жан Стике, Мари-Бел Отрие, Травиер Симон-Комса.


Когато е достатъчно тъмно, можеш да видиш звездите...

Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: mireto:)]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано19.07.03 16:37



Мире, в тази гоненица по набиране на по-голям брой постинги има ли някакъв смисъл?

Aledar~


Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: Aлeдap]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано20.07.03 09:52



това пък от къде ти хрумна?
но ок, щом си решила, аз няма да те разубеждавам.
просто ако имаш нещо да ми казваш ще те помоля да го направиш чрез бележка или мейл...нещо, което ще го прочете само аз и ти .. щото иначе е ептем безсмислено...

честно казано от теб не го очаквах..както и да е. Вече прекалено много хора ме разочароваха


Когато е достатъчно тъмно, можеш да видиш звездите...

Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: mireto:)]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано20.07.03 20:48



хванах се за сърцето направо...


П.С. И що не тук? И така никой не чете. Просто ми е любопитно защо, аджеба. Каква полза? В който и клуб да отида, виждам все твои мнения... Нито ще ти давам съвети, нито ще те нападам, всеки прави своя избор за нещата. Но ми е грозно някак да гледам... Знам, че си имаш достатъчно утешители, не желая да ставам една от тях, никога не ме е бивало да утешавам. Затова нямам и намерение да ти пускам бележки. Просто адски би ми харесало да се замислиш какво правиш и защо. Не че ще стане.

Aledar~

Редактирано от Peмeдиoc на 20.07.03 20:52.



Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: Peмeдиoc]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано21.07.03 08:58



Аз го правя, бъди сигурна..
какво? Дразни те това, че интересите са ми много и разностранни ли? ами съжалявам, такава съм.


Когато е достатъчно тъмно, можеш да видиш звездите...

Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: mireto:)]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано21.07.03 12:31



М, това ти мнение ми обясни що-годе нещата. Не е необходимо да се защитаваш, не те нападам.
Тенкс за обяснението. Повече няма да ми е чоглаво заради теб - ти си си щастлива сама със себе си.

Aledar~


Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: Peмeдиoc]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано21.07.03 17:46



само ти си мислиш, че не я четат....



Тема Re: Новият бюлетин на СЗО за СПИН!нови [re: dexter_sum]  
АвторRemedios (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 20:09



ne stavashe vypros za tova, dali q 4etat, a 4e tuk po4ti nikoj ne 4ete, taka 4e ne e neobhodimo da se puskat belejki i t.n.



Тема Re:нови [re: Remedios]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано22.07.03 17:30



И един да прочете, пак е нещо.

Не знам дали знаеш, но от СЗО предвиждан невеорятен бум на СПИН в Източна Европа, и по-точно България, Румъния и Хърватска.

Също така е важно да се знае, че колкото по-рано се открие вируса на вин, толкова по-големи са шансовете за продължителен период преди да се развие болестта.

Та така.



Тема Re:нови [re: dexter_sum]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано22.07.03 22:42



Добре съм запозната с проблема, майка ми е лекар. Освен това винаги ползвам презерватив, не се чукам за една нощ и не си сменям гаджето. Примерен гражданин, демек.

Aledar~



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.