Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 11.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Мембрани за Vialleнови  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 11:20



Някой знае ли откъде мога да си купя оригинални Холандски мембрани за АГУ Vialle,защото питах в сервиза на "Руй Планина" и казаха,че там правят ремонт,но слагат БГ мембрани.И въобще какъв е признакът,че мембраните са за смяна?Моят изпарител е на около 150К км и не вярвам в Холандия да му е правен ремонт.По сервизна книжка на уредбата,тя е поставена на 20 000 км,а колата е на 170 000.А от известно време насам ми качи разхода с около 2 на 100 на газ,при положение,че зареждам на едни и същи газ-станции.
Някакви съвети?



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Sando]  
Авторkorc (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 19:06



Защо не смениш въздушния филтър и след това газстанцията, защото "всичко тече всичко се променя".



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: korc]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано22.11.04 14:05



Бая солена е цената на оригиналните мембрани - около 180 лв. А тези от Руй планина да не се правят на интересни, защото знаят отлично откъде да намерят оригинални мембрани!

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 16:12



Ами въздушния филтър скоро ми е сменен.Ще пробвам и с газстанцията(макар че тази,която ползвам е от големите вериги).А след като знаеш,че тези от "Руй Планина" знаят откъде да намерят мембрани,кажи ми да пробвам да си намеря сам!



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано26.11.04 17:01



Ето извлечение от мейла, който получих, в резултат на мое запитване до официалния представител на Виали за България, направи си изводите сам...

Nie razpolagame s firmen serviz na Vialle v Sofia i mojem da Vi badem
polezni ako vi se naloji.
Mojete da se svarjete s nas na tel v Sofia:
ofice: 9586466
9586499
fax: 9581090
GSM: 088570857
Ako jelaete moje da se svarjete napravo s serviza ni:
Autodix - Daniel Manolov - tel:/02/ 683 869;
088627 784 - Sofia, ul. Rui planina, 3.

Така че, този сервиз работи с официалния представител и да не се правят на отрепани, че не знаят откъде да ти доставят оригинално мембрани...
Ако не ми вярваш, обади се на самите представители и поговори с тях.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 00:03



Ами и аз съм пращал меил до виале,та те ми казаха и на мен този сервиз.та затова и там питах,ама...Мерси,все пак!



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 19:03



А,и друго се сетих.Та значи,говорих с няколко човека и разбрах следното:нямало смисъл да си слагам нова(или нови) мембрани,не знам колко са точно,на Vialle-то,защото на цената на оригиналните(както казваш ти 180 лв.),съм можел да си сложа чисто нов изпарител(напр. Lovatto,BRC,Landi и др.).Моят холандски бил по остаряла технология и имало опастност ,ако издуе мембраната,да се смесят газ и антифриз и да станело голямо мазалоА последните модели италиански били направени по нова технология,с отделни алуминиеви отсеци ,по-евтини им били оригиналните части и т.н. и т.н.Та има ли нещо такова или това е само ала-бала?И дали ако сменя само изпарителя с друга марка,ще окаже влияние на газовата уредба като цяло?



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано29.11.04 11:12



За мен това е ала-бала!
Само за сравнение ще ти кажа, че този изпарител (D-Type) е пригоден и за метан. Освен това нов струва около 300 лв. Също позволява и палене на газ при много ниски температури - аз лично съм палил и на -15оС и то от раз. Съветвам те да идеш първо на читава диагностика и ако не могат да го отрегулират да мсениш мембраните с български. Повечето казват да си вземеш нов изпарител, от една страна за да им се продават изпарителите, от друга наистина признавам че Виали не е много лесен за ремонт и не всеки би се справил. Но ако някой ти каже, че трябва да си смениш изпарителя и да си сложиш нов италиански, не гледай сериозно на него! Просто Виалито е от друга класа изпарител... не случайно и те са изобретили газовия инжекцион и един куп още неща в газовите системи и инсталации...
Все пак изводите и решенията са си твои и ти сам си прецени какво да правиш.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 18:48



Ами и аз мисля като теб и затова съм доста скептичен по отношение на смяна на изпарителя.Вероятно ще отида на Руй Планина на диагностика и ако се реша,ще инвестирам някои лев повече,но ще си купя Холандски мембрани.Ти лично сменял ли си твоите и правил ли си му някакъв ремонт?Благодаря за съветите!



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано29.11.04 19:06



Аз лично на моя не съм правил ремонти.
Незнам колко ти е разходът и за каква кола става въпрос, но аз съм с Volvo 440, 1.7l карбуратор (двигател на Рено) и градско ми дава м/у12 и 14 л/100км, като много зависи на какви дистанции карам, къде съм заредил и т.н. Извънградско при умерено настъпване ми дава 9 - 9.5 л/100км, като карам предимно със 120км/ч.
На Руй планина ми казаха, че сместта е малко бедна...
Преди да пипаш изпарителя, смени въздушния филтър, огледай свещите, кабелите, дистрибуторната капачка - може проблемът да е там!

Моята газова е на поне 200 000 (на колкото е и колата) и се съмнявам някога да е сменяно нещо по нея.

VOLVO FOR LIFE

Редактирано от VOLVO 44O GLT на 29.11.04 19:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.