Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови  
Автор javor_bg (ентусиаст)
Публикувано20.04.10 19:59



Здравейте, колеги ! На 2 места ми казаха, че правят прегледи ПОСЛЕДНО тази година без газовите бутилки да са минали водния тест. Да, но аз все пак се замислих и реших, че трябва да си го направя, тъй като бутилката ми е доста стара. Наистина имаше много инциденти които повече от 90% са от неизправни ГАЗОВИ БУТИЛКИ. Бутилката ми ИЗГЛЕЖДАШЕ видимо добре външно оттам, откъдето можех да я видя в багажника !!!! Свалих я и преди да я дам на тест гледайте какво видях. Това е втория форум в който пускам тази тема !



Ръждата е повърхностна и се изчисти лесно лекичко с флекса. Боядисах я с грунд, но уви още се чудя дали отново да сложа тази бутилка. И пак повтарям, че докато не беше свалена бутилката не се виждаше!!!! Сега ще подложа под бутилката гума задължително. Ще видим ! Протичали са ми някакви бутилки или продукти в багажника 4-5 пъти по малко и е възможно и това да е повлияло за ръждата. Освен това си мисля, че задължително гума трябва да има под бутилката. Все пак ако бутилката контактува директно с дъното на багажника малко или много тя се трие метал в метал. Трябва да има нещо отдолу подложено. Най-добре е гума може би.

Редактирано от javor_bg на 20.04.10 20:06.



Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови [re: javor_bg]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.04.10 21:06



Обикновено се слага гума, защо ти нямаш - нямам идея...




Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови [re: javor_bg]  
Автор42O1 (Нерегистриран)
Публикувано21.04.10 11:00



На Астра Ф комби против изпотяване подложих напречно две дървени трупчета с дебелина около 10 мм.



Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилките [re: imitev]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано21.04.10 14:10



Гумата не предпазва от конденз, вентилацийка си трябва за тая работа. Не се бях замислял за това, но сега се радвам, че сегашната ми бутилка е тип резервна гума в дупката за гумата на комбито, а там поне вентилация ... дал господ





Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови [re: VladoR]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано24.04.10 08:55



Ако има висока влажност в багажника ( от течащи уплатнения ) никаква гума под бутилката няма да те спаси, напротив ще ускори процеса с ръждясването защото ще задържа още повече влага отдолу, обърни внимание че всички бутилки се монтират точно така, и само твоята е ръждясала, явно имаш сериозен проблем с влагата.

А за това че бутилката се трие в ламарината под нея, ами стегни я тази бутилка да не се движи, пак казвам че никой и никъде по света не подлага гума под бутилките.



Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови [re: 42O1]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано24.04.10 21:00



Да де ама другите Астри нямат никаква влага, защо вашите имат влага, повдигането на бутилката е добро решение но миризмата на мухал си остава, как ги карате тези коли ???



Тема Re: Защо трябва сами да си прегледаме бутилкитенови [re: gogo]  
АвторStan (Нерегистриран)
Публикувано25.04.10 12:21



При самото изтичане на газта от бутилката по нея се образува конденз,отдолу под бутилката няма как да се изсуши,за това е прието че най-правилния монтаж на газова бутилка трябва да е с така наречените телескопи(говоря за страни като италия и англия)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.