Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 23.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема TAP pri LPG?  
АвторtheWho (Нерегистриран)
Публикувано24.10.10 22:25



Kolegi,mislia da postaviam TAP na kolata,no mi pravi vpechatlenie,che modelat ,koito sam izbral, promenia s 6-9-12-15 gradusa.Ne e li mnogo 6 gradusa?



Тема Re: TAP pri LPG?нови [re: theWho]  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.10 15:41



[urlhttp://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=77228.0][/url]


Доста е писано по въпроса.



Тема Re: TAP pri LPG?нови [re: R19]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 18:59



Що се притесняваш аз лично карам на 15 гр.



Тема Re: TAP pri LPG?нови [re: theWho]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано26.11.10 12:51



За да има максимален ефект от ТАП, е необходимо той да бъде калибриран за съответния двигател, тъй като ТАП трябва да реализира предварение на запалването в зависимост от оборотите. С други думи - да има определена характеристика, която е специфична за всеки двигател. Аз Лично си купих Jetspark преди 3 години. Засега работи добре.



Тема Какво значи добре?нови [re: ecotronic]  
АвторЦAП (Нерегистриран)
Публикувано30.11.10 22:20



Какво имаш в предвид с "Засега работи добре"?
Има ли икономия на гориво и/или увеличение на мощността? Попрочетох в Рено форума, май никой не е постигнал нито едното, нито другото, борбата е да се влошат параметрите минимално.
30, 50, 100лв не са много ама да слагаш само заради модата да имаш ТАП нещо не ми се вързва.



Тема Re: Какво значи добре?нови [re: ЦAП]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано02.12.10 12:54



Определено има ефект от ТАП. Двигателят работи по-меко и разликата в разхода е осезаема. около 10 - 15%. Когато реших да слагам ТАП - основният мотив беше да щадя клапаните при работа на газ. В момента колата (калибра с невентилиран двигател 20NE) на дълъг път при макс. скорост 120 ми дава разход 7,5 - 8/100 газ.
А в града не надхвърля 10,5. Без ТАП не съм падал под 8,5 извънградско.

Редактирано от ecotronic на 02.12.10 12:59.



Тема Re: Какво значи добре?нови [re: ecotronic]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано09.01.11 22:38



а аз да попитам:
Може ли някой да ми обясни значението на "цъкалките" 1,2,4 и 8?
Човека от въпросният форум от който си купих тап/аванс процесор не беше особенно учтив и така и не ми обясни как да процедирам. Спомена, че това не са градуси + градусите на които си е настроена колата ами проценти и до там.
Опитвах и на "2" и на "15" и няколко междинни, но разлика не намерих. В смисал на която и да е от тях колата все си работи по-добре от колкото на бензин, но м/у отделните стойности не виждам разликата....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.