Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 30.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема каксе настройва Landi Renzo  
Авторlandito (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 23:46



Въпроса мие към иМитев но ако се включат и други щее супер./знам че той е фен на Ланди/
Преди 2 седмици ми попадна един ел. изпарител E.S 81 или S.E 81 сравнителни сръчен съм закупих си мембрани и ги смених, ичистих корпуса добре. Монтирах изпарителя в колата и я запалих карам го вече 100 км. но се усеща миризма на сурова газ. Всички връзми са проверени течове на газ няма. Предполагам че работи с богата смес и затова намирисва. Та въпросами конкретно е КАК СЕ РЕГУЛИРА ТОЗИ ИЗПАРИТЕЛ.
Благодаря предварително.



Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: landito]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.02.10 00:44



Ремонтния комплект де си подменил оригинален ли е или .......

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: landito]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.02.10 09:14



На изпарителя има 2 винта:

Единия е за празния ход, другия за т.нар. чувствителност при натоварване.

Освен това има малка тънкост - ако си сменял клапанчето на ниското налягане - трябва да му регулираш положението за да затваря добре, иначе изпуска и на празен ход дави колата. По принцип се сменя само гумичката.

Другото което не трябва да пипаш е положението на винта за чувствителност (в центъра където е бобината).

Да предположим че си го пипал.

Предполагам след смяната не си пипал тройника.

Откачаш тръбата за газ на изхода на изпарителя.

Даваш на контакт за да се напълни с газ изпарителя и започваш да развиваш винта в центъра на изпарителя (с бобинката) докато започне да изпуска, след това го завиваш докато спре.

Това е ориентировъчно.

Не си казал каква е колата.

Аз правя дорегулиране в движение - ако не иска да върви добре има 2 причини - или е бедна или е богата сместа. Разликата е че при богата смес първо забива муцуна а после започва да наема. ПРи бедна смес - бучи и не върви.

Когато сместа е богата - навиваш половин оборот винта на бобинката (за чувствителност), когато е бедна - го развиваш на половин оборот. Ако нещата се влошат - значи посоката е грешна и връщаш обратно.

След като тръгне добре - дорегулираш винта за празния ход. Ако си с моноинжекция е малко по-особено, защото ЕКУ се опитва да ти държи оборотите. Аз правя така - завиваш винта за празния ход (отстрани, месингов) докато оборотите почнат да падат. След това го развиваш примерно половин оборот. Форсираш 1-2 пъти мотора - ако има склонност да гасне и да и падат оборотите - развиваш още половин оборот.

Всички тези неща се правят на загрял двигател.




Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: imitev]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 09:53



Осбстойни напътствия ама няма и дума за това какво е налягането





Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: imitev]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.02.10 10:02



Когато сместа е богата - навиваш половин оборот винта на бобинката (за чувствителност), когато е бедна - го развиваш на половин оборот. Ако нещата се влошат - значи посоката е грешна и връщаш обратно.


-------------------------------------------------------------------------------
Когато незнаеш как се прави настроика на редуктор SE81 LandiRenzo,по добре си замълчи,че ставаш смешен.

Българина не оправя жена си на площада,защото всеки започва да му дава акъл


Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: dido]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.02.10 10:20



Дидо ,тоз "умник" пак се изказа неподготвен.Май нищо не е чул за сервизен комплект за проверка,настроика и регулировка . А май навремето ,аз бях първия де си го купи ,а и колегите ми от Ланди Груп-България се изръсихме бая парички да си го купим .

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: каксе настройва Landi Renzoнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторLandito (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 10:40



Така стана типично по нашенски един казва нещо, другите: абе и аз незнам каке ама така нее.
Като казвате че Митев нее прав кажете как е правилно. Става въпрос за регулиране в домашни условия използване на данни от ламбда сонда и други такива.
Малко доуточнение двигателя е 1,5 86 к.с. пълна инжекция.



Тема Re: каксе настройва Landi Renzoнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторlandito (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 10:44



Ремонтния комплект го закупих от магазина за 19 лева, има 2 мембрани +2 гумички за клапани, да пипал съм и този винт през бубината.



Тема Re: каксе настройва Landi Renzoнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.02.10 11:15



Аз от 15 години карам Ланди Ренцо и разни майстори като Бранимир от Клаас (лека му пръст) навремето ме накараха да започна да се занимавам с ремонт на точно Ланди Ренцо SE81 на моята си кола че гореше 20/100 градско газ след смяна на мембраните при тях (Кадет 1.4 моно) и ми обясни че трябвало да сменя ламбда сондата, кабели, капачки, палци, свещи, райна му майна и т.н.

Е - след 1 седмица регулиране колата взе да гори 10-11 градско газ без смяна на въпросните компоненти.

Това което съм написал определено върши работа, но не става и не се ползва от сервизите, защото не става от първия път.

Ако можеш - помогни, ако не - не прави вятър...




Тема Re: каксе настройва Landi Renzo [re: landito]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано07.02.10 11:32



Купуваш си оригинален комплект в него има всичко - клапани,прожини,менбрани,О-пристени и сменяш ВСИЧКО.Иначе става мърлява работа .Настроиваш пъвата степен на 0.8 атм. с манометъра в комплекта,надяваш калиблираните вилки и правиш втората степен

слагаш капака на втората степен,редуктора в колата,настроиваш за 2 минути агрегата и даваш газ колкото можеш по асфалта над 80000 км,ако не го прецакаш с студено палене .

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.