Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 25.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колко ми гори на час колата на празен ход?  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.10.10 17:35



Добър вечер колеги! Колата ми е Вектра А 2.0i - АГУ Ланди Рензо, никога не съм я засичал колко ми гори газ при работещ двигател на едно място? Вярно ли е че гори литър на час така?



Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Авторпaнтaлeй (Нерегистриран)
Публикувано11.10.10 17:43



Зависи от много работи - дали са ти светнати фаровете, дали си включил климатика, дали си пуснал духалката, дали си натиснал съединителя и т.н. , но аз бих го смятал, че по-скоро е 2л на час.
Каква е идеята?



Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.10.10 23:23



Приблизително вярно.

И какво?




Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: imitev]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.10.10 17:50



Привет, много обичам да ходим по язовирите и на всякакви диви места с палатки и т.н. идеята ми е да монтирам втори алтернатор на мястото на хидравликата, (карам от години без хидравлика) и да го ползвам за осветление и да др ел уреди 12 волта разбира се, за да не купувам професионален генератор който е скъп, разхода ще е същия а и най-важното няма да е така шумен като при работеща кола! Щом казваш че ще гори литър на час, значи ще станат 2 литра на час което ме устройва на този етап, как мислиш Ветеране?





Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.10.10 22:30



Мисля че е по-добре да си вземеш непрофесионален генератор на 220В на изплащане примерно 2-3 кВата и да си свиркаш.

Генераторът на колата няма достатъчно мощност на празен ход, ще требе да даваш газ, а разходът тогава отива в небесата.

А още по-лесно е да си вземеш осветление с диоди и презареждащи батерии. Ще държат поне 2 нощи, евтини са и можеш да мъкнеш 2 комплекта.

Друг вариант е с петромаксова лампа на газ или бензин - хем свети, хем топли.




Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Авторпaнтaлeй (Нерегистриран)
Публикувано14.10.10 00:03



Диви места пък ще търпиш кола да ти бръмчи и да ти разваля въздуха. Палиш огъня, слагаш скарата. Какви други ел.уреди ти трябват?



Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: imitev]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.10 00:38



(петромаксова лампа на газ или бензин - хем свети, хем топли)
Мисля че това е много добро решение, ти си прав че няма как да ми даде достатъчно мощност без да давам газ, за това не се бях замислил най-вероятно ще последвам съвета ти, гледам че има някакви хоби генератор ще ми свърши работа май като му видях характерестиките, мерси за съвета и лека вечер!



Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: пaнтaлeй]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.10 00:47



Прав си Панталей, но ако сме само мъжка компания не ми трябва ни генератор, ни палатка никакви екстри и излишни осветления, само скарата, чистия въздух и спален чувал

, но когато водиш жена с теб трябва да има някакъв комфорт за нея, (жените са като цветята искат грижи ) :) иначе другия път няма да иска много да ходим на диви места а аз много обичам и и осигурявам малко комфорт



Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.12.10 00:59



А... баси... тука някакво недоразумение се получава... Хем говориш за ПОЧИВКА, хем казваш, че и ЖЕНИ имало... Или жените са излишни, или почивка няма.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Колко ми гори на час колата на празен ход?нови [re: Питaщ]  
Автор potr (ентусиаст)
Публикувано05.12.10 11:27



..Не е до комфорт. Просто жените не обичат да стоят на тъмно. Току някой им го вкара някъде.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.