Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ГИ - какви инжектори?нови  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 15:11



Здравейте. Имам ГИ Stargas Polaris 1 на Вектра 1.8 115к.с.
Газовата е вече на над 100к км, и май толкова й е ресурса, защото почна да се скапва част по част. Първо изгоря компютъра. Оправиха ми го срещу скромната сума от 300лв в сервиза на Stargas до южен парк. За съжаление, няма и 10к км от тогава, и се скапаха дюзите.
Дюзите са Атлас XJ 544.05. По принцип съпротивлението им трябва да е около 5 Ома, доколкото знам. В момента двете са ОК, 3-тата е 9.8, а 4-тата я няма изобщо..


Тъй като не ми се дават пак 300-400лв за дюзи, и утре да се скапе нещо пак (доколкото разбрах, клапана бил скъп и често се развалял) - въпроса ми е - мога ли да сложа някакви евтини инжектори? И въобще какви са вариантите да оправя газовата най-тънко и безболезнено за джоба ми ?



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: Дeян]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 23:25



Срещу 600-700 лв. получаваш чисто нова система с 2 до 3 години гаранция, иначе инжекторите са ти 10 ома и струват 260 лв. и ги имам на склад. Преценявай дали да поддържаш старо или да използваш ниските цени от кризата.



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: coda3OOO]  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 01:12



Идеята ми беше дали мога да използвам компютъра, за който така или иначе вече дадох 300+ лв, но с по-евтини инжектори, ако e възможно? Иначе 260лв са за предпочитане пред 700 :)
Сигурен ли си, че инжекторите са 10 Ома, защото газаджията от Старгаз ми каза, че трябвало да са до 5.6 Ома? Преди няколко месеца, когато ги мерихме, двата бяха около 5, а другите два - около 10 ома. Сега изгоря една от тези, които бяха 10 Ома.
Модела е ХJ 544.05



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: Дeян]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 02:18



знам, че Поларис в по-късните си версии може да работи и с валтек или реил - към буксата на матрикса се слага преходна - но провери коя версия е компютъра - на него пише и се свържи с официалния вносител в карлово- там ще ти кажат дали ще стане
успех



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: k_j]  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 02:27



Благодаря за съвета. Моят е от първите версии - слаган е 2003г. Все пак ще проверя ;)



Тема Re: ГИ - какви инжектори? [re: Дeян]  
Автор dan4oto (непознат )
Публикувано12.05.10 19:00



миналата сдмица видях в един магазин за газови уредби рейка с 4 инжектора за цена 50 кинта турска и 75 италиянска ,споредмен все едната като и премерите съпротивлението ша стане и не е 700 кинта



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: dan4oto]  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 20:33



Компютъра е Elios.
Разгледах в интернет, и видях, че на Polaris монтират два вида инжектори - едните са като моите - Atlas, а другите - EVG. Никъде обаче не видях информация колко ома са, нито някакви други характеристики (време за отваряне например). Още не съм звъннал в Карлово, но предполагам ще искат да ми продадат някои от горните два модела инжектори, които са сравнително скъпи.



Тема Re: ГИ - какви инжектори?нови [re: Дeян]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано19.05.10 12:29



Абе..чудя се какви са тия измислени фирми - особено като старгаз - който искат 700лв за инжектори.......
Газовите инжекиони колкото и да ни лъжат са едни - с изключение на най скъпите - прости компчета с един тъп регулатор който не много по различен от един ламбда контрол, кокйто регулатор дава сигнал на едни тъпи умрели клапани на който им се вика за по интересно газови инжектори......
Купувай един БСМ кит за 700лв или един турски за 400лв и го подменяй, няма какво да се занимаваш с глупости!!!
Сори за грубостта, ама нека да има малко почва за спорове






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.