Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Температурен датчикнови  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано09.02.10 00:24



Колеги,каква е точно функцията на температурния датчик в рейката (валтек) и този в изпарителя.Забелязвам следното нещо преди студовете в топлото време над 10 градуса даречем като загрее автомобила губи мощност и работата на агрегата става неравномерна и така докато истине пак напълно.А сега като паднаха градусите в минус колата върви идеално без прекъсване без никакви проблеми дори когато си загрее добре работата е без грешка.Съдя че причината е в датчика за температурата който е на рейката понеже другия на изпарителя така или иначе загрява еднакво независимо от времето.Компютъра е зенит с последния софт съм сложил съм компенсации по температура и налягане няма никакъв ефект мисля,поне не се забелязва.Колата е форд мондео 1.8 16 в 93г.



Тема Re: Температурен датчикнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.02.10 00:40



Единия датчик,на изпарителя, мери температурата на агрегата (сиреч на антифриза).Другия на рейката мери температурата на газовата фаза на LPG и на база от тез данни, налягането в реиката и MAP-а ,по сложна формула ECU-то смята вултрометричната енергия необходима за определеното натоварване на агрегата и определя времето за импулса на газовия инжектор.Дано съм бил полезен.

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: Температурен датчикнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.02.10 01:02



... съм сложил съм компенсации по температура и налягане няма никакъв ефект мисля,поне не се забелязва....
---------------------------------------------------------------------------------------------

само си отметнал ,че ги има или й си ги направил по корекции на твоя агрегат ? Две различни неща са !

(прееми ,че й е с ударение, а не ''Й'')

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Температурен датчикнови [re: stelll_]  
АвторPyмeн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 11:33



Да не отварям и аз нова тема,но искам да поопитам дали има някъде таблица със стойностите на темп. датчик на изпарителя,защото и мен моят ме съмнява нещо,че не е съвсем коректен в показанията си.



Тема Re: Температурен датчикнови [re: Pyмeн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.02.10 11:54



Да има такава вероятност да не отчита правилно

4 или 10 ома и колко градуса е антифриза (изпарителя)-само екстрасенс знае

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: Температурен датчикнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторpyмeн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 12:21



Точно там е проблема,че като гледам температурата нещата не ми се връзват нито при 4,нито при 10 ома, а и аз не знам в действителност колко ома ми е датчика.Това може да се мерне,но не ми е ясно при колко градуса е 4,респективно 10 ома.Май ще е най-добре да го сменя с нов,за който да е ясно колко ома е.



Тема Re: Температурен датчик [re: nqkoi1 ®]  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано10.02.10 00:03



Разбира се че си полезен. В този случай който описах ще дадеш ли твоето мнение,как да постъпя!Имам чувството че има нещо което не е пореда си по запалителната система на колата въпреки че кабелите и свещите са съвсем нови и ''уж'' хубави закупени от мотопфое.За бобината какво е твоето мнение или работи или не няма вариант да се износи(отслабне искрата) нали така понеже само нея не съм сменил по запалителната система.Има ли такава вероятност зенита да не може да се справи с този агрегат,защото според мен не са му чак толкова малко възможностите и при добре работещ мотор би трябвало да може да се настрои с характеристики сходни с бензиновите и от там да се получи една безпроблемна работа на газ!



Тема Re: Температурен датчикнови [re: stelll_]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано10.02.10 00:24



Твва де си описал, не е настроика на софтуера, а кофти(скапан) изпарител

падат температурите ,ниско налягане в бутилката - ситемата работи,високи температури - високо налягане в бутилката,реуктора не го редуцира правилно (дави системата) и .....проблем .

Софтуера,диагностиката и др . не са манна небесна да оправят скапана,ниско технологична,евтина механика ..Да кажем ,че обувки "Саламандер"струват 200 кинта и ги носиш пет зими ,а "Китаиско-турски" еднодневки около 40...50 - я изкарат една,я не и задължително ''ревматизъм'' бонус върви с тях .

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 10.02.10 00:39.



Тема Re: Температурен датчикнови [re: stelll_]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.02.10 11:46



Този феномен с различното поведение при топло и студено време май го има при настроена "относително ниска" температура на превключване.

При студено време изпарителят ти достига едн нека ги наречем примерно 28 градуса чак след като охладителната течност ти е достигнала една увствително по-висока температура и всичко е ОК.

При по-топло време може да се случи, че тия 28 градуса се достигат при охладителна течност, която е (пак да го наречем образно) само малко по-топла.

И понеже понижаването на налягането е свързано с консумация на топлина , може да се окаже, че малката температурна разлика не е достатъчна за да ти гарантира 100% газ в газаова до цилиндрите. По тая прична (частичен конденз на газта) и колебливата работа на мотора.

Сега ... професионалистите може да се произнесат допълнително по въпроса, но в общи линии това е причната, всички газаджии да си връзват гащите и да настройват температури на превключване за ГИ от порядъка на около и над 30 градуса.



Тема Re: Температурен датчикнови [re: VladoR]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано10.02.10 17:55



Аз под 38-40 градусе не ги настройвам и нямам оплаквания от клиенти дори в най-големия студ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.