Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 17.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За какво ми е АГУ  
АвторThinker (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 08:33



Здравейте,

Искам да споделя някои впечатления с Вас, и да чуя Вашите за и против ( Моля ).
При разлика в цената на разхода между газ и бензин за конкретния случай между 2 и 3 лева (градско) се питам, за чий ли да си слагам АГУ?
Става въпрос за 1.1 моноинжекция с разход на бензин 6 на градско.
Да, знам че мнозина ще наскочат да ме разубеждават ( може би ) за тази работа, но исках да споделя своето мнение по темата.

И така:

едно обикновенно АГУ струва (чисто ново с гаранциите му) около 450-500 лева.
При разлика с на бензин 3 лева за 100 км ( да речем ) трябва да измина около 15000 км за да го избия.
Дори и така, пак ще следват обяснения от рода на: " виж колко е цената на газта, та тя е наполовина на бенза "
Да, но това не значи че и крайната цена на "далаверата" ще е кой знае колко различна.

Ако реша пък да си сложа газов инжекцион както масово хората правят "защото така се слага........." то деба мааму се питам....аз ли нещо не разбирам, или да шибна близо бон и половина отземи е напълно оправдано за газ при положение че масово колите в БГ са с цени още толкова, т.е. излиза ми колкото 1/3 кола или половин кола, и то за какво? за да имам 2-3 лева разлика на 100 км. при заплати в БГ 350 - 500, 600 лева колко време трябва да отделяш пари само за да си купиш чисто нова газова уредба с гаранция?
и да идеш да ти я монтират "майсторете" като ти изрежат половината фабрични инсталации в колата и те гледат накриво все едно не им даваш хляб а си им го изял ?
Или че четеш като побъркан из Интернет форумите каде има читав майстор, да не би случайно да попаднеш на такъв дето ще те накара да плачеш после със горчиви сълзи че си му дал да пипне колата ти?
Защото като си дадеш парите после, НЯМА връщане! Ако монтажа е лош, "оправяй се"....и от майстор на майстор - парите си вървят 10 х 10....

Досега съм карал 2 коли на газ с много голям разход на бензин, и тогава донякъде нямаш избор. Но при нормален харч, де е Киро на кирия?

това че би дал 2 лева отгоре на бензин, как оправдава да налееш 500 лева в най-обикновенно АГУ ( о ужас пък за газов инжекцион ) ?

- освен че ще караш допълнителна бутилка отзад
- освен че все нещо трябва да се пренастройва
- освен че въздушен филтър трябва да се сменя на всеки 5 хил км иначе
разхода скача на газ още и "далаверата" се обезмисля докато не дадеш 15
лева за нов филтър
- за мембрани един път в годината айде още 30 лева ( + 20 ако не можеш да си
ги смениш сам )
- втори технически преглед от 15 лева за колата
- освен нервите всеки път като се смени сезона да "нагласяш" врътките
- освен че за да подгрееш първо палиш пак на бензин и чак като загрее колата
минаваш на газ (през зимата)
- при много ниски температури за газова забравяш просто....мембраните се
вдървяват,разхода СКАЧА още, и просто подкарваш на бензин....
де е печалбата във всичко това?

* аз зимата си паля направо на газ * - аз също затова когато бях зелен, в началото заради такова палене смених 3 комплекта мембрани в една сурова зима, и просто забравих да засичам разхода.

- допълнително обезвъздушаване на антифризната система ( и наливане на нов антифриз ) при смяна на мембраните....

Не искам да засегна никого.... просто опитвам на себе си да обясня, как мотивирано да дам 500 лева за агу, при положение че има толкова индиректни разходи, и че истинската цена НЕ Е само разликата с бензина?
освен че газта е толкова капризно нещо....





Тема Re: За какво ми е АГУ [re: Thinker]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано31.01.10 09:37



При мен разликата градско е 4-5 лв./100 км. Извънградско е около 5-6. Средно да е 5.

На година въртя по 25000 км или икономия около 1200 лв.

И това само на едната кола.

Така че - всеки сам си смята своята сметка.


Редактирано от imitev на 31.01.10 09:38.



Тема Re: За какво ми е АГУ [re: Thinker]  
Авторфeн нa raзтa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 09:37



Човек или е пристрастен към газта или е твърдо против, всеки който е карал кола на газ завинаги ще е пристрастен към това гориво, лично аз от 20 години карам на газ и винаги като купя кола веднага и слагам газ.
Едно време имах Лада, сега имам последния модел Примера и още един бензинов джип Тойота, и винаги съм ползвал любимото си гориво, никога не съм смятал до стотинка какво печеля но съм убеден че съм спестил огромна сума пари, имам 500 000км. зад гърба си като шофьор и всички са на ГАЗ.
С новите газови инжекциони нещата са наистина перфектни, за мен тези системи са наистина върховно човешко постижение, изключително лесни за употреба, много надеждни и супер икономични, нищо общо със старите уредби.
Каквато и кола да си купя тя винаги ще е на газ, дори не се замислям за това защото ми е принцип, всички Ролс-Ройси на английската кралица са на газ, явно с нея сме на едно мнение по въпроса.



