Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 29.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Имам няколко въпроса....  
АвторHяkoй нeизвecтeн (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 12:53



.......и ще съм благодарен да получа компетентни отговори.

1. Какво се прави след ранно откриване на вируса. Веднага ли започват да се вземат лекарства?

2. Ранното откриване и пиене на разни хапчета гаранция ли е че ще се отложи проявата на болестта за по – дълго време?

3. Лекарствата скъпи ли са. Колко струва лечението на заразен (горе - долу) на месец?

4. Имат ли някакви странични ефекти? С последния въпрос имам в предвид следното: възможно ли е по външния ти вид и страничните ефекти от лекарствата някой запознат да се досети, че пиеш точно такива медикаменти.


Благодаря на всички отзовали се!



Тема Re: Имам няколко въпроса....нови [re: Hяkoй нeизвecтeн]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано04.06.02 03:17



ne..ne se zapochvat lekarstva samo ako si HIV+...Proveriavat se CD4+ kletkite i kolko kopia na vurusa ima v kruvta ti..V zavisimost ot tova se vzema reshenie s kakvo i kak tochno da se zapochne...
Da ,kakto pri vsichki bolesti,rannoto otkrivane ti uvelichava shansa za svoevremenna namesa...predi da imash AIDS...i tova uduljava perioda kogato si sravnitelno dobre....(pone niamash oprtiunistichni infekcii)
kolkoto do lekarstvata..v povecheto sluchai niama da ti povliiaat dostatuchno ,za da ti"lichi"....Stranichnite efekti mogat da sa ujasni poniakoga..no e kato da si bolen ot jultenica naprimer..ili neshto takova..kato bolest...
Zasega Proteaznite inhibitori(tia po-novite lekarstva)..mogat da te nakarat da nadebeleesh po mnogo osoben nachin...ama ako ne e edin chovek lekar i ne e zapoznat s tezi stranichni efekti i lekarstva...i HIV...niam da mogat da poznaiat...Viarvai mi....
lekarstvat asa skupi..v BG ne znam tochno kak e...molia niakoi drug da otgovori n atozi vupros...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.