Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Стрaнно гаснене на газ  
Автор octagon ()
Публикувано26.01.10 14:13



За съжаление не съм свидетел на случката, предавам я така, както са я описали. Колата ми е Рено Меган 1.6е, обикновена АГУ, досега не съм имал проблеми и съм доволен с нея. В студен ден, темп под 0, жена ми тръгва с колата (колата не е карана до тогава, студен двигател) и колата й гасне на празен ход. Не стига това, ами гасне и при превключване на скоростите, та карала на бензин. Веднага, когато се върна и разказа, повъртях няколко кръгчета с паркинг, изключване от скорост и тнт - понякога играят оборотите, но не гаснеше. След това не е правила тази мизерия, и то на по-ниски температури. Каква може да е причината?

Редактирано от octagon на 26.01.10 15:57.



Тема Re: Стрнно гаснене на газнови [re: octagon]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.10 15:43



Жена ти я е "юрнала" на газ без да е загрял изпарителя и....сигурно малко е позамръзнал





Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: Шkoдa]  
Автор octagon ()
Публикувано26.01.10 15:55



За изпарителя помислих и аз. Обаче защо не е повторила този номер на по-ниски температури?

Редактирано от octagon на 26.01.10 15:58.



Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: octagon]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.10 16:02



В Русия съм карал на газ при -28 градуса. Загрее ли изпарителя няма значение каква е температурата навън...



Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: Шkoдa]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано26.01.10 17:02



Напълно възможно, сутрин когато още не е напълно загряла системата и след настъпване до дупка и веднага рязко спиране на светофар.....гасненето е задължително, след като се загрее хубаво системата вече няма проблем .

И аз залагам на замръзване в изпарителя, и съмнения за леко втвърдяване на мамбранките и гумичките на кантарите ( или замърсяване на гумичките ), съвета е първития километър след превключване на газ да се кара спокойно, или да се минава малко по-късно на газ ( поне при минусови температури навън), след достигане на по-висока температура проблема изчезва.

Забелязвам че и съдържанието на пропан в газта е изключително недостатъчно, или с две думи ни продават леко лятна газ, при температури под нулата вече сериозно бие на очи, тези на газостанциите не гледат ли прогнозата за времето, що се излагат така ???



Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.10 17:53



Те по-добре тия по газстанциите, че не могат да променят нищо по съотношението пропан:бутан, че иначе....си *** маматаааааааа. Продават каквото им докарат и така трябва, иначе сме за оплакване! /то не че сега всичко ни е ОК,де!/





Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: octagon]  
АвторZaRi (Нерегистриран)
Публикувано27.01.10 21:31



момчета имам странен проблем на ровер 600 2-ка мотор на гас си прави каквито поиска обороти работи с 2000 за да не гасне и на моменти ги сменя почва да работи на 1000 , 800 , 1500 и понякои път неги държи изобщо и гасне..

от какво може да е дайте някакви идеи :?



Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: Шkoдa]  
Автор octagon ()
Публикувано28.01.10 09:17



Колко време трябва примерно на изпарителя, за да загрее в тези студове?



Тема Re: Стрaнно гаснене на газнови [re: octagon]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано28.01.10 22:14



Когато почне да ти духа топло от парното си готов.




Тема Re: Стрaнно гаснене на газ [re: ZaRi]  
Авторxm (Нерегистриран)
Публикувано29.01.10 13:03



може да ти засмуква отнякъде въздух във водния кръг - и аз преди имах подобен проблем, оправих го като си смених маркуча който се беше сцепил.
провери защото ако няма достатъчно вода, газта започва да втвърдява мембраните на изпарителя и да не работи устойчиво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.