Тема Re: За какво ми е АГУ [re: фeн нa raзтa]  
АвторThinker (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 10:40



там е проблема приятелю, че както каза ти - не се ЗАМИСЛЯШ....
аз досега 2 коли САМО на газ съм карал - един ПЪЛЕН инжекцион и един карбуратор след това, и съм запознат много добре със всички явни и скрити ЦЕНИ спрямо бензина на газта, и допълнителни разходи.

Пример: слагаш обикновенна газова от 500 лева и тръгваш за донастройки и даваш още 100 по майстори.
слагаш газов инжекцион за 1200 лева и даваш още 300 на поправки и пренастройки след това....

идва зима и се почва врътнята - филтри, врътки, реглажи.... ако ти избие водата (антифриза) отнякъде и засмуче въздух изпарителя ти замръзва и ПАК обръщаш на бензин....
Кироооо, Киро, кирията ти е добре преценен търговски трик Кирчо....
жалко за тоя бон и половина дето си шибнал отземи.
Не че не се избива, но и английската кралица си знае откаде е взела парите за да си сложи газ на кралския двор, и със сигурност други са й ги изработили тези пари. Докато ти, ако си ги изработил с честен труд (разбира се), няма ли да те заболи да ги дадеш на куп, че и още по донастройки и "оправия" и да гледаш как те е*ават по гаражите, а дори не са ти издали един Евро сертификат за това АГУ?
Като е ТОЛКОВА на далавера защо милата ни татковина не направи така че колите които са на газ да им се възстановява 50 % от покупната цена, както е във Англия и Германия ?
Вярно, в Германия една газова ЗАПОЧВА на цени от 2500 ЕВРО, но знаеш че или го правиш и е КАКТО ТРЯБВА или си караш на бензин и си свиркаш.
Да не говорим че при -25 градуса на газ ще запалиш друг път
докато бензиновата инсталация и при - 50 ще запали, ако е поддържана.
Що се отнася до физични свойства,
газта замръзва на лед при близо - 45, а бензина при - 101 градуса.
Имате Интернет - четете.

Смятам че човек трябва да е практичен, а не "икономичен" за сметка на своя джоб.
Благодаря за вниманието все пак ( нищо лично.... )





Тема Re: За какво ми е АГУнови [re: Thinker]  
Авторjak (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 12:43



Газовото гориво е АЛТЕРНАТИВНО гориво.Помага на бюджета на всеки който го е избрал а,не решава проблемите на Хасан затова,че кучето му не носи зайци

Газовата система помага на ЕКОЛОГИЯТА ако му е ясно на господина писал по горе какво означава това,освен това увеличава времето за смяна на масло минимум 50%,мейдуремонтния пробег на двигателя и т. н.По словоизлеанията му разбирам че,той иска с трици маймуни да храни.Всяко нещо си има цена приятел не може да искаш системата ти да е орязана максимално и да очакваш чудеса.Случайно да си чувал за ламбда контрол но истинска а,не някаква пародия на моноинжекцията тиГазовия ти инжекцион сигурно е същата пародия от неизвестен производител КАЧЕСТВОТО СИ ИМА ЦЕНА ама по това което си написал виждам че не си от хората склонни да платят за това.Никой не те кара да сменяш филтър на 5000км.-сменя се взависимост от условията на експлоатация на автомобила както на бензин.Смяна на мембрани три пъти на сезон-пълен абсурд освен ако не ги режеш по трудово обучение.Минималния пробег на мембрани 60000км.Глупости,глупости и пак глупости от всяка дума.Карай си магарето и ще ринеш само оборска тор и малко слама за теб и коня е излишен разход.Не забравяй АЛТЕРНАТИВНО ГОРИВО.Ха със здраве ся



Тема Re: За какво ми е АГУнови [re: jak]  
АвторThinker (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 14:31



Хахахаха е*ах тая цена за "икономия" - даваш до половин кола, и после форума пълен с оплаквания.
Докато бензина колкото и да е "по-скъп" излиза че е съвсем непретенциозно гориво което просто работи, без допълнителни СКРИТИ разходи.
Еееееее, мерси за "икономията" - накарах се на такава и ценово, и качествено.
Аман от стадно мислене аман.



