Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сервиз за Колтек?нови  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 19:51



Здравейте. Взех си кола от Холандия с газов инжекцион на Колтек. Вече повече от 6 месеца не мога да намеря газаджия в България, който да я погледне и настрои. Моля ви ако някой знае сервиз на Колтек тук или в Сърбия да каже. Или някой газаджия които да разбира от тази марка.
Благодаря



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано26.02.08 13:36



няма сори



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 16:40



Каква е колата?Каква е системата - с четири дюзи или с един разпределител който се командва от дозатор със стъпков мотор?Какъв модел е изпарителя?
Koltec VG392 или Necam Mega?Какво пише на контролера?EGI или GSI?Какъв е проблема?От какво се оплакваш?



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 22:36



След 4-5 години търсене намерих един майстор, дето се нави да ми смени платната на Колтека, но заяви, че не може да гарантира, че ще се получи. Изпарителя бил много сложен. След смяната се получи едно голямо "нищо" и накрая се ядосах и смених Колтека с Ловато. Направо се родих, машината работи О'К и всеки газаджия е наясно с него. Стария замина в кофата за боклук, макар, че всички казваха, че бил с класа над Ловато.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Инфo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 22:21



Колата е Мазда 626 1.8 96 год. Уредбата е много стар газов инжекцион (поне така казват майсторите) модел Koltec VG392.
Любо ако имаш нещо предвид дай мейл ще ти пратя снимка да кажеш дали може да се измисли нещо.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 09:40



Знам как изглежда.От тези години е най-вероятно с разпределител и стъпков мотор.Не каза от какво се оплакваш и дали са правени опити за ремонт или настройки тук в България.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 16:44



Колата я взех лятото от Холандия. Ходих поне на 10 газаджии и всичките ме върнаха. Газовата изобщо не е преглеждана. Отначало си работеше добре, но от мяколко месеца взеха да играят много оборотите на газ и да ми гасне по сфетофарите. Изглежда ми като запушване. Тресе се ужасно на празен ход. Сменил съм кабели, свещи, всичко друго и не се оправя- само о т газовата ще е си мисля.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 11:19



http://www.memtextom.dir.bg/indexbg.htm Тези продават мембрани за твоя модел.
Смени ги и почисти хубаво с разтворител леглото и стержена на стъпковия мотор в разпределителя.Става много лесно ако работиш с внимание.Компютъра ти е самообучаващ.След като смениш и почистиш остави колата да работи няколко минути на празен ход на газ при загрял двигател.Колебанията ще намаляват и ще се саморегулира.Може да се наложи ,но може и да не се наложи дорегулиране на налягането в системата на по-късен етап.Засега не пипай инбусния болт на изпарителя.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 13:41



Благодаря ти Любо!. Ще взема мембрани, но малко сложно и непознато ми се струва въпросния ремонт.
Възможно ли е да се срещнем, ще ти платя и да я направим процедурата.
Аз живея в София - 0887 78 32 78



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Авторluvekri (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 22:09



Здравейте колеги!От 3год. карам ситроен ксантия 1.8i със същата газова уредба.Преди около година смених мембраните.Колата ми гори 12 на сто при интензивно градско на къси разстояния студена, та въпроса ми към познавачите на този тип уредба нормално ли е това или не?И още нещо имам проблем с малките обороти не са устойчиви повечето са високи.Дайте съвети






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.