Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 23.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Харчи ми и бензин?!?нови  
Автор abra1 (непознат )
Публикувано24.07.11 10:23



Колеги,имам Есперо 1.8 пълен инжекцион (опелски двигател C18LE) с монтирана конвенционална газова уредба. Независимо, че като карам на газ, съм спрял бензиновата помпа, а дюзите са изключени от управлението на газовата уредба, ми се струва, че ми гори и бензин. Всеки месец наливам 5 - 8 л. и той буквално изчезва. Паля и карам само на газ, на бензин включвам принудително по 2 - 3 км на 100км да не се спекат дюзите. Би трябвало по мои сметки тези 5 - 8л да ми стигнат поне за 2 месеца. Не вярвам да изтича отнякъде, понеже няма и грам миризма, а съм имал подобни случаи - овонява се вичко и от най-малкия теч. Възможно ли е да се изпарява или ... не знам какво още. Бензиномерът ми не работи добре в долната си част, така че и от там не мога да се ориентирам.
Предварително благодаря.



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: abra1]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано22.08.11 02:10



Колега, имаш боклуче на гумичката на котвата на бензиновия вентил или разрушена такава, смени я и проблемът ще изчезне.



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: Tarbox]  
Автор abra1 (непознат )
Публикувано25.08.11 12:55



Колега, по тази предполагаема причина направих принудително изключване на бензиновата помпа, когато карам на газ. Въпреки това бинзинът ми чезне?!? Да се изпарява толкова много през лятото ???



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: abra1]  
Автор Valeri Bojilov (непознат )
Публикувано26.08.11 22:33



Здравей.
Ако са ти спряни инжекторите с Емулатор -исключи го от буксата,а ако е с реле раскачи жиците и ги изолирай.Ако не помогне това,значи търси проблема в колата(пикаещи инжектори или др.)



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: Valeri Bojilov]  
Автор abra1 (непознат )
Публикувано28.08.11 17:21



Ама колеги, потретвам, че бензиновата ми помпа е изключена, не работи, когато карам на газ. Това означава, че няма как да се подава бензин до инжекторите от нея. Или ако има някакъв начин от образувания вакуум да се всмуква бензин от резервоара през неработеща помпа и филтър ... или пък да смуче от другата тръба - която връща неизползвания бензин в резервоара - направо ума не ми го побира ....



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: abra1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.09.11 15:03



И колко викаш бензин ти харчи?




Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: imitev]  
Автор abra1 (непознат )
Публикувано07.09.11 19:15



Цитат: "Всеки месец наливам 5 - 8 л. и той буквално изчезва. Паля и карам само на газ, на бензин включвам принудително по 2 - 3 км на 100км да не се спекат дюзите. Би трябвало по мои сметки тези 5 - 8л да ми стигнат поне за 2 месеца."
Иначе: 20км на месец максимум на бензин и то не когато колата е студена, в повечето случаи и извънградско..
Абе чезне, а като отвия капачката на резервоара има налягане - т.е. бензинът се е изпарявал .. и преди имах същата кола на бензин и газ, ама такова чудо не е било..



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: abra1]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.09.11 21:12



Извинявай че питам но не ми се четеше нагоре :)

Пробвай 1 месец да я покараш без да обръщаш изобщо на бензин да видиш дали ще ти изчезва.

На дюзите за 1 месец нищо няма да им стане.




Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: imitev]  
Автор abra1 (непознат )
Публикувано09.09.11 15:13



Ами ще пробвам ... на 02.09. й налях 8л бензин, тръгна си като фъртуна, но вече ми придърпва. Изминал съм максимум 15 - 20км на бензин. Сега ще й налея 5л и ще карам само на газ. В началото на другия месец ще кажа какво е положението.



Тема Re: Харчи ми и бензин?!?нови [re: imitev]  
Авторssg (Нерегистриран)
Публикувано12.09.11 10:44



Колко бензин е нормално да харчи, тъй като и аз имам подобен проблем. Колата се пали на бензин, върви по няколко километра до близката станция, когато свърши газта. Според газаджия около 5 л. на месец е нормално, но не разбирам защо. Моята бенз. помпа също е изключена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.