Тема Re: За какво ми е АГУнови [re: jak]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 14:46



Краси, човека е попаднал на някакви пишман майстори, базикали са го и са го драли, а то си е траял вместо да се разправя с тях или да смени майстора, в резултат си е объркал представите и изцяло е намразил алтернативното гориво защото просто го свързва с проблемите които е преживял.

Затова уважаеми приятелю сме длъжни да ти кажем че не всеки газаджия е МУРДЕР, има и такива дето си обичаме работата, държиме на качеството на монтаж и настройка, уважаваме си клиентите и държиме на името си.

Крайния резултат от труда ни е нещо много по-различно от това което си получил от твоя майстор, нашите клиенти НЯМАТ твоите проблеми и карат години наред без да пипат нищо по ГИ, затова ни пращат всички свои познати и ние имаме много работа целогодишно и правиме записване на клиенти дори през зимата.

А ти си помисли, дали си роден кърък ( ако със всичко в живота си така ) или просто се меткаш на първия срещнат майстор без да провериш дали е добър и после олеле газовите уредби били проблемни, тогава те съветвам преди да купиш нещо няколко месеца да напревиш ПРОУЧВАНЕ НА ПАЗАРА, да събереш отзиви, да попиташ чичо си Гугъл, и накрая да направиш избора на кого да гласуваш доверието и парите си ?



Тема Re: За какво ми е АГУнови [re: Thinker]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 14:52



Бате тука твоето мислене е стадно, ти си единствения недоволен от газовата си система, и то най-вече от това че не си избрал добър майстор, както и от това че на стаден принцип си избрал най-евтиното на пазара, качеството струва пари, разберете го най-накрая !



Тема Re: За какво ми е АГУ [re: Thinker]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано31.01.10 15:39



Thinker, явно мноооооого добре си предубеден по въпроса....Нищо лошо, всеки има право на своя логика и на свои мисли! Лошото е когато не правиш правилните стъпки по пътя или когато пътя ти е неправилен и се мъчиш да обсяниш на другите, че посоката е неправилна или пътят е непроходим! До тук с метафорите!
Когато някой твърди нещо трябва да е абсолютно сигурен!
ЦИТАТ: Да не говорим че при -25 градуса на газ ще запалиш друг път
докато бензиновата инсталация и при - 50 ще запали, ако е поддържана.
За твое сведение ако е за идеята мога да ти покажа как се пали по-лесно на газ при минусови температури отколкото на бензин! Само трябва да си наясно кое от двете горива има по-добра летливост при посочената температура. Друг е въпроса, че ще трябва да се полее изпарителя с гореща вода за да не замръзне, но .....според теб идеята е за "палене". Всеки който малко от малко разбира от АГУ знае, че при температури под 0 градуса е добре да се запали на бензин и като подухне благинка от парното тогава да се мине на газ, заради опасността от замръзване. Е, ако водата в "хубавия" бензин замръзне някъде по системата...палиш на газ и...тръгваш. Ако си само на бензин - викаш неволята или репатрака и....в най-неподходящия момент в сервиза.
Ако дневният ти пробег е по 3-4 км до работа и още толкова обратно не знам защо въобще ще ползваш газ.....Но и при такъв пробег ако ми докажеш, че разходът на гориво ти е 6/100 направо ти купувам колата без да се замисля!!!


Пътувам всяка седмица до Сф по 3 пъти - цената на газ ми е колкото две пътувания на бензин. Значи съм на далавера с едно пътуване всяка семдица или с 50 пътувания в годината. Сметките ги оставям на такива като теб. В този клуб все сме хора, които отдавна знаем за какво става въпрос и нямат нужда от убеждаване или разубеждаване!
Безаварийно пътуване!



Тема Re: За какво ми е АГУ [re: Thinker]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.01.10 17:34



Искаш да си купиш нова кола,ако може да е и 2009 година,Нямаш пари -взел си заем. Нямаш пари да и покриеш разноските по гаранционното и обслужване в фирмените сервизи.Искаш да е караш на евтино гориво-нямаш пари за уредба,която изисква тоз агрегат .
И тогава какво почваш да правиш-почваш да търсиш под вола теле.
Извинявай те ,но си е така.
Като не ти харесва това или онова има решение:
Хоп в първия магазин на марката кола, която си си харесал и хората там ,че ти предлжат голям избор от модели и агрегаи към тях,НОВИ-НОВИНИЧКИ!!!ще ти обяснат всичко-кефти на нафта,кеф ти на бензин,кеф ти на пропан-бутан или метан.Гарантиран фирмен сервиз.Гарантирано качество на услугата и ти доволен и колата супер и писането в тоз форум за теб става излишно.НЕ Е ЛИ ТАКА? Ти доволен и света спокоен!



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.