Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 16.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странен ключ за газ/бензиннови  
Автор Tnikolov (непознат )
Публикувано24.11.10 06:22



Колеги, скоро си купих автомобил с ГУ.
При положение автоматично превключване на газ, и студен д-л , свети диод в червено, в процеса на загряване на д-ля започва да мени цвета в жълто и след малко превключва на газ, и д-ля угасва. При загрял д-л пали на бензин и след няколко секунди превключва на газ - д-ля гасне. Огледах ключа/модула, но никъде не видях тример или бутон за настройка на превключването. Газаджиите при които ходих не са виждали такъв модул. Казват ми да си сменя ключа.
По него няма надписи, има букса с 6 кабела за клапани, релета и т.н., една букса с три извода за диода, и една букса с три извода за превключвателя/ ключето и диода са изнесени на свободно капаче на таблото на а-ла.
Не ми е проблем да сменя ключа, но ми е интересно да знам как това чудо работи.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.11.10 08:59



Колега,

наистина ли мислиш, че всички ГУ са само и единствено като на твоя автомобил. Без да съм си взел боба (да има какво да хвърля, че да отгатна) ... "ГУ" може да е АГУ или ГИ, но дори и да дадеш пояснение по тази точка, това съвсем не е достатъчно дори и като за начало.

Възможно е и да не можеш да опишеш "картинката" в достатъчна степен(нищо лошо, не може всеки да разбира от всичко). Тогава ти остава просто да смениш майсторите - газаджии под път и над път.

Успех



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор Tnikolov (непознат )
Публикувано25.11.10 23:50



Sorry,

Автомобила е Saic Sabre - 1,6 - 90 к.с., 2005г , 8 клапана, двигател L01, пълна инжекция, с една ламда сонда, автомобила е сребрист на цвят. АГУ е Lovato /не е газов инжекцион/- електрически изпарител, + симулатор Ловато за инжекторите + симулатор на ламбда сондата. /монтирани са 2006г. в България/
Надявам се информацията сега да е по пълна

И нека да поясня:
Иде реч за ключа, а не как да си оправя колата. Интересно ми беше дали някой е срещал подобен ключ и знае как се настройва .
Ако ще се пращаме при майстори, явно съм сгрешил форума.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано26.11.10 09:39



Ами колега, тук от доста време пишат предимно газаджии и да ме прощават, ама май по-скоро си мерят ... няма да казвам какво, отколкото да дават технически съвети като за твоя случай.

Друг е въпросът, що ще АГУ на пълна инжекция от 2005-та година, но както сам спомена - ти не се интересуваш как да си оправиш колата.

Апропо ... сивите се оправят най трудно, а червените се продават най-лесно. Независимо дали Сайк или Опел.



P.S. Ако наистина превключва И според температура (на това поколение настройките обикновено са по обороти, по температура или по комбинация от 2-те), значи един от кабелите е свързан с темп. датчик. Сигналът от този датчик не е задължително да се "манипулира" с тример, може да е "твърдо заковано" с обикновен резистор ... макар и да звучи доста тъпо ... но пък който е мъчил тая кола с АГУ ... от него всичко може да се очаква - кой знае какво е изровил от прахоляка

P.S.2 И никак не е сигурно, че колата гасне само (или въобще) заради момента на превключване

Редактирано от VladoR на 26.11.10 11:21.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано26.11.10 13:08



Ако правилно съм разбрал - двигателят винаги гасне когато ключът превключи от бензин на газ. Тогава защо реши, че проблемът е в ключа?



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: ecotronic]  
Автор Tnikolov (непознат )
Публикувано28.11.10 17:20



Така, колата си работи доволно добре на бензин, както и на газ. Повода да напиша този пост е: Сама се обръща на газ както си работи на празен ход. Естествено при токова ниски обороти да не успее да "захапе" и да угасне.
Огледах ключа и като не видях нищо за регулиране, натискане и т.н., отидох при майстори та да ми кажат как става настройката КОГА да обръща на газ . Тъй като ми казаха че не са виждали такъв ключ, реших да не обикалям по майсторите а да питам във форума .

Днес поразрових малко из кабелите и се оказа че един отива в буксата на бубините, което не ми помогна много - значи превключва чрез обороти, само дето няма /или поне аз не видях/ как да се настрои.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано29.11.10 11:34



Това че има връзка между ключа и бобината не означава непременно, че ключът превключва в зависимост от оборотите. Много ръчно превключвани ключове също имат такъв извод. Предназначението му е за защита от обгазяване. Когато е на положение газ на този извод се очакват импулси което е равносилно на работещ двигател. Ако отсъстват импулси - газовият клапан се затваря след 1 - 2 секунди.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензин [re: ecotronic]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано29.11.10 19:45



Разгледай документацията за твоя модел ламбда контрол и емулатор на дюзите. В нета има всичко... Моите компоненти не са на Ловато (италианските са общо взето идентични), но на ламбда контрола има тример-потенциометър ->на колко оборота да превключва. Има и опция дали да превключва на ускорение или при отпускане на педала на газта. На емулатора има друг-той е колко време да забави изключването на дюзите, с цел газта да може да достигне по тръбопроводи-газов клапан-изпарител-дросел и мотора да не "сецва" в момента на превключване.



Тема Re: Странен ключ за газ/бензиннови [re: Tnikolov]  
Автор Valeri Bojilov (непознат )
Публикувано02.12.10 09:26



Здравей.
Има ключове, които настройката за обороти става с определен ритуал,а не с потенциометър.